My HCB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutare!..sper ca nu m-ai uitat cu , coltarele!
    MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

    Logan din Bicaz (Neamt)

    Comment


    • Nu te-am uitat,stai linistit ca esti primul pe lista.

      Comment


      • In urma exploziei blocului de la resita,masina mea a suferit mici avari,ce ziceti usa fata merita schimbata sau sa o faca pe asta?plus ca parbrizul din fata era ciobit si capota din fata putin indoita de vreo doi ani eu le-am trecut cred ca am facut bine,daca imi schimba parbrizul e riscul sa nu mil puna bine si sa imi intra apa?pot sa zic ca am fost norocos pe langa alti,masina se va face pe casco,
        Attached Files

        Comment


        • Pff..nasol moment.daca o faci pe casco merita sa schimbi tot nou.iar cu parbrizul eu zic ca daca mergi la un service renumit nu vei avea probleme.
          ps.acumulari de gaze sau ce cauza a fost?
          http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

          Comment


          • imi pare rau de incident ,bine ca nu a fost mai rau

            Comment


            • Cosmine, service Dacia, piese noi, de origine, daca tot o faci pe casco.

              Comment


              • FLR-da din cauza acumulari de gaze,orcum eu am scapat cel mai ieftin,masina se va face la Memory servis.

                Comment


                • Nasol incident, legat de casco acolo nu iti schimba piesele precum iti doresti, este in functie de ce trece agentul constatator in deviz. Desi e minora lovitura la usa dreapta, cu siguranta ti-o va trece la reparart + usa dreapta spate, nicidecum inlocuire pentru ca la final devizu ar fi enorm si toate asigurarile doresc sa iasa cat mai ieftin posibil. De exemplu eu am rugina sub mastic la usa dreapta fata, si m-am interesat sa o schimb in reprezentanta. Usa 850lei + vopsitul 400lei + manopera 200lei. Asa ca....o sa ti le umple cu chit si aia e )
                  In legatura cu rugina aia, cumpara de pe daciashop spray cu ceara IXELL si "goleste-l" in usa, asta dupa ce elimini corespunzator rugina (polizare, grund, ca la carte)! Bafta si ai grija cu doreii de prin service-uri
                  My turbo lag, give your MPI, a chance

                  Comment


                  • Am vorbit cu constatatorul si m-ia zis ca daca vreau sa o schimb sa nu ma prezint cu ea asa,adica sa ii *** un picior,mai diseara ma duc sa o aranjez

                    Comment


                    • Pfoai de capu' meu ce a fost cu blocu' ala:|

                      Comment


                      • Nenorocire,mi-a distrus masina si un geam la balcon sa spart.

                        Comment


                        • La resita sunt altfel de constatatori. Aci in bucuresti sunt numai usii de biserica, nici $ nu accepta ca sa iti dea anumite elemente la inlocuit
                          My turbo lag, give your MPI, a chance

                          Comment


                          • Azi ramne de vazut,la 9 ma intalnesc cu el ca sa ii faca poze si atunci mai stabilim,revin mai tarziu cu ce se schimba si ce se va vopsi.

                            Comment


                            • La masina se va schimba-usa fata dreapta si chederele fata spate,restu se va repare,la masina se va vopsi-bara fata,capota,plafon,usa fata,usa spate si amandoua aripi spate plus pragurile.

                              Comment


                              • Se pare ca iarna vine mai devreme.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google