Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sună promițător.
    sigpic

    Comment


    • Acu ramane de vazut ce 2din urmeaza, rns 315 sau rcd 510
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Pe feţele de uși spate o sa vina si niște twetere, daca tot au locaș special. Ca parca prea de jos vine sunetul, si e infundat, faţa de difurile din faţa, care au twetere separate.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Originally posted by mumus View Post
          Pac pac

          Gata, sau montat Hertz-urile
          Iar playerul sa transformat singur in meniu ptr fata-spate.
          [ATTACH]499105[/ATTACH][ATTACH]499106[/ATTACH][ATTACH]499107[/ATTACH][ATTACH]499108[/ATTACH]
          dar le-ai montat direct pe tabla? boxele originale nu au un distantier ceva de plastic?
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • Pe fata nu stiu cum sunt, nu am gasit nici o poza nimic, iar cei din atelier au spus ca nu trebuie distantier, ca nu loveste geamul in ele.
            Da, sunt montate direct pe tabla.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • totusi cred ca era mai ok cu un distantier din mdf, tine loc si de o amortizare a difuzorului, ma rog poate e ok si la tine daca asa au zis cei din atelier.
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • Sunt amator, de aia m-am dus la un atelier specializat... Si mie mi se pare dubios ca nu au pus nimic intre ele si tabla, dar pana cand voi monta tweterele, cu siguranta ma voi informa, si faca va fi cazul, voi gasi ceva de pus sub ele.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Garantia, pe partea electrica, nu este afectata de imbunatatirile facute?

                  Comment


                  • Nu, pentru ca am fost la un centru agreat de Dip motors, ei m-au trimis acolo si cu senzorii de parcare, am factura, garantie pe lucrare, deci este ok totul.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Toate bune si spor la "kilometrat"!

                      Comment


                      • Am facut 2 filmulete, mai mult de proba, sa vad cum e mai bine sa schimb ca sa scot timp mai bun 0-100, eu mereu schimbam inainte de limitare, acum am vrut sa incerc sa schimb pe la 5500, ca puterea maxima eu o am la 4800rpm, dar timpul mai bun este clar cand schimb la 6000.

                        Afara era ud pe jos, a trebuit sa plec mai incet, si neaparat esp off ca tot intra... deci timpii nu as zice ca sunt tocmai reali, dar nici asa nu e rau

                        proba 1


                        proba 2
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Am pe mana un golf 7 1.2 tsi 85 cp, acelasi motor ca al tau, 50.000 de km, mi aduc aminte din ce mai spuneai despre motor ca e foarte sprinten, ca are cuplu jos si se simte foarte ok si la drum lung si in oras, mare dreptate ai avut. Masina e super, i se vad limitele litrajului abia dupa 150 incolo, dar am prins si 180 cu 4 persoane si rezervorul full. Ce m a lasat cu adevarat masca este consumul, la 90 in a5a pe instant 3.2....

                          Comment


                          • eu pe autostrada la 150 aveam 7-7.5-8 varia

                            La 130 consumul era decent vreo 6-6.5-7 parca. Eu nu am tempomat, si intradevar, la 150 masina la drum lung merge fara efort, sau cel putin asa se simte.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • mie mi-a placut cum era etajata cutia la skoda aia octavia cu care am mers, 1.2tsi 105 caluti, adica o etajare lunga. la 140 ai 3 mii de ture in ultima treapta, ceea ce mi se pare minunat pt o benzinara

                              Comment


                              • La 130 am 3000, la 150 am 3500 rpm in tr 5, am doar 5 trepte, comparativ cu anteriorul megane 2 care pe autostrada la 130 km/h ma termina... 4000 rpm. Si seatul e mai bine insonorizat ca meganul 2 din 2005... Cu seatul la 130 liniste si pace.
                                Last edited by mumus; 4 April 2015, 21:38.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google