B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @razvanamza - se face tot ce vrei tu ..bani sa ai ...cand vrei vorbim pentru tot ce vrei sa faci...
    @Cristi_Xp - deja ceri multe cu servo ... am renuntat la AC dar nu vreau sa pun 2 maini cand trag de volan ..e mai frumos cu podul palmei traseul este acelasi ,aceeasi distanta de la corpul clapeta la suprafata de filtrare ...doar ca tot aerul vine de afara ... pe ture mari trage mai bine ...inainnte pe plaja 5500-6500 o simteam cum da in nas ... cel mai bine am simtit-o acum seara cand atmosfera este mai rece ...acelasi sistem l-am vazut la multe masini si stiu ca volumul de la corp la suprafata de filtrare trebuie sa fie 1, ceva din cilindree ...
    @xxxgeoxxx - nu trag nici un animal si daca intra muste,tantari ..se opresc in filtru
    @B-53-SDP - o sa o vopsesc neagra sa nu mai iasa asa in evidenta si o sa ma gandesc si la a 2-a dar nu stiu cum sa fac sa o fac functionala pentru ca sunt limitat in zona filtrului .

    Multumesc lui gaby (GVG) pentru albinutze ,raman dator
    Attached Files

    Comment


    • tragi animale auziar fi tare sa te trezesti cu vro vrabie pacolo)))
      AdY_JmL_2015

      Comment


      • 80000 de KM ... mult in aproape 2 ani de cand o am 60000 ...trebuia sa iau diesel glumeam
        Attached Files

        Comment


        • Vezi ca s-a aprins martorul de benzina :P
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • ah ..si am zis ca nu-l prind in cadru

            Comment


            • Sa fie viespe am spus!

              Ne vedem diseara!
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • e viespe in toata regula
                bravos!
                Last edited by Mishu; 30 July 2010, 15:12.

                Comment


                • Chiar imi place cum arata ... vreau si eu o tura cu albinuta

                  Ps: nu puteai si tu sa faci poza de 80.000 km fara eroare aia in bord
                  In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                  sigpic

                  Comment


                  • Frumos frumos... zici ca e kompressor acolo

                    Si totusi... nu puteai sa pui ceva gen... o turbina electrica care sa creeze doar ceva presiune in admisie?
                    sigpic

                    Comment


                    • @MishuRS - Albinutza ...daaaaa
                      @gmv97 - se rezolva ...vroiai sa trag pe dreapta , sa ma duc la benzinarie si sa-i pun benzina ...nici nu am realizat ca am facut 80 de mii
                      @iamagi - presiune pana la cate ture ? 2000-3000 maxim , maxim ca dupa invarte aerul compresorul electric

                      Comment


                      • hmmm... da?

                        cel putin castigi pe ture mici :-??... chiar nu gasesti nimic sa iti creeze ceva presiune in admisie? arata bine si cu ce ai facut tu, dar ma gandesc sa nu fie cam lung si sa nu iti traga si vapori de apa sau cine stie ce tampenii pe acolo ...

                        daca nu e nimic sa indeplineasca aceasta chestie... kompressor actionat de cureaua de la cel de a/c


                        ... facem schimbul ala sau ne amagim aici degeaba?
                        sigpic

                        Comment


                        • felicitari pentru kilometri cosmine, si sa te tina inca pe atat! poate maine vad si eu "albinuta" mai de aproape. mai ales pe unde respira

                          Comment


                          • pfuuu! da ce trage....
                            my ride - still under construction

                            Comment


                            • ai imbolnavit taximetristi

                              Comment


                              • nice tatoo ! ! !
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google