Logan II 0.9TCe PAF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mersii, ma gândesc ori la un tips, ori să pun țevă de inox în loc de toba finală
    My turbo lag, give your MPI, a chance

    Comment


    • Prima baie pe 2015, și polish turtle colormagic blue. Imi place.. mai ales ca a început să atragă priviri.
      - O poză cu următoarea îmbunătățire (am dat comandă de respectiva piesa la PBN)
      Attached Files
      My turbo lag, give your MPI, a chance

      Comment


      • arata frumos dar parca mai trebuia putin frecat pe aripa stanga spate
        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

        Comment


        • Într-adevăr mai trebuia, dar am rămas fără polish
          Vreau și eu un sfat de la voi. Vreau să fac suspensia mai rigidă, simțitor, însă nu știu ce amortizoare să aleg. Am citit pe forum că B8-urile sunt cam proaste, și respectiva persoană care a spus asta, știe ce spune!! Nu gasesc pe cineva care scurtează și întărește amortizoarele stoc. Pe lângă asta, amortizorul meu dreapta față la geometrie a ieșit cam prost... Oare o merge ”modificat”?
          Despre amortizoarele Monroe pe gaz, + Eibach Pro Kit, se va simți mai rigida suspensia? Dacă nu găsesc o combinație care să-mi placă, dau arcurile Eibach pe H&R. Vreau să țopăie . Mă poate da o tură cineva care are H&R pe mașina?
          Dacă voi trece la H&R, nu voi mai putea face destule chestii, atentie si mai mare la gropi, denivelari, și mai mari probleme iarna.. Si faimoasele gropi din Bucuresti...
          Last edited by andrei_mircea; 2 March 2015, 18:17.
          My turbo lag, give your MPI, a chance

          Comment


          • 0744869963 se numeste Codescu si este TATAL lor )))

            Comment


            • Bucuresti / Provincie ?
              My turbo lag, give your MPI, a chance

              Comment


              • Domnul Codescu este in comuna rosu/chiajna din cate stiu eu !
                (aflai dand maine un telefon )
                sigpic
                "BRABUS" STYLE

                Comment


                • scurteaza si intareste amortizoare ? cat cere pentru un set ? m-ar interesa si pe mine, mai ales ca e foarte aproape de Militari.

                  Comment


                  • salut andrei

                    in ce sens sunt proaste B8-urile?
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • se indoaie tijele alea cand dai in gropi. material mai moale...

                      Comment


                      • Le am de 4 ani .... Si sunt in perfecta stare !
                        Dezavantaje b8 - sunt dure
                        - cele de pe spate au un troncanit enervant de noi
                        - costuri ridicate de achizitie

                        Avantaje b8 - se comporta ca un amortizor sport
                        - suspensia e mai moale pt stabilitatea care o ofera !
                        - cand apesi tija unui b8 vezi pe ce ai dat bani

                        Cele intarite - sunt mai ieftine , mai " rezistente" dar nu o sa se comporte ca un b8

                        Am mers cu tot ce exista pe piata de la h&r la vohland ... De la b4 la B8 ... Cel mai ok a fost monroe cu eibach sau h&r , calitate pret !
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • adica ce monroe ? similare cu cele oem ?

                          Comment


                          • eu le am de vro 2 ani si nu am nici o problema(le-am luat sh)...da sunt dure dar imi plac

                            cand o sa schimb arcurile o sa vad daca sunt tijele indoite sau alte nebuneli
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • Ce s-a dezbatut pe aici..
                              Monroe gaz?! sau pe ulei, cum sunt astea de "origine" facute in Polonia. Asa scrie pe ale mele.

                              Vreau sa stiu, se merita Monroe pe gaz? Se va intari suspensia cu eibach ?
                              Last edited by andrei_mircea; 3 March 2015, 17:30. Reason: Automerged Doublepost
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • Schimb arcuri Eibach Pro Kit netăiate cu arcuri H&R netăiate. Valabil numai pentru București!
                                My turbo lag, give your MPI, a chance

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google