Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in ginere, cele turbo sunt mai silentioase comparativ cu aspiratele, cu toate ca am mai intalnit si exceptii: ex 1.6mpi de pe skoda octavia facelift, 2.2, benzinarele de pe kia si or mai fi si altele; de ex noul opel corsa am inteles ca sta cel mai bine la insonorizare din segment, peste polo si asta avand sub capota preponderent aspirate de 1.4

    nu cred sa fie diferente la insonorizare intre diferite masini ale grupului vag cu motoare tsi; orice ai alege nu ai cum sa dai gres la capitolul insonorizare fie ca vb de golf7, octavia 3, seat de care vrei tu, audi

    pana si noile modele dacia au scapat de acest handicap, a mai ramas rugina
    Last edited by cristi....; 5 April 2015, 00:11.

    Comment


    • Cam asa trage golful.Volkswagen Golf VII 1.2 tsi 85 acceleration: http://youtu.be/iZhcIxhyhaM
      In jur de 11 secunde

      Comment


      • La mine scrie 11.8 , dar in film se vede ca e in jur de 12, si ud, si plecat mai cu grija...
        posibil ca 10.8 ce mi-a iesit in vara pe android sa fie real. Acum... cat o fi atat o fi, cert e ca ptr o masina de familie, un motor mic, se misca decent. Acum visez ca urmatoarea masina sa aibe dsg, cred ca as prefera sa am DOAR aer conditionat manual, fara nici o alta imbunatatire in rest, dar sa aibe dsg. Poate poate se indura si sotia sa conduca.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • N as vrea niciodata o automata pe masina. Din punctul meu de vedere taie din placerea de a conduce.
          Am mers cu octavia II 2.0 tdi 140 cu dsg si schimba impecabil dar tot manuala prefer.

          Comment


          • Si eu, dar daca sotia nu vrea sa mestece in rezervor... Si imi doresc sa pot folosi bicicleta... asa nu pot, tre sa invart de covrig...
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Aici depinde și de gusturi. Am mers cu Passat 2.0 170cp dsg. Impecabil. Daca ar fi să aleg intre manuală și automata, nici nu as sta vreo secunda să mă gândesc.
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • Originally posted by hasserro View Post
                N as vrea niciodata o automata pe masina. Din punctul meu de vedere taie din placerea de a conduce.
                Am mers cu octavia II 2.0 tdi 140 cu dsg si schimba impecabil dar tot manuala prefer.
                Manuala pe Peugeot 1.0 si pe Logan 1.2 Taie de placere zici?
                La motoare mici musai automata. Tot la fel de lenta e. Doar ca faci ceva miscare in minus si iti da un plus de confort. Sau crezi ca 13 sec vs 15 e o diferenta notabila pe care un consumator normal la cap sa o simta foarte intens.
                Automata +2sec in plus vs munca si disconfort...

                Cand o sa ai 400 de cai, atunci o poate o sa vrei manuala. Doar asa, ca sa te lauzi prietenilor ca tu dai la facalet.

                Comment


                • Originally posted by Andrei.TMT View Post
                  Aici depinde și de gusturi. Am mers cu Passat 2.0 170cp dsg. Impecabil. Daca ar fi să aleg intre manuală și automata, nici nu as sta vreo secunda să mă gândesc.
                  Confirm toate spusele tale! Ce e drept, la automata se tocesc placutele mult mai repede, dar daca stii sa mergi cu ea, poti obtine aproape acelasi numar de kilometri parcursi ca la o manuala. In schimb, prefer sa inlocuiesc placutele decat sa mestec, cum zice Cezar, "la facalet".
                  Last edited by Crs. Sandel; 5 April 2015, 12:38.

                  Comment


                  • Vedem peste 4-5 ani, pana atunci, poate se indura si sotia sa conduca...
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Stau si ma uit la vreme la jantele si gumele de vara... iar la vreme...

                      Sper ca vineri sa vin cu poze cu opincii de vara.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • De vineri se face frumos afară, aşa că aşteptăm pozele!

                        Comment


                        • Deabea astept, sa vad cum vor da jantele 'noi' pe masina.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Scuze ca postez din nou, dar referitor la timpul de 10.7 sau 10.8 pe care l ai mentionat la seatul tau, am facut 0-100 cu golful, cu cronometru, cu un prieten in dreapta. Plecat fara esp in launch control(da, are launch control), cu cauciucuri de 195 de iarna la vreo 7 grade afara, rezervorul pe rosu, a scos 11.0.

                            Comment


                            • Deci am zis bine, eu pe ud am scos 12.

                              Probabil golful are dsg.
                              Last edited by mumus; 8 April 2015, 06:40. Reason: Automerged Doublepost
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Nu, manuala.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google