B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • singura conditie ... sa schimbi in max 5000 rpm )
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Felicitari pentru realizare.

      M-am plimbat si eu un pic cu ea si trage foarte bine masina si este mai agresiva ca inainte.

      Deci numai de bine sa ii folosesti cu placere.
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • DEGEABA
        nu trage suficient incat sa-l bat de fiecare data pe MCD ..singura data cand l-am batut in seara asta a fost din mers trapta 2 la 60 km/h ...doar atunci ma distantez in rest plecam amandoi 1,2,3 pana la sfarsit de 3 egali ...la sfarsitul lui 3 axa isi face treaba si ia o aripa de masina si asa se termina pe 402 m ...sunt dezamagit ..asta este ,mai am de facut modificari majore : 3 la numar ..sper sa le fac cat de curand ..

        o sa mai bibilesc putin traseul ,pentru ca mai am o bucata de 1 m si ceva din teava normala pe 40 pe care vreau sa o inlocuiesc cu inox de 50 si sa mai modific admisia..

        In plus am si diferente de compresie pe pistoane ...

        Comment


        • ba nu fii dezamagit ma nu ai dece... nu iti umple memoria cu astea ca nu e de bine...si cand esti dezamagit si suparat nu o sa iti iasa nimic... crede-ma pe cuvant crede in tine..
          Last edited by MCD; 12 August 2010, 02:01.
          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

          Comment


          • Axa aia isi spune cuvantul pe ture, din pacate. Unde a ta moare a lui incepe sa traga.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Stiu asta ...daca as renunta la servo poate ar fi altceva ,dar asta nu o voi face niciodata .. mai sunt corpul , compresia si un soft custom

              Comment


              • custom) panaramo... stii cand ne mai dai la primavara...sa ne dam de la egal la egal...glumesc tati....sper ca m-am facut inteles...nu le pune la suflet ca nu ai dece...las ca maine iesim cu aia..
                Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                Comment


                • Trebuia si un sofer usor daca tot ai usurat-o aseara. Asta e, lasa ca iti faci si tu corp marit, tiganesti chiulasa si apoi sa ii tragi un soft cum trebuie..

                  Am inteles ca v-ati dat de 3 ori, deci esti multumit de admisie, nu?
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • nu e multumit........de 2 ori cu filtru pe masina si ultima data fara filtru....asa ne-am dat
                    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                    Comment


                    • azi serpii au capatat culoare si a fost conceputa o noua admisie ,iar in curand va fi conceputa o admisie care sa suga aer din toata partea de sus a grilei si sa o trimita in filtru (ramane de vazut)
                      Attached Files

                      Comment


                      • ce-ai vopsit ma balaurii... mai bine le puneai banda ... sa nu raceasca )
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • tare cristi...oricum frumoasa lucrare cosmine...esti croit pe treaba meserie
                          AdY_JmL_2015

                          Comment


                          • Pozele nu sunt chiar atat de relevante, in realitate, serpisorii arata mult mai bine asa...'' bronzați''..., cat despre admisia aceea hand-made..., cred ca e doar provizorie...

                            In alta ordine de idei Cosmine..., sunt absolut incantat de ''noile'' amortizoare...

                            Multumesc mult pentru tot!
                            LOGAN AMBITION 1.6 MPI ... putin nervozat ...sigpic

                            Comment


                            • @sdc290605 - multumesc pentru aprecieri si multumesc pentru ajutor

                              Momentan Albinutza stagneaza in modificari ... va reveni in forta

                              Comment


                              • cosmin, fara suparare dar ai vazut deja pe masina mea ca "burlanu' de hota" nu face mare lucru....eu as incerca ceva de plastic cat mai gros, pozitionat deasupra radiatoarelor, sau care sa ia aerul tot de undeva de sub bara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google