Cateva Poze Cu Golanul Meu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 60 lei vopsea+manopera ? pai asa nu cred ca-i mult....

    daca tot faci rost de vopsea, vopseste si senzorii ;)
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • e un capac de oglinda...are cel mult 50cm patrati...nu ti se pare mult 60 avand in vedere ca am dat 120 pe toata oglinda, electrica devriganta cu capac model prestige....

      Comment


      • pai mai putin de vreo 40 lei nu cred ca gasesti...problema e ca daca o vopsesti la spray nu cred ca tine vopseaua pe ea .... ai putea incerca , trebuie sa fie spray pe culoarea aia
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • mda...dar nu se gaseste, trebuie facuta la calc

          Comment


          • eu zic sa te duci la Policolor si sa iti faca vopsea dupa cod la spray......dai primer,vopsea,lac....cam tot pe la 60 ajungi....dar iti mai ramane si pentru alte lucruri daca mai vrei sa faci ceva .....acum tu analizezi si vezi

            ps: Dragman si-a vopsit oglinzile de prestige(capacul)...si vad ca rezista...intreba-l pe el cum a procedat
            Last edited by Cristyano; 6 June 2011, 22:07.

            Comment


            • fa-ti o relatie la un vopsitor la un dealer Dacia si poate o rezolvi amiabil......si poate iesi mai ieftin....in BT e de treaba vopsitorul ,iti zic eu....
              Drumuri faine !

              Comment


              • @Cristyano: Multumesc pentru sfat, oricum voiam sa vopsesc si bandoul de crom de pe portbagaj, asa ca o sa iau in calcul si parerea asta si am sa-l caut si pe Dragman sa vad cum a procedat el!
                @ROY: Am fost pana acum de 2 ori la xandor, de unde de altfel mi-am si cumparat masina...si nu sunt deloc multumit de serviciile oferite de ei. As ramane surprins sa se intample altfel daca ar fi sa merg si acum la ei. Dar daca nu rezolv problema in Iasi o sa incerc si acolo. Multumesc pentru sfat!
                @20mhy: Multumesc!

                Am rezolvat-o pana la urma cu costuri minime (30ron), la un service de profil din Iasi.
                Last edited by ses_tom; 7 June 2011, 09:56. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • zece caractere.......
                  Attached Files

                  Comment


                  • Frumos a iesit, scoate-i sticker-ul cu "xenon". In rest, sa nu-i prelungesti capota, arata mai bine asa.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • frumos...
                      o idee:..cand mai scoti grila...ai putea sa pui niste plasa..sa protejezi putin radiatoru....(poza este de la DonCorleone)...

                      sa imi lasi si mie un PM cu ce materiale ai/au folosit..
                      Attached Files

                      Comment


                      • @aleXpeed: Multumesc pentru pareri!
                        @Cristyano: M-am gandit sa pun si plasa, dar dupa ce am montat deja grila. Initial ma gandeam ca nu o sa fie nevoie, masina fiind de culoare inchisa credeam ca nu o sa se vada stalpul de pe mijlocul grilei....dar tot trebuie acea plasa! Ai pm!

                        Comment


                        • prietene cum ai facut stopurile ca arata super

                          Comment


                          • Originally posted by doru-90-dru View Post
                            prietene cum ai facut stopurile ca arata super
                            Eu le am foliate, mai pot fi vopsite apoi lacuite! Insa o sa ai probleme cu politia, indiferent care din cele 2 metode le alegi! La folie in schimb mai poti negocia, ca le dai jos...

                            Comment


                            • se pune greu?...ti-a luat mult?...cam ce tenta ar trebui sa pun sa fie ok?

                              Comment


                              • Originally posted by doru-90-dru View Post
                                se pune greu?...ti-a luat mult?...cam ce tenta ar trebui sa pun sa fie ok?
                                Nu se pune chiar greu! Iti trebuie folia si un aparat de aer cald. Nu le-am pus eu, au fost puse de cel care mi-a pus si folia pe geam! Ca sa fie ok ar trebui sa nu-ti pui nici o folie ! Ca idee mai este o tenta mai deschisa la culoare si una mai inchisa(neagra), plus alte culori! Poti sa te interesezi la un centru de folieri!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google