B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cam devreme segmentare nea cosmine...parerea mea.

    Comment


    • grija la suruburile alea de la rampa de culbutori sa nu darami filetul cand le strangi inapoi , maxim maxim strangele la mana cat poti.Iarasi ai grija la alea 2 diferite, ca sunt cu 1,5mm mai lungi,sa nu iei axa la strung
      Daca vreti ca galeria aia de evacuare sa faca treaba buna ca la sebastian ar trebui portata chiulasa
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • Chiulasa e la mine cu tot cu rampa si axa.N-are ce sa strice
        AG 16 Y M A

        Comment


        • Cristi - sambata la Alex speed am masurat cele doua suruburi diferite de care zici tu si erau egale cu celelalte .... oricum le-am pus in aceeasi ordine cum le-am dat jos ...

          Comment


          • Asa.
            Slefuit admisia si evacuarea, rectificat scaune si supape+semeringuri supape noi.
            Attached Files
            AG 16 Y M A

            Comment


            • multumesc mult Al!n , abia astept sa ajunga la mine la pachet cu serpii sa intre la finisat ...
              -sa nu uiti de flansa de arc ...

              Comment


              • Cu placere.Uitasem deja de taler))
                AG 16 Y M A

                Comment


                • Belea .Aline sa iti deschizi atelier de "aranjat" chiulase.Sunt curios daca e vreo diferenta sesizabila ca ai lustruit traseele.
                  sigpic

                  IL 1 3 MIU

                  Comment


                  • Originally posted by cos_min_i View Post
                    Cristi - sambata la Alex speed am masurat cele doua suruburi diferite de care zici tu si erau egale cu celelalte .... oricum le-am pus in aceeasi ordine cum le-am dat jos ...
                    probabil nu le-au mai facut diferite ,dar daca cauti si in manual arata ca cele cu capul scobit sunt cu 1.5 mm mai lungi.Probabil prea multi dorei le-au incurcat si au renuntat la idee.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Miu:Eu doar le dau la un baiat la facut..atata tot

                      Din cate stiu eu au fost 2 suruburi diferite la rampa pana pe la jumatea lui 2005.Apoi le-au facut pe toate lafel.
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • -multumesc fratele Matheo pentru ajutor , se pupa perfect , mai trebuie sudura;
                        -multumesc Evali pentru garnitura ;
                        -multumesc CristiXp pentru comanda adaptorului OBDII pentru aplicatia Torque" "
                        Attached Files

                        Comment


                        • ce frumos ca ai facut stuturile alea si le sudezi ,ceva profi nu poxipol
                          sigpic
                          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                          Comment


                          • cosmin, daca vreau si eu stuturi+montat calumea+garnitura, imi faci un pret pe pm?

                            Comment


                            • androidu sa traiasca. alicatia aia stie sa si modifice ?

                              Comment


                              • @alex - nu modifica doar citeste informatiile din calculatorul masinii ,iti face grafice si citeste erorile
                                @razvan - pentru garnitura ia legatura cu Evali si pentru Bucse cu Matheo

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google