My B-74-HDZ [Castigator Campionat Cel Mai Tare Sistem Audio Editia 2010/2011/2012]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu cheia in mare parte o trec la pierderi - nu e problema. Oricum eu speram sa fie ceva sa se potriveasca ca un stock... insa prea multe modificari pentru gustul meu.
    B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

    Comment


    • Ce de munca profi p-acilea.... Nu e rau deloc domnu! Sa le bubui sanatos!

      Comment


      • Nu nu... nu mai vreau sa bubui difuzoare . Vreau doar sa ma bucur de ele.
        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

        Comment


        • Ai comparat lamela (aia care intra in contact) de la cheia originala cu cea de la cheia briceag? Canturile longitudinale se potrivesc? Adica aia briceag intra in contact sau in yale?
          sigpic

          Comment


          • Nu m-am uitat. o sa ma uit diseara cand ajung acasa... Singura faza e ca stiu ca eu am putut baga cheia in contact vreo jumatate(asa blank cum era)
            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

            Comment


            • Cateva upgrade-uri de primavara.
              Schimbat rulmenti de pe spate cu unii FAG(multumesc Evali). Si schimbat intr-un loc unde la inceput nu prea aveam incredere dar dupa ce am vazut ca totul s-a lucrat cu prese, chiar si scoaterea tamburului ... si totul la un pret derizoriu, dupa parerea mea. Totul plus curatarea tamburilor a durat 40 de min. In mod normal termina in 20 de min insa un rulment era atat de gripat incat a fost nevoie de insistenta din partea presei pentru a iesi(14-16 tone mai exact pt 20 de min). Cu ocazia asta am scapat de un huruit grav.

              Venit un amplificator nou DigitalDesigns SS1. Renuntat la inaltarea podelei si in urmatoarele 2 saptamani urmeaza integrarea statiilor pe lateralele aripilor si 2 incinte: una de muzica si una de spl.



              Cateva poze mai jos
              Attached Files
              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

              Comment


              • cu placere Canto, sa imi spui si mie pe Pm costul manoperei.

                Comment


                • Nu e vb de pm. Manopera a fost de 40, am lasat 50 .... sa fie ok fata de 100-150 sau mai mult, cotatiile primite de la restul.... A fost mai mult decat ok.
                  B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                  Comment


                  • Salut! Poti sa le faci reclama si sa zici unde ii gasim pe meseriasi? Multumesc.
                    I don't ride low, I fly high...

                    Comment


                    • Sunt baietii de langa Custom Garage, au luat hala de langa cei de la Custom.

                      Undeva pe aici: http://www.salutbucuresti.ro/planora...m?-9183&-11508
                      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                      Comment


                      • Prima tentativa pe anul acesta, cu amplificator 600 W si subwoofer de 600W/30cm.
                        DigitalDesigns SS1 + Sundown SA 12.
                        De aici incepem sa crestem anul acesta.
                        Attached Files
                        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                        Comment


                        • Foarte frumos, multa bafta in continuare !

                          Comment


                          • Revin cu cateva poze cu noua incinta:
                            Aceasta are un litraj destul de mare(ar fi mers si mai mare) dar mai vreau si portbagaj plus ca ar fi mers si un amplificator mai mare .... pentru o alta incinta. Oricum foarte multumit de cum se aude si cam asa va ramane .... partea de subwoofer momentan... urmeaza difuzoarele fata sa fie revizuite.

                            Incinta are fata dubla imbracata in Alcantara iar lateralele, margini rotunjite si mochetate cu o mocheta ceva mai plusata si mai solida. Culoarea incintei fiind gri antracit.

                            Amplificatoarele au fost montate pe laterale si acum cricul, anexe si roata de rezerva pot fi scoase relativ usor.

                            Poze mai jos
                            Attached Files
                            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                            Comment


                            • Urat ...
                              In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                              sigpic

                              Comment


                              • Frumos ce ai tu acolo :d
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google