Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am mai auzit de asa ceva, spre rusinea mea...

    Ultima poza inainte de gumele de vara.

    uploadfromtaptalk1428485668115.jpg
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Mai este zapada la brasov?

      Comment


      • Doar in curte.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • A nins doar in curte ? ))))

          Comment


          • Nu, dar acolo a mai ramas ceva zapada, pe drum sa topit
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • O sa ti fac un clip cand ajung in masina. Launch controlul asta e de fapt protectie de turatie cand masina sta pe loc. Cred ca si tu ai la a ta, dar doar cand e pe loc si pe liber, nu merge turata mai tare de 4000. La golf si cand e in viteza pe loc sta tot la 4000, la golf 6 de ex daca o bagi in viteza se duce in limitare.

              Comment


              • Nu am auzit de lunch control la cutii manuale.
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • Deci practic pe liber nu se tureaza mai mult de 4000, inteleg, dar doar daca ii dai tr1 si esti cu ambreajul la podea si nu urca la 6000 si ramane doar la 4000 il poti numi 'launch control'.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Pai da, uite ca am uitat sa fac video imi cer scuze...
                    Deci o bag in 1-a, ambreiajul la fund, si sta la 4000. Doar daca masina sta pe loc, daca e in miscare, fie si 2-3 kmh se tureaza pana la 6500.
                    Apropo, m am dat cu un quasqai nou, nu stiu ce motor avea, n a avut nicio sansa saracul )

                    Comment


                    • Quasqai de 2 litri aspirat conduc si eu cateodata, si cand ai 4x4 activat, pleci foarte bine, pana acu nu ma facut nimeni, dar recunosc ca nici nu stiu daca sau dat
                      Cert e ca pleaca si accelereaza foarte bine. Dar nu il pune sa ia curbe
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Bha hahasero, mai lasa liniutele ca abia ce ti s-a uscat laptele pe mustacioare si te dai zmeu prin trafic.
                        Ma-ta stie ce faci? Temele ti le-ai facut? Ai dus vaca la pascut?

                        Nea mumusica, pai ce faci bre? Stai de vorba cu d-astia de 2ori sub varsta ta?

                        Comment


                        • Originally posted by mumus View Post
                          Deci practic pe liber nu se tureaza mai mult de 4000, inteleg, dar doar daca ii dai tr1 si esti cu ambreajul la podea si nu urca la 6000 si ramane doar la 4000 il poti numi 'launch control'.
                          Ala nu e launch control, se numeste "protectie la supraturarea d'ampulea" adica cand motorul NU E IN SARCINA. Nu are nimic de a face cu launch control care dozeaza cuplul LA ROATA la limita aderentei (cu frane sau diminuare de cuplu motor, nu de turatie).
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Toti am avut perioadele noastre de nebunie, diferenta e ca nu ne apucam acu sa povestim absolut toate rahaturile pe care le faceam, mare smecherie ce-a facut sa calce acceleratia la fund, totusi nu inteleg cum se mai uda unii la 75 de cai sub cur ...
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • @einstein, stiu, de asta am si pus ghilimelele
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Seat Toledo

                                Samurache, Hanstain si Cezarica sunt cu dreptatea in mana tata! aici chiar nu-i pot contesta!


                                Sent from mobile
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google