Easy...... Way Too Easy

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Easy...... Way Too Easy

    Salut colegi si prieteni.

    Dupa ce am citit aproape tot forumul, m-am decis sa incep si topicul masinutei mele, pe care unii o stiu de pe alt forum, iar altii au vazut-o la intalnirea LoganClub de la Polivalenta.

    S-a nascut la Mioveni, ca toate celelalte. Primul ei propietar a luat-o in leasing sa faca taxi cu ea, dar a tinut-o cam 3000 de km si a ramas fara ea ca n-a platit.

    Un nene de la mine de la serviciu avea o afacere cu masini recuperate, si asa am ajuns s-o vad si s-o am. Poze initiale:
    Attached Files
    Last edited by razvanamza; 14 March 2010, 00:27.


  • #2
    sa inteleg ca doar ce ai luat-o?cred ca a avut si un pret bun.........si are doar 3000 km e super ok




    sa te bucuri de ea si cati mai multi km fara evenimente!
    Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
    -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
    Silent Coat.

    Comment


    • #3
      Si acum lista cu modificari:

      cauciucuri de iarna WinterSport M3 pe jantele de tabla.
      cauciucuri de vara Dunlop SpSport01 Dunlop pe aliaje "Sinaia"
      bara MCV
      oglinzi MCV
      Oglinda interioara spectru larg adaptata la prinderea originala
      Becuri far Osram NightBreaker
      Becuri semnalizare Osram Diadem (albastre)
      consola vopsita neagra
      covorase tavita originale din fabrica
      ornament esapament pentru a astupa "haul" din bara spate
      eliminat croame bara fata
      huse "pufi"
      stergatoare Valeo
      covoras portbagaj tavita
      cheder capota
      parbriz cu parasolar HS Laminated (Hishler)
      plafoniera cu trei becuri (Megane) si adaugat a doua plafoniera (de preferance)
      inlocuit orice bec w5w cu Philips Bluevision (numar, plafoniere, pozitii, torpedou)
      tripla de brichete si USB
      "casetofon" Blaupunkt SD-USB-Player Melbourne SD48
      difuzoare 13" Sony in locul celor originale


      Modificari de viitor:
      caseta servo de Prestige Diesel
      bieleta antirasturnare Diesel85CP
      frane de van (discuri si etriseri)
      iluminare bord cyan-bleu si butoane consola
      panouri usi prestige
      suspensii
      etc etc etc
      Attached Files
      Last edited by razvanamza; 14 March 2010, 00:51.

      Comment


      • #4
        este luata din 2008. Acum are aproape 27.000km si doi ani. Este Logan Easy 1.4 mpi

        Comment


        • #5
          frumoasa masina, cat ai dat pe covorasele stil tavita, si daca la plafnoriera a trebuie sa mai modifici vr-un fir pentru a o punea pe cea de megane?
          sigpicMY RIDE http://www.loganclub.ro/forum/db_05_ucn-t19244p6.html

          Galagieee- http://www.youtube.com/watch?v=F5xx5sWrXk0

          Comment


          • #6
            plafoniera are mufa identica, doar o inlocuiesti. covorasele fac parte din dotarea srandard a masinii. 2mil la dealer

            Comment


            • #7
              La varianta Easy trebuia sa ai cotiera si tips la toba...in primele poze nu le vad...Intretinuta masina...imi place culoarea e super pretentioasa dar asta e....si...daca ai copil mic lasa zarul ala in spate...daca nu da-l jos ...si nu mai bea cola
              Hai succes cu modificarile.
              sigpic

              Comment


              • #8
                imi place mult culoare... sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara incidente
                http://www.loganclub.ro/forum/member.php?u=18685

                Comment


                • #9
                  la varianta mea de easy si-a insusit dealerul cotiera si tipsul, si eu nu stiam atunci...

                  Comment


                  • #10
                    Frumos Logan,sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme.
                    La ce ajuta chederul capota?

                    Comment


                    • #11
                      imi place ca e simpla si nu ai incarcat-o . keep up the good work:
                      Last edited by MirCip; 14 March 2010, 11:48.

                      Comment


                      • #12
                        Am vazut masina ieri la Polivalenta si este foarte frumoasa, imi place culoarea foarte mult. Intr-o poza vad ca ai o bara de MCV vopsita, dar ieri am uitat sa te intreb de ce ai de MCV nevopsita, ai atins-o pe cea veche?
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • #13
                          Frumoasa si noua asa cum ar trebui intretinuta o masina orice marca ar fi ea, bine ca nu a ramas taxi ca , tipsul si cotiera nu plange dupa ele, nu sunt cine stie ce, eu nu gasesc rostul cotierei in masina deci nu imi voi pune doar sa fie acolo. In rest incearca sa gasesti o consola de schimbator de ph2/sandero sa o schimbi pe aia pt a nu duce lipsa spatiului de depozitare din cotiera
                          Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

                          Comment


                          • #14
                            Covorasele alea, sigur sunt de origine?
                            Nu de altceva, dar am si eu la fel, si sunt din targ.
                            Sper ca n-ai dat 2 mil pe ele....

                            PS: de ce ai ales filtre romcarbon? De ce nu de la o firma consacrata?

                            Comment


                            • #15
                              Si eu am acelasi model de covorase dar luate de la un oarecare magazin de piese auto cu vreo 75 lei acum 1 an, deci si eu as zice ca este putin probabil sa fie de la dacia.
                              Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google