Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • o sa fie ceva bataie de cap cu softul .
    Map sensorul de pe logan stie sa citeasca doar vacuum ... la fel si ECU stie sa lucreze doar cu vacuum .
    Daca o sa fie presiune ... el nu trece de valoarea 0 ... si amestecul o sa il faca cam aiurea.Daca se pune alt map care stie sa citeasca si presiune , tot nu va stii ecu sa lucreze,deci probabil va trebui alt ecu ,sau rescris ecu acesta in totalitate pentru ca nu stie softul sa lucreze cu presiune.
    deci sugerez sa luati legatura cu elia poate va pot pune la dispozitie un ECU.
    Last edited by Cristi_Xp; 30 September 2009, 00:00.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Mult mai simplu cu UNICHIP

      Last edited by GGI78; 30 September 2009, 00:22.

      Comment


      • unichip sau orice alt ecu standalone pentru care trebuie refacut softul de la 0 , nu doar hartile de injectie .
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Asta era si ideea...

          Comment


          • ...

            Oricum inainte de problema softului mai sunt altele mult mai importante de rezolvat, pentru a face un soft trebuie sa mearga mashina in parametrii optimi, sper ca piesele ce le mai pun acuma sa-si faca banii si sa rezolve "problemele" aparute. Am sa revin cu noutati cand le am,momentan mashina e tot la baieti nu am voie sa circul cu ea asa...

            Nu stiu daca explic corect dar daca am inteles corect de la baieti e ceva de genul, pistoanele creaza vacum iar presiunea creata de compresor se va compensa cu un mic artificiu de care nu va pot spune.Deci problem solved teoretic :P

            La capac a cam fost munca de negrii, mai intai a fost slefuit, degresat, vopsit cu vopsea rezistenta la temperaturi mari si apaoi dat un strat de lac.
            Last edited by vgroza; 30 September 2009, 20:39. Reason: Automerged Doublepost
            Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

            Comment


            • bibi la ce suma estimezi ca o sa ajunga toata afacerea asta?
              vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
              vand lampa adaptabila la torpedo

              Comment


              • foarte tare victor...sunt mandru ca am apucat sa pun piciorul pe pedala masinii tale si mi-a placut maxim cum suna toba...mult respect pentru ceea ce ai reusit sa faci din masina si sa ai mae grija de ea
                numai bine!

                Comment


                • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                  unichip sau orice alt ecu standalone pentru care trebuie refacut softul de la 0 , nu doar hartile de injectie .
                  Apropo de postul #103.Eu am stat pe la service-ul M.T. si am vazut in ce cazuri se pune UNICHIP.Acesta este un caz concret , si va avea nevoie de asa ceva.

                  Dupa montaj si ceva setari pe Dyno, o sa dea rezultate si compresorul, pana atunci este ca si compresorul de AC.(adica se imvarte ceva acolo)

                  Daca ajungi la MT intrebi de Florin.El este taticul acolo.

                  Bafta multa.
                  real power..... diesel power by

                  Comment


                  • update

                    masina a primit astazi o noua pompa de benzina, walbro 255 va zice ceva?
                    plus o rampa noua de injectie din inox facuta chiar de catre baieti ! sper sa apuc sa fac ceva poze astazi poate chiar si un filmulet cu ea la o tura daca e gata
                    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                    Comment


                    • Asteptam cu sufletul la gura.Respect pentru tine si Bibi.
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • nu vrei un set de fise magnecor ? ca ma indoiesc ca ramai pe fisele astea la compresor .

                        cu o mica recomandare,am eu un fix cu galeria de admisie din plastic .
                        Se poate folosi galerie de admisie de pe megane ,doar ca acu e prea tarziu ca e traseul facut .
                        Attached Files
                        Last edited by Cristi_Xp; 1 October 2009, 12:54.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Alalta ieri tot le povestea unu pe la baieti de la STELCO ca stie un logan pe care s-a pus compresor...de fapt el zicea ca ai pus turbo pe 1,6mpi
                          O zis si ceva de cp

                          Bafta in continuare
                          ...de doi lei :p

                          Comment


                          • Mai laso de spalatorie... si spune poporului cum se simte cuplu la 3500rpm fara soft

                            Comment


                            • hai domnu cu pozele....sa vedem ce-o iesit...si o filmare daca se poate...abea asteptbaftaaa!
                              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                              Comment


                              • Cum a stat langa aia 180 de ponei !!!?????

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google