ReCeNe.ul Meu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Arata frumos farurile. Pleoapa este vopsita?
    sigpicMY RIDE http://www.loganclub.ro/forum/db_05_ucn-t19244p6.html

    Galagieee- http://www.youtube.com/watch?v=F5xx5sWrXk0

    Comment


    • da, este vopsita cu o vopsea care rezista la nu stiu cate grade, mi.a explicat ala acolo, dar nu am mai tinut minte , eram prea entuziasmat de ce a iesit
      sigpic

      Comment


      • pleoapa aia are o urma alba in jos

        Comment


        • se rezolva, mai am timp doua saptamanii sa le finisez
          apropo, cine imi da si mie o idee, cu ce curat mai bine "sticla" farului, pentru ca pe interior are un fel de mazga, am incercat cu alcool medicinal, nu a mers, am incercat cu lichid de spalat geamurile, nu a mers, mai am niste diluant puternic (cam cum e acetona de unghii, poate mai "tare") daca dau cu ala, credeti ca matuieste "sticla"?
          am sters cu o carpa mai apasat si se curata, dar in stilul asta imi vine acru in gat pana termin
          sigpic

          Comment


          • Mult mai frumoase farurile negre, bravo. Nu mai da cu diluant, alcool, acetona, ca le matuiesti de tot! Cumpara un polish special de plastic. Bafta!
            sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

            Comment


            • multumesc de aprecieri si stai linistit ca nici nu am dat, doar am intrebat
              sigpic

              Comment


              • Am pus alea la posta azi!
                Brici oglinzile! Faruri am gasit si eu la fel dar parca nu vreau sa le schimb pe cele originale!

                Comment


                • mersi mult nenea pentru alea cu farurile....tu sti mai bine
                  sigpic

                  Comment


                  • cu placere! Sper sa ti ajunga in timp util. Ma gandeam sa le fac cu o singura lupa pe astea originale, dar nu stiu cat costa afacerea!

                    Comment


                    • pai poti pune lupe, dar afacerea costa cam 500 de lei (vazi lupe cu xenon, cum au mai pus alti colegi de pe forum) iar daca nu te pricepi la montaj mai te costa si ala...
                      sigpic

                      Comment


                      • Pai din astea cum ai tu am gasit cu 199 lei noi. Sa pun xenon si nici nu ma pricep, cred ca tot acolo ajung! Tu ce zici?

                        Comment


                        • pai dai 200 pe ele + aproape 200 pe kitul xenon, mai bine mai pui 100 si iei lupele si ai si reglaj din interior si bixenon, mai e o varianta mai simpla pentru o lumina mai buna, pe care nu o recomand, xenon h4 in faruri stock, dar cred ca e deranjanta rau pentru cei din faxa daca farurile nu sunt reglate bine
                          sigpic

                          Comment


                          • de obicei ma cam da in spate "legalitatea" acestor faruri cu lupa si bixenon!
                            asta ar mai fi o piedica dupa cea financiara!
                            deci daca pun lupe in farul stock ma costa doar 100 lei?

                            Comment


                            • nu, nu ai intelecel mai ieftin kit xenon pe care l.am vazut h4-235 lei, dar fara lupe, doar instalatia de xenon
                              apoi instalatie xenon pentru faruri angel, cum sunt ale mele, cel mai ieftin 170 lei
                              deci farurile au deja lupa "din fabrica"
                              si ultima varianta, lupe bixenon cca 500 lei
                              sigpic

                              Comment


                              • deci 500 lei fara manopera! Poate sa mai lumineze si asa un timp! Tot lumineaza din 2005.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google