Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu vorbeam STRICT de performanta dle NZN, ptr ca asta face Victor ( curse legale, timpi alea alea ) Ce e pe strada..e pe strada.
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • Un lucru este sigur:Cp sunt ca banii, nici o data nu ai destui.
      sigpicFast&Furious
      Team CSR
      Logan Club CLUJ

      Comment


      • Si culmea e ca cu cati vrei mai multi, cu atat se investeste mai mult - asta explica comentariul meu pe acest thread si respectul pe care il port lui Groza.
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • felicitarile mele pentru ce ai facut! Trage foarte bine! Bafta !
          MY CLA

          Comment


          • Tot respectul pentru ce a ajuns masinuta asta.Am vazut acum video-urile de pe youtube.E dementiala.Felicitari!
            sigpic

            Comment


            • Multumesc de aprecieri baieti !
              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

              Comment


              • Ba Vicky mult a mai trecut de cand ne-am apucat noi sa cumparam din piesele pt 1.6 kompresor ) si muuuulte s-au mai facut de atunci incoace. Am pierdut o parte buna din threadu asta, da azi m-am uitat de prin 2010 incoace si mult te-ai mai jucat in configuratie.
                Oricum rezultatul final e foarte tare, revin cu niste noutati, azi Vicky si-a reconfingurat sunetul motorului si dupa parerea mea suna f bine, turbo se aude f tare, POC-ul la schimbarea vitezei este prezent .. si o plecare pe masura.. ca din pusca mai exact! ceva gen efectul matrix cand pleaca glontul (lowganul) si in urma lui ramane aerul dispersat (praful) ))
                Tare masinuta, m-am bucurat s-o revad asa ... puternica! UP Uppp UPPPPP

                Comment


                • Multumesc Bogdan pentru aprecieri numa noi stim cata munca si bani am mai bagat noi ca sa ajungem unde suntem dar povestea inca nu este gata, curand si masinuta ta cea noua o sa fie cu peste 250 cp de REVO power ;)
                  Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                  Comment


                  • update

                    Dupa peste 5 ani de forja a venit si vremea in care am stricat si eu ceva mai esential la logan, este vorba de un capat de planetara. Si cat asteptam eu si Bibi sa se elibereze groapa ca sa scoatem planetara ne-a venit ideea sa usuram masina fara a cheltui bani pe elemente din fibra ci sa ne folosim de ce avem ca sunt de parere ca e mai bine sa fie conserva de metal decat ceva conserva de fibra care se crapa doar daca te uiti urat la ea si uite asa am inceput sa bagam flexul in ea ) Maine pleaca spre Oradea planetara la facut si sper ca sa avem eu si Bibi timp si chef sa continuam usurarea masinii, chiar sunt curios cat reusim sa scoatem din ea la final.
                    Attached Files
                    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                    Comment


                    • Bravos baietii. Tot inainte cu... dieta. )
                      :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

                      Comment


                      • Foarte tare....dac tot te-ai apucat .. Elimina macarale dupa spate si baga plexiglas in locul geamurilor
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • Pai daca ai consumat tot carbonu` pe bicicleta )
                          Succes !

                          Comment


                          • foarte tare....o sa iasa racheta
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • Ca offtopic , nu era mai usor daca faceai usile/capota/portbagajul etc... din fibra ?
                              De fibra de carbon nu pot sa spun pentru ca trebuie sa ai buget. Este cineva in brasov care se ocupa cu "compozite"/carbon etc... si are promo": capota 500/ usa 250 / porbagaj 250 ,aripa 250. Preturi in euro , la un calcul simplu faci infarct
                              Planetarele nu erau facute de Domy ?

                              Comment


                              • Lau, daca le pune din plexiglas, e posibil sa il incadreze la profi, in caz de se mai duce la Drag Racing.
                                Spor la taiat !

                                Andrei
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google