Masinuta Mea AG-19-VAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    imi dai te rog niste detalii cum ai procedat cu montajul si ce imi trebuie te rog

    Comment


    • #32
      Originally posted by RazvanB View Post
      imi dai te rog niste detalii cum ai procedat cu montajul si ce imi trebuie te rog
      montajul este oarecum simplu...ai nevoie de 4 leduri ( ce culoare iti place), un pistol de lipit, 4 rezistente, vreo 5 m de fir, si multa rabdare
      In prima faza, trebuie dat panoul jos, manerul exterior (clapa). dupa care lipesti rezistanta de + ledului, firele de led, gauresti manerul in colt, unde este spatiul acela de vreo 2 cm, este o zona dreapta, eu am gaurit cu un pistol de lipit ascutit, dar merge fb si cu un burghiu.Izolezi ledul cu banda izoliera sa nu faci artificii si il lipesti de maner cu Picatura, sau superglue. dupa aceasta operatie, montezi clapa la loc, si ai grrija pe unde tragi firul, sa nu il agate geamul sa nu ti_l smulga. si vii cu el prin burduful ala de cauciuc dintre usa si stalp, si te opresti sub bord, langa UCH, ca de acolo trebuie legat.la fel se procedeaza pentru toate usile.
      Eu am renuntat la masticul ala de pe panou, am curatat bine si am pus cheder din ala de se foloseste la izolare geamuri, sau termopane se gaseste la Total Casa, este vreo 4 lei m, se gaseste dublu, si iti trebuie 7.60 m, dar sa iei 4 m, 4 m x2 = 8m ; se lipeste pe panou si etanseaza super bn.Avantajul este ca poti da panoul jos de cate ori vrei, nu vei strica nimic ...Si azi o sa imi montez sub panouri, spuma din aia de se pune sub parchet, o sa o lipesc pe usa, foarte buna pt praf si zgomote.
      pentru orice alte detaii, iti stau la dispozitie.
      Bafta la modificari!!!
      http://www.loganclub.ro/forum/masinu...an-t22792.html

      Comment


      • #33
        foarte frumoase ceasurile de duster!frumaosa masina! bafta
        Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

        Comment


        • #34
          interesanta idee cu ledurile de la manere.felicitari!tia iesit super.cat tea costat toata treaba asta?bafta!
          sigpicPe vremuri Dracula se hranea cu fete virgine…azi, 2012 a murit de foame.

          Comment


          • #35
            foarte misto modificarile aduse si de efect tine o tot asa:P
            AdY_JmL_2015

            Comment


            • #36
              multumesc foarte mult pentru timpul acordat sa imi explici detaliile, cand o sa am tim psi nu o sa fiu aglomerat cu serviciul o sa ma pauc si eu de treaba si cred ca tot asa cum ai tu, un alb rece o sa folosesc. inca o data multumesc frumos si tinem legatura

              bafta !

              Comment


              • #37
                foarte frumoasa masina si foarte buna ideia cu lumina in usa dar scoate sigla de reno parereaa mea si spor la modificari !

                Comment


                • #38
                  Originally posted by alex.dinca91 View Post
                  foarte frumoase ceasurile de duster!frumaosa masina! bafta
                  ms frumos..

                  Originally posted by b3lick View Post
                  interesanta idee cu ledurile de la manere.felicitari!tia iesit super.cat tea costat toata treaba asta?bafta!
                  de costat nu costa foarte mult... m-au costat ledurile 10 lei si firele vreo 5 lei..total 15 lei

                  Originally posted by RazvanB View Post
                  multumesc foarte mult pentru timpul acordat sa imi explici detaliile, cand o sa am tim psi nu o sa fiu aglomerat cu serviciul o sa ma pauc si eu de treaba si cred ca tot asa cum ai tu, un alb rece o sa folosesc. inca o data multumesc frumos si tinem legatura

                  bafta !
                  n-ai pentru ce..pentru orice alte amanunte, iti stau la dipozitie.
                  Iti las id meu de mess: van.razvan.Baftaaaa

