My B-74-HDZ [Castigator Campionat Cel Mai Tare Sistem Audio Editia 2010/2011/2012]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Canto View Post
    Poze noi cu toata folia montata - 35% vizibilitate.
    Poze pe inserate, din masina, din afara masinii samd.

    Folia a fost pusa la o firma formata din 2 baieti de pe patru-tuning, au atelierul pe soseaua Chitilei.
    unde mai exact pe soseaua chitilei?
    ps: mi s.a parut mie sau mai devreme erai la semafor la liberty?
    sigpic

    Comment


    • Buna treaba nenea Canto!vezi cu protectia aia din pvc...a mea s-a macinat de la caldura...tot mai bun e invelisul ala siliconat de la cabluri...
      sigpic

      Comment


      • @nicu_rcn - soseaua chitilei nr. 178 parca, daca vrei iti pot lasa un numar de telefon pe mesaj privat. Din cate stiu exista o spalatorie fix langa ei.

        @Dragman - la cat de des verific eu sigurantele si punctele de masa, bateria samd ... racirea motorului la concursuri ... sunt dispus sa schimb acel pvc si o data pe luna dar am mai avut de la cineva un surplus de pvc care a tinut in stare perfecta si 4-5 ani ... masina mea veche mergand si acum cred cu acea protectie pe sub motor.
        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

        Comment


        • Dupa partea de bass incepe distractia cu usile - din nou. Ultimele modificari pana la revizia capitala (atat pentru masina cat si pentru buzunar )
          Sper sa ajunga in 2-3 saptamani
          Urmeaza:
          Attached Files
          B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

          Comment


          • Originally posted by Canto View Post
            Urmeaza si schimbare bornelor pentru a fi mai aerisite. Pentru asta am optat pentru Xscorpion, poze mai jos.
            Poti sa-mi dai si mie un mesaj privat de unde ai luat si cat te-au costat bornele?

            Originally posted by Canto View Post
            Dupa partea de bass incepe distractia cu usile - din nou. Ultimele modificari pana la revizia capitala (atat pentru masina cat si pentru buzunar )
            Sper sa ajunga in 2-3 saptamani
            Urmeaza:
            VO 16,5? Pe partea de tweeter cu ce o sa mergi?
            Ai sa vezi pe viitor ca o sa-ti trebuiasca si ceva midbasi mai potenti sa tina companie mediilor...

            Comment


            • Bornele au fost luate de pe ebay si au costat cam 100-110 RON. Insa e putin cam naspa cu bateriile astea stock deoarece se potrivesc dar nu prea ai loc sa tragi firele cum trebuie ca bornele se pot pune doar in anumite pozitii fiind mai mari .... o sa le pun de abia cand o sa trec pe un powercell 3000, pana atunci stau pe birou.

              In ceea ce priveste acele medii .... sa zicem ca sunt doar primele dintr-un proiect ceva mai impresionant ... pentru schimbarea definitiva a usilor. Pe partea de inalte datorita unei liniaritati mai mari a difuzorului de medie voi taia putin mai sus full range-ul(momentan este in 1,5-2khz) si voi putea sa-i dau putere destul de mare.... asta pana cand va veni un VO-B1 sau poate doua in functie de cate difuzoare vor exista pe usa. Momentan subwoofer-ul este mai mult decat capabil sa se ocupe de orice zona de subjoase si neavand delay aproape deloc intre subwoofer si partea din fata bass-ul suna ca si cum ar veni din portierele fata. Ceea ce ma intereseaza acum este sa realizez o liniaritate mult mai mare a volumului.

              Oricum am auzit ca mai vrei putin si tu ... ca te-ai cam obisnuit cu difuzoarele tale.
              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

              Comment


              • Originally posted by Canto View Post
                Oricum am auzit ca mai vrei putin si tu ... ca te-ai cam obisnuit cu difuzoarele tale.
                Obisnuit e prea mult spus, stiu doar ca se poate putin mai bine...
                Bafta si la cat mai multe difuzoare in usi, fa tu experimente primul sa am de unde fura idei

                Comment


                • I will ;) mers de indemnuri. Oricum sper sa ne intalnim sa-ti aud si eu usile.
                  B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                  Comment


                  • Mai e putin pana la Brasov...

                    Comment


                    • Pana la brasov poate o sa am si eu mediile instalate.... din pacate cred ca o sa vin doar duminica ... cu toate ca stiu ca distractia este sambata.
                      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                      Comment


                      • Frumoasa masinuta , ti-am pus cateva intrebari odata printr-un pm dar nu mi-ai raspuns , te deranjez aici cu alta

                        Si tie tot 1 "banut" de autorizatie la folie ti-au pus baietii? Si dupa ce ai pus folia a avut niste bule sub ea care erau din apa , si dupa cateva zile au disparut ?

                        Multumesc anticipat pt raspuns.

                        Comment


                        • Salut,

                          Un singur banut am. Sub folie este posibil sa mai ramana putina apa dar apoi dispare ... d-asta se si recomanda sa nu se deschida geamurile.
                          B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                          Comment


                          • Si s-a mai bifat un eveniment ... cu un loc 1.
                            Attached Files
                            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                            Comment


                            • Suuuper, la mai mare
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Felicitari la mai multe.....
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google