My B-74-HDZ [Castigator Campionat Cel Mai Tare Sistem Audio Editia 2010/2011/2012]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My B-74-HDZ [Castigator Campionat Cel Mai Tare Sistem Audio Editia 2010/2011/2012]

    Nascuta in iulie 2005- si adoptata de mine in noiembrie 2007, va prezint Loganul meu: 1.6MPI - 76000KM

    Am asteptat pana acuma ca sa am ce sa prezint pe aici:
    1. Audio
    Casetofon: Alpine IDA X200
    Boxe Fata: MTX THX502
    Boxe Spate: MTX THX693
    Subwoofer: MTX RT12DV
    Statie: InPhase IPA601
    Condensator: Pyramid CAP160DBL
    O mica izolatie precum skandal cu acea folie pentru fata unde dardaiau rau usile si pentru o solutie very-low cost chiar se merita.
    2.Motor
    Soft Dimsport
    Filtru de aer Green direct in carcasa originala
    3.Look
    Nimic speciala inca geamurile spate si luneta fiind ionizate de fostul proprietar cu toate ca pe mine nu prea m-a incantat chestia asta... dar merge.
    Urmeaza o bara de mcv cu ceva speciala pe ea dar intai sa-mi revin dpdv monetar.
    4. Frane: My pride and joy
    Am plecat de la discuri pline si am ajuns la:
    Etrieri diesel(ca sa intre disc ventilat)
    Placute EBC Greenstuff
    Discuri EBC 3GD Sport Rotors-ventilate/striate/"semiperforate"
    pe aceasta cale le multumesc lu' Dsign, Golan si DomnulK pentru montaj mai ceva ca in service(mai multa rabdare si mai multa migaleala).


    P.S.: aviz amatorilor care ati luat piese de la userul Supercar care tot sustinea sus si tare ca piesele lui sunt originale:printre pozele urcate de mine pe la sfarsit vedeti niste capete de bara originale de la supercar
    P.s2: asa arata din februarie-martie pana acuma.... deci pana in 10000 de km... si dupa cum poate sa confirme multa lume de pe acest forum... nu merg ca disperatu' si nici nu fac offroad(decat cand merg la dany )

    Poze: nu am la toate inca dar urmeaza update-uri:
    Attached Files
    B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

  • #2
    foarte frumoasa! Sa ai grija de ea, si ea va avea de tine ;)
    Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

    Comment


    • #3
      DA dom'le, trebuia sa ai si tu un topic.

      Ingrijeste-ti ligheanul ca si pana acum (dar nu cu piese "originale") si sa te bucuri de fiecare km parcurs.


      Cat despre capetele acelea de bara, inchipuiti-va din ce matewrial or fi ele turnate si cat de sigure sunt, daca nici macar un nenorocit de burduf n-a rezistat 5 luni.

      Eu am pe masina mea capetele originale, de 5 ANI si 130 000 km si nu s-au crapat burdufele in halul ala.

      As propune parnaie pe viata pentru cel care produce asa ceva, cu directia nu-i de joaca.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #4
        Buna treaba cu franele .Dc. stiam ca se lucreaza la capitolul frane treceam si eu sa schimb placutele . Cat despre piesele luate de la Supercar ,ai luat ce gaseai si-n Vitan (unele piese merita altele nu).
        sigpic

        Comment


        • #5
          Oooo, bun, ai topicul tau !
          linia audio si franele imi plac f mult !
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • #6
            sa o stapanesti sanatos , foarte buna investitia in frane ...cat tea costat....si pune si tu poze cu boxele din masina

            Comment


            • #7
              urmeaza mai multe poze diseara acuma am pus de dimineata ce am gasit pe acasa si cu parere de rau nu mai gasesc poze mai vechi de o luna
              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

              Comment


              • #8
                misto discurile, s-o stapanesti sanitar

                Comment


                • #9
                  Necesare modificarile facute! Imi place linia audio! Hai cu mai multe poze!
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    pozele alea domnule Canto s ale pui si pe treadul lui supercar ...sa vada si lumea ce vinde omul.
                    Fuarte Nervos !!!

                    Comment


                    • #11
                      Daca nu se remediaza in vreun fel, Supercar va fi propus pt ban permanent.

                      Comment


                      • #12
                        Si cum ar putea sa se remedieze ,cat platesti atat face ! Daca au mai fost si-n ambalaj renault...

                        Nu mai da quote la ultimul mesaj, se subintelege ca lui ii raspunzi. Ms de intelegere.
                        Last edited by Cezar; 5 August 2009, 17:25.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          nu credeam ca exista asa oameni(pe forum),sa te fure pe fata si sa te mai si minta pe fata!
                          Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                          Comment


                          • #14
                            Sa ia legatura cu el, poate se rezolva pe cale amiabila ( de ex: restituirea sumei de bani, sau inlocuirea pieselor)., inainte de a da cu toporul.
                            Daca nu, dam si cu toporul.

                            Comment


                            • #15
                              frumoasa masina , sa o fugaresti in continuare sanatos si sanatoasa

                              ps: scuzati ca intreb dar ..supercar dc are ban ?
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google