B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Alex_MIU View Post
    Nu faceam referire neaparat la serpi ci la faptul ca persoanele de la "bucale" au un anume har sau dar (cum vrei sa ii zici) de a povesti felul in care trage un logan de zici ca s-au plimbat cu Ferrari.

    P.S Mai tii mintea moartea caprioarei spusa de PAU dupa ce a mers cu albinutza?

    P.S2 Legat de serpi Alin are de gand sa ii dea jos p-aia de la pilot si sa isi faca dastia home made.
    pai si ce , nu`i asa ? trage de RUPE , adu` alt logan sa vezi ca trage de RUPE.
    o sa ma duc la pilot la pitesti , vorbesc sa mi faca direct patronul de acolo

    Comment


    • Eu ii dau jos din alte motive.Vreau sa trec pe altceva.
      Alexpeed:nu va mai imbatati cu apa rece, fara axa nu o sa traga neam peste 6000rpm si asta cu indulgenta.Asa credeam si eu inainte ca cu serpi sparge peste 6000rpm dar nu e deloc asa.
      Cosmin..hai cu chelioasa sa o bagam la tratament
      Last edited by al!n; 15 January 2012, 00:26.
      AG 16 Y M A

      Comment


      • max , max 6000rpm cu serpii , ca mai sari 200-300rpm e bine ca pica dupE pe turatie mai mare.

        Comment


        • @MIU-le nu stiu cum sa o iau ,dar am vazut ca in ultima perioada arunci cu sageti ,daca ai ceva spune pe fata .. nu cred ca am avut aceasta atitudine carcotasa fata de tine eu ...dar oamenii se schimba
          @razvanamza - nu ai ce sa-i faci decat s aurci catalizatorul la loc
          @alessandro - nu stiu unde ai simtit-o tu ca trage de la 1500 ca eu o simt abia dupa 3500 si nu mai mult de 6000 ...cat despre Dan te poti astepta la orice
          @aleXpeed- nu am pus serpii , sunt la Alin sa-i testeze si se vor intoarce odata cu chiulasa
          @al!n - e pe vine aline , o sa incerc sa o dau jos maine singur, teoretic nu ar trebui sa rup nici un prezon
          @CataFOF -

          Comment


          • n-ai ce sa rupi. desfaci in socuri din cate am inteles eu, si merge. daca tot desfaci, poti sa masori distanta intre piston la PMS si fata blocului? m-ai lamuri si pe mine cu o chestie.

            Comment


            • @ cosmin trage fratello iti spun eu. am facut comparatie cu 16v meu care are lag te turbo fata de cum raspunde a ta.

              Comment


              • Originally posted by cos_min_i View Post
                @MIU-le nu stiu cum sa o iau ,dar am vazut ca in ultima perioada arunci cu sageti ,daca ai ceva spune pe fata .. nu cred ca am avut aceasta atitudine carcotasa fata de tine eu ...dar oamenii se schimba
                @razvanamza - nu ai ce sa-i faci decat s aurci catalizatorul la loc
                @alessandro - nu stiu unde ai simtit-o tu ca trage de la 1500 ca eu o simt abia dupa 3500 si nu mai mult de 6000 ...cat despre Dan te poti astepta la orice
                @aleXpeed- nu am pus serpii , sunt la Alin sa-i testeze si se vor intoarce odata cu chiulasa
                @al!n - e pe vine aline , o sa incerc sa o dau jos maine singur, teoretic nu ar trebui sa rup nici un prezon
                @CataFOF -
                N-am ma nimic cu tine,stii ca imi esti drag date-n belea.Imi place sa iti mai arunc o "sarma" asa din cand in cand ca vad ca pui la suflet si te ataci.Daca te-ai suparat sa imi zici,oricum nu ma intereseaza (JOKE :P).
                sigpic

                IL 1 3 MIU

                Comment


                • Originally posted by razvanamza View Post
                  n-ai ce sa rupi. desfaci in socuri din cate am inteles eu, si merge. daca tot desfaci, poti sa masori distanta intre piston la PMS si fata blocului? m-ai lamuri si pe mine cu o chestie.
                  distanta dintre piston si PMS este 0 zero. insasi pozitia pistonului reprezinta PMS

                  Comment


                  • Originally posted by cos_min_i View Post

                    Sent from my Optimus 2X using Forum Runner
                    of topic: in sfirsit android? Foarte tare lg 2x!!

                    Comment


                    • referitor la telefon : foarte multumit pe zi ce trece si odata cu fiecare soft nou ...

                      Aseara am dat chiulasa jos si odata cu asta incep modificarile ...
                      Supapele se prezentau bine , nu erau arse , culoarea pistoanelor ok... nu am facut desi trebuia testul supapelor,sa confirm diferenta mare de compresie ,dar era mult prea frig pentru asta ...
                      Attached Files

                      Comment


                      • Bravo nea Cosmin vezi ca azi vine alin sa ia alea de la mine....multa bafta si spor la treaba...in vara te urmez.
                        sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        Comment


                        • faci si "zgarietura de pisica"?

                          Comment


                          • daca ai facut astea acasa si nu ai dat un semnal.....sa it fie rusine dinu patriciu....

                            Comment


                            • @dnf- am incredere in tine ... da-mi pm si spune-mi cat costa setul motor la tine sau doar segmentii ..?
                              @razvanamza - nu vezi asa ceva la mine
                              @cristiubs - am fost la garaj , nu aveam unde sa fac asta acasa

                              Comment


                              • Ai facut remapare pana si telefonului. Sigur iese chiulasa brici, am incredere in MioveniRacingTeam, am pus vorba buna la ei. In rest, ne auzim!
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google