Un nou proiect - Dacia Logan F7P (1.8 16v)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E de Mercedes Turbo ?

    Sunetul este absolut genial. Best toba sport ever.

    Comment


    • Acuma se aude cand trage aer clapeta asa de silentioasa e ..si incepe sa semene cu masina de la care am plecat acum 5 luni
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • La un diesel toate sunt mai bune...in afara de motor

        Comment


        • ATS-urile alea vroiam sa le cumpar eu, dar mi-ai "stricat" combinatia si m-am ales cu scaunele :*.

          Sa le invarti sanatos !!!!
          sigpic

          Comment


          • pare de symbol toba aia

            Comment


            • Simbol ? :/ cred ca o scuipa afara ca pe o masea. E de Mercedes Turbo...serios

              Comment


              • De cand dracu are clio simbol 70 mm la iesire ) cu 60 pe intrare ...serios citesti printre randuri sau faci misto ?

                Toba e de mercedes
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • Bre...a venit vremea again . Sa nu-mi zici ca nu vi ca te alerg...trebuie sa ne distram ca editia trecuta
                  Y!M: alexut.style

                  Comment


                  • F7p Lifestyle ..

                    Dupa multa surubareala acuma in fiecare vineri seara trebuie sa o scoatem la ture ....doar pentru asta a fost creeata ....
                    I-am luat copresia ,SURPRIZA intre 11 si 12 pe toate pistonele ...pentru un motor din `92 ne desfacut e foarte bine .
                    Am scoso la drum lung ...se misca foarte bine..mai ales cu treapt a 4 aproape 190 km/h ...cu consumul nu sta prea bine undeva la 8-9 afara ...peste 15 in oras ,nici eu nu ma pot abtine sa nu deschid a 2 clapeta ,dar cand se deschide e haos .

                    PS : daca merge-ti la tara si aveti animele curioase prin curte nu lasa-tu usa deschisa ....numai trasa de urechi a iesit din masina + ca mi-a mancat jumatate de cutie de servetele ...........


                    in poza 3 sunt suruburile care au ramas dupa transplant ...dupa multe ore de gandire am hotarat cu Alessandro ca stim de unde provin si sa le tin in portbagaj ....poate in mers spune ce ii lipseste
                    Attached Files
                    Last edited by lau911; 12 July 2013, 01:09.
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • Ai 190 sub 4mii de ture? sau nu merge corect turometrul ?
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • Felicitari domnnu pentru realizare.

                        Arata foarte bine masina si sper sa ma dai simie intr-o seara cu ea.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • Originally posted by andrei_mircea View Post
                          Ai 190 sub 4mii de ture? sau nu merge corect turometrul ?
                          Nu-i trebuie turometru (nu-i functioneaza). Soferii adevarati stiu sa-i dea doar simtind masina.

                          Tz-ar' capra a dreacu'))))). Astea-s blestemele adversarilor ai grija ca Tamaie ala le zice bine)).

                          Sa faci o poza cu o blana de a 5-a sa vad vitezometru mult in jos, asta cand o sa ai timp, dispozitie, ocazie si mai ales tupeu.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Se pare ca nu a ajuns la regionala masina ...in urma unor forje repetate in treapta a 4 pana in limitare ..am schimbat a5 ....Bang ....si cutia dispare ...la km 65 pe autostrada ..s-a dus
                            Multumesc tuturor care m-au ajutat (geo,speedu,skandal,dany,cgk ,dzy ...va stiti voi ...lui matheo pentru remarcile acide ) In mod special lui Viorel Cvf ...care ma tarat acasa ...multumesc meserie raman dator .
                            Oricum nu ai toate tablele pe casa sa vi pe autostrada la sufa de 4 m cu 80 -90 km/h ...........60 km )..bine ca s-a terminat cu bine .



                            Acuma ramane sa ii dau cutia jos sa vedem ce s-a intamplat ...sunt foarte curios..dupa simtome
                            -ori nu are nimic
                            -ori e muci
                            Attached Files
                            Last edited by lau911; 16 July 2013, 15:47.
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment


                            • Si inca nu am inceput

                              Bine ca ai ajuns acasa,stii macar ca am dreptate,tu macar ai incercat
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment


                              • Daca tot a crapat cutia, da-o si tu la modificat(scurtat rapoarte, intarit) Costa putin dar merita!
                                Bafta si spor in tot ceea ce faci ... asa e la inceput... piedici, greutati... treci peste aciditati )!
                                My Ride - Prestige 1.6 16v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google