My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai, sa stii ca niciun bluetooth n-ajunge la 10. asa ca e foarte bun.

    Comment


    • sa-l folosesti cu placere, eu am parrot 3200ls si are momente cand mai bine se aude telefonul pe speaker decat carkitul :p

      Comment


      • Originally posted by B997NDL View Post
        pai, sa stii ca niciun bluetooth n-ajunge la 10. asa ca e foarte bun.
        incearca un plantronics voyager edge
        ai fi uimit ce face o casca cu DSP dedicat pt wind and noise cancellation
        s-ar putea sa-ti schimbi parerea dupa asta

        Comment


        • adica cu casca ? eu vorbeam de cele cu microfon si redare in boxe.

          Comment


          • Vreme însorită afară având ca rezultat 4 pavele afişate pe ceasul de temperatură al lichidului de răcire, totul cu un consum exclusiv urban de 5,1 litri de motorină/100 km (distanţă parcursă în Bucureşti de 27,5 kilometri cu două opriri de aproximativ 40 de minute fiecare).
            Tot să-ţi doreşti să vină mai repede primăvara...
            Attached Files

            Comment


            • Originally posted by Ampt View Post
              Consumul înregistrat pe ultimii 5.000 de kilometri, 4,7 litri/100Km.
              Interval de timp: 01 Iulie - 23 Octombrie, aproximativ 60% din kilometri au fost parcurşi într-un regim Extraurban, iar diferenţa de 40% în regim Urban (ultimii 1.667 de kilometri parcurşi de la precedenta postare au fost efectuaţi preponderent în mediu Urban, acest lucru reflectându-se şi în diminuarea vitezei medii obţinute, de la valoarea de 41,2 Km/h înregistrată în data de 21 August, la o valoare de 30,8 Km/h în prezent).
              Consumul înregistrat pe ultimii 9.000 de kilometri, 5,2 litri/100Km.
              Interval de timp: 01 Iulie 2014 - 08 Martie 2015, aproximativ 60% din kilometri au fost parcurşi într-un regim Extraurban, iar diferenţa de 40% în regim Urban.
              Attached Files

              Comment


              • Un consum foarte bun ! chiar sunt curios daca o sa ai probleme cu dci-ul din dotare !! planuiesti sa tii masina pana peste 100k km ?
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Originally posted by prometheus View Post
                  ...planuiesti sa tii masina pana peste 100k km ?
                  Deocamdată nu ştiu, să vedem ce-mi rezervă viitorul...

                  Originally posted by Ampt View Post
                  ...aproximativ 60% din kilometri au fost parcurşi într-un regim Extraurban, iar diferenţa de 40% în regim Urban.
                  Erată: în postul referitor la consum, din greşeală am inversat cifrele, corect este 40% Extraurban cu 60% Urban.
                  Last edited by Ampt; 8 March 2015, 22:35. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Un drum făcut astăzi până la Fieni, pe ruta: Bragadiru - Clinceni - Domneşti - Şoseaua de Centură - A1 - Găeşti - Târgovişte - Pucioasa - Fieni şi retur.
                    Drumul a totalizat 268,5 kilometri pentru care Calculatorul de Bord al maşinii mi-a indicat că s-au consumat 11,8 litri de motorină, rezultând astfel un consum de 4,4 litri/100Km.

                    Ca regim de viteză pe A1 am circulat cu 110-115 km/h, în localităţi cu 55 km/h, iar în afara lor cu 100-105 km/h, toate vitezele menţionate fiind cele indicate de GPS.
                    Drum execrabil pe anumite porţiuni, mai ales între Târgovişte şi Fieni, autostrada A1 prezentându-se bine spre foarte bine (raportat ce-i drept la ce înseamnă "bine" şi "foarte bine" în România).

                    După ieşirea de astăzi ataşez şi o Fotografie bonus cu toba de eşapament.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Se decojeste putin vopseaua de pe spoiler? Sau nu vad eu bine.

                      Comment


                      • Este doar un abţibild de hârtie, aşa a venit din fabrică.

                        Comment


                        • Imi aduc aminte ca si la mine a fost unul. Avand culoarea albastra se vedea si l-am indepartat personal....

                          Comment


                          • Ataşez suplimentar o poză şi mai "clară" despre ce înseamnă un drum în afara oraşului pentru un motor Diesel echipat cu filtru de particule.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Curatenie, nu gluma!
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • Oare a venit primăvara?
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google