                  Originally posted by cosmin_BR View Post
                  foarte frumoasa masina si foarte buna ideia cu lumina in usa dar scoate sigla de reno parereaa mea si spor la modificari !
                  o sa o scot, dar ea nu este pusa ca imi place, ci este pusa ca nu imi placea cea originala..eu avand toate masina cu gri si negru, emblema aia albastra dadea ca nuca in perete..parerea mea..
                  ms frumos pt sugestie..baftaaa
                  Last edited by solano; 27 June 2010, 23:24. Reason: Automerged Doublepost
                  http://www.loganclub.ro/forum/masinu...an-t22792.html

                  Comment


                  • #39
                    Frumoasa masina..Jante pe cand?
                    Vino si u pe la intalniri..s-ar putea sa vina si NEK de duminica viitoare..ne strangem si noi mai multi
                    bafta.
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • #40
                      [QUOTE=al!n;652137]Frumoasa masina..Jante pe cand?
                      Vino si u pe la intalniri..s-ar putea sa vina si NEK de duminica viitoare..ne strangem si noi mai multi
                      bafta.[/QUOT

                      Sall. O sa vin de duminica si eu, as fi venit si pana acum, dar nu stiam la cat, si aseara m_am intalnit cu KTL si mi_a spus noua ora de intalniri.
                      Ne vedem duminica la Bemo. Baftaa
                      http://www.loganclub.ro/forum/masinu...an-t22792.html

                      Comment


                      • #41
                        place golanu tau
                        interesanta ideea cu ledurile la manere

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by MishuRS View Post
                          place golanu tau
                          interesanta ideea cu ledurile la manere
                          MS FRUMOS. acum urmeaza un nou proiect, dar momentan este in studiu: leduri care sa lumineze consola bordului, gen cum are BMW, ALFA Romeo 159, 2 leduri rosii care lumineaza slab dar acolo unde trebuie.. o sa revin cu detalii
                          http://www.loganclub.ro/forum/masinu...an-t22792.html

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by katalin_89 View Post
                            frumos logan! arata bine bordul de duster!
                            salutare, daca te intereseaza am un prieten care vinde o serigrafie de duster si un set de inele + limbile rosii la 150 ron. stoc limitat!!!!!

                            Originally posted by marius-MSY View Post
                            interesant !
                            marius, daca auzi pe cineva de vrea, am un prieten care vinde o serigrafie de duster si un set de inele + limbile rosii la 150 ron. stoc limitat!!!!!

                            Originally posted by CSH View Post
                            Frumoasa masina. Mie chiar imi place cum arata ceasurile de la Duster. Incearca sa ii pui leduri in interiorul farului. Acuma fiecare avem gusturi diferite.
                            salutare, daca te intereseaza am un prieten care vinde o serigrafie de duster si un set de inele + limbile rosii la 150 ron. stoc limitat!!!!!
                            Last edited by solano; 14 September 2010, 07:42. Reason: Automerged Doublepost
                            http://www.loganclub.ro/forum/masinu...an-t22792.html

                            Comment


                            • #44
                              Foarte interesanta masina ta.La spoilere ar trebui sa imbini totusi acele prelungiri.Ca nu cred ca ti se intampla in fiecare zi sa atigi cu bara de borduri etc.Originala ideea cu ledurile in manerele usilor.Felicitari pentru ce ai facut pana acum.

                              PS:Mai sunt fete de usi din ale de vanzare de unde le-ai luat?Sunt de laureate nu?

                              Comment


                              • #45
                                leduri la manere am vauzt la Audi A8, masina sefului tatalui meu, imi plac ceasurile de Duster, super arata
                                sigpicMY RIDE http://www.loganclub.ro/forum/db_05_ucn-t19244p6.html

                                Galagieee- http://www.youtube.com/watch?v=F5xx5sWrXk0

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google