Un nou proiect - Dacia Logan F7P (1.8 16v)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • indemanare pe 402 m

    Comment


    • M-am lamurit. Scuze de off
      My turbo lag, give your MPI, a chance

      Comment


      • Intre timp m-am chinuit cu cativa colegi sa extindem divizia LOGAN MOTORSPORT... montandu-i culegului alexspeed un k4m care merge ceas
        Jeg-ul meu fiind neglijat si cu asigurarea expirata am zis sa intre putin la rebuild ..sper sa termin pana in iarna

        videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă
        Attached Files
        Last edited by lau911; 11 September 2013, 17:58.
        sigpic
        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

        Comment


        • ce mai vrei sa ii faci?
          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

          Comment


          • transplant de inima

            Comment


            • O facem mai competitiva ..nu e excluso inima noua bolovanule .De ce nu ? Viata e prea scurta sa ai decat 100cpsub capota
              sigpic
              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

              Comment


              • Noutati ceva ?
                Sa aud inima aia de s2000 )
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • Se aud numai lucruri rele

                  Cateva poze cu ultima versiune a loganului f7p ....si cu demontarea ....cu 1 luna in urma devenind un banal 1.4 stock cu cutia "violata"...
                  Pe masina nu a mai ramas nimic inafara de scaune si suspensie

                  Desi are cutia probleme ,adica nu intra a 2 uneori .....pentru ca e sincronul f%^&t si imi e lene sa desfac cutia ....in weekend a facut 325 km cu 20 l de benzina ...cea ce e multumitor pentru un motor de capacitatea asta .
                  Am de gand sa o mai stilizez putin si sa ma bucur de ea la maxim la cei 42.xxxkm pe care ii are si motorul doar 35.xxx ..nu are rost sa nu ma bucur de ea zi de zi

                  Tin sa multumesc pe aceasta cale tuturor care m-au ajutat sa imi fac damblaua (pune motoru sus ,dal jos ,forjeazal, aleargal ,tracteazal ,demonteazal ) ....in mod special Alessandro (aka Marcs) ,Zoomoptik ,geo_ultras ,Grasu CCD, Dany dny ,Cvio,Golan 91 ,dsign , Alexspeed Etc (imi pare rau daca am uitat pe cineva .

                  Chiar daca a durat putin va pot spune ca e cea mai tare senzatie sa ai o dacie care "era alt ceva decat stiam pana atunci" ...si acum cand scriu si imi aduc aminte imi apare un zambet pe buze si un fior pe sira spinari .A fost prima mea masina construita dupa planurile si ideile mele ....care catunci cand bagam piciorul in acceleratie imi faceam curuce sa nu cedeze ceva ...sau sa nu imi apara ceva in fata ca nu o mai opresc ......
                  Au fost atatea intamplari incat te facea sa nu te plictisesti !
                  De la "Asta e aia cu motor de 1.8 16v " , "trage bine loganu asta baieti !", "vezi ca cu toba aia nu apuca anul auzi cum face motorul " , "Unde e loganul ala cu 3 roti de un fel si una de un fel ca am o pisica 2.5 sa ne dam ".........pana la "Nu vreau sa ma mai sui in masina asta ...mereu se intampla ceva "...."las-o mai incet ca trage ".......etc

                  A fost cel mai tare an 2013 pentru mine ..si va promit ca abia s-a aprins fitilul 2014 urcam in alta liga x
                  Attached Files
                  sigpic
                  Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                  Comment


                  • da mie b8-urile
                    Attached Files

                    Comment


                    • 2014 sa fie an cu Turbinol ....

                      Comment


                      • Ai stricat bunatate de masina,un golan...
                        sigpic

                        Comment


                        • Mare pacat de ea , ai avut ceva probleme cu legea sau doar tehnice? Pare rau de ea , avea potential...
                          I changed her oil , she changed my life
                          sigpic

                          Comment


                          • Asa a spus si taicasu'... asa a spus si taicamiu' cand a aflat ce-am facut)).

                            Va fi un 2014 frumos Gogaie! O sa fim dati afara din casa si renegati de parinti)).
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Propun o intalnire intre parinti,poate reuseste tata sa-i aduca pe acelasi drum cu noi)).
                              Ps:masina mergea foarte bine,proprietaru are probleme la mansarda.
                              sigpic

                              Comment


                              • golane e cea mai proasta idee pe care ai avut-o de cat te-ai nascut, iti garantez. Daca se intalneste oricine cu taicasu lui viteza iti garantez ca vinde toate masinile si merge cu ratb-ul )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google