B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multumesc tuturor ...
    Am luat azi la o plimbare Albinutza asa de sfrasit de 2011 , profitand de vreme si i-am facut un mic " check" , merge ,trage ,dar am observat o mica problema , pierde radiatorul antigel pe undeva ,dar se va remedia problema .

    Din ianuarie incep sa urc usor usor in functie de vreme "cadourile" pe Albinutza

    LA MULTI ANI TUTUROR SI FIE CA 2012 sa aduca de toate pentru toti : serpi, admisii , evacuari, turbo , compresoare, tranteala cu de toate cu arcuri montate , reglabile sau perne de aer , kituri din fibra , jante , scaune , dvd-uri sau chiar CARPC-uri , xenoane si lupe ....

    Comment


    • Multumim, la fel Cand pui admisia aia la loc, s-o vad si eu?

      Comment


      • am intels ca astazi o sa o monteze.....nu a zis omu ca la primavara?

        Comment


        • Salut ,ti-am trimis pm si am vazut ca nu ai raspuns...
          Lasa-mi si mie te rog un numar de telefon , un id , al baiatului care ti-a dublat jantele.

          Comment


          • Pai poate omul sarbatoreste si el cu familia trecerea in noul an, cum fac oamenii obisnuiti, nu sta pe forum.

            Arde ? Iti dublezi rotile de Revelion?
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Nu , nu dar eram curios si nu mi-a raspuns la pm si am zis sa postez si aici

              Comment


              • Ti-am dat pm dar sincer nu mai recomand la nimeni cu jante de logan, pentru ca au o constructie ciudata ce face jantarea si dejantarea cu anumite anvelope inelastice mai dura, plus de asta trebuie avut mare grija cu buzele

                Comment


                • Originally posted by alessandro View Post
                  poate vi se par urate si nasoale da... eu am cantarit una dasta in dezmembrari 6.6 kg 7J R15

                  Prea smeq jantele.. demult caut asa ceva

                  Comment


                  • azi nu am apucat sa chiuretez masina dar maine ma apuc de ea ...

                    astept impresia lui Alesandro care a condus Albinutza azi in drum spre garaj

                    Comment


                    • AAA o sa fie gen "WOW super tare,trage,rupe,omoara...etc"
                      sigpic

                      IL 1 3 MIU

                      Comment


                      • zi-mi ce sa-i fac la rabla mea sa nu mai sune ca o tigaie? silencer la toba stock?

                        Comment


                        • Originally posted by cos_min_i View Post
                          azi nu am apucat sa chiuretez masina dar maine ma apuc de ea ...

                          astept impresia lui Alesandro care a condus Albinutza azi in drum spre garaj
                          ce sa mai trage belea. pe 1500 4000 e simfonie. raspunde electric la acceleratie la cea mai mica mangaiere si sus in ture trage tare si plin fara nici o problema. forja foarte tare nu i am dat dar a luat o la chinuiala baiatul cu Lancia. i a dat de nu mai stiam de ce sa ma tin.
                          stii cum zicea in masina ? moama moama cum targe sa inebunesc !!!

                          franele mi au placut. pedala moale si agresiva din primul centimetru

                          Comment


                          • Originally posted by Alex_MIU View Post
                            AAA o sa fie gen "WOW super tare,trage,rupe,omoara...etc"
                            Originally posted by alessandro View Post
                            ce sa mai trage belea. pe 1500 4000 e simfonie. raspunde electric la acceleratie la cea mai mica mangaiere si sus in ture trage tare si plin fara nici o problema. forja foarte tare nu i am dat dar a luat o la chinuiala baiatul cu Lancia. i a dat de nu mai stiam de ce sa ma tin.
                            stii cum zicea in masina ? moama moama cum targe sa inebunesc !!!
                            hahaha
                            trage bai miule, ca are serpii stock , nu d`aia facuti la ochiu` de la aragaz la nea aurel
                            cred ca`i vand si eu sa`mi fac de la Chilot(pilot pardon)

                            Comment


                            • Nu faceam referire neaparat la serpi ci la faptul ca persoanele de la "bucale" au un anume har sau dar (cum vrei sa ii zici) de a povesti felul in care trage un logan de zici ca s-au plimbat cu Ferrari.

                              P.S Mai tii mintea moartea caprioarei spusa de PAU dupa ce a mers cu albinutza?

                              P.S2 Legat de serpi Alin are de gand sa ii dea jos p-aia de la pilot si sa isi faca dastia home made.
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • Deci ai pus serpii? Caut si eu o galerie stoc temporar. Ma stii.

                                @alessandro: trage pana in 5800 cu galeria stoc, nu mai e ce era cu serpi (tragea pana in 6200 acolo)... cand i-am dat scartz a 3-a de doua ori pe kiseleff in lung la 80 pe ceas (195/50) am zis ca nu era adevarat. Bine, adevarul e ca era si soferul greu (eu).
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google