My Ride 1.4 - 03.2007 - DJ 86 B. P. M.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by kubala7 View Post
    Cantaretii aia HERTZ cum se aud ?
    Am cumparat sistemul HERTZ 4 BOXE + 2 TWETERE = 550 lei + amplificator doar pentru subwoofer de 250 w , se aud F bine!!

    Conteaza f mult si playerul ...si mai conteaza sa fie masina antifonata si insonorizata bine!!

    Originally posted by cosminel View Post
    Daca nu puneai cromul era perfecta

    Nu am avut de ales... am ratat o modificare pe care daca o faceam eliminam din start cromul...oricum nu scoate ochii tare !! )

    O sa pun si pe portbagaj colant negru si un clean micut ! mai dureaza putin ..

    --------------

    app. cu datul colantului jos... nu prea mai am cum ( numai daca ma duc sa schimb la loc culoarea , acum o am albastru - negru in carte ) ...
    Last edited by balacipaul; 14 April 2012, 01:12. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #47
      am vazut,dar eu am inbracat tot cromul in folie de carbon,si in preuna cu ploapele,eu voi face dor inbinarea si atat,sper ca voi reusi,si eu am o alta grila si de acolo voi decupa si voi face inbinarea.

      Comment


      • #48
        bafta la modificari... sa vedem si rezultatul !! ;)

        Comment


        • #49
          cromul il poti imbraca in colant negru mat asa am facut si eu,iar cu jantele eu zic ca ar arata super vopsite auriu chiar daca ai colant pe masina vezi poza de mai jos,bafta in continuare!
          Attached Files

          Comment


          • #50
            asa este , arata bine ...oricum am si eu o madificare in photo shop...uite chiar atasez poza.
            ( desi e cam inchisa culoarea in poza aceasta)

            o sa pun colant peste crom !!
            Attached Files

            Comment


            • #51
              @ERS : vezi ca are my ride cel cu loganul de care intrebai !

              @ paul, imi place cum ai lucrat, mai ales ca ai intaritura ,dar niste mici sfaturi : capota culoarea ei normala , grila neagra si cromul scos sau vopsit albastru .. in rest ti-a iesit bine bine
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #52
                Imi place masina...despre grila a spus Tudor ce era de spus
                O mica observatie in legatura cu jantele: daca tot vrei sa copiezi Subaru...ar merge sa o lasi mai jos, anvelope cu talon mai mic si eventual distantiere...pentru ca o sa arate aiurea cu jantele stock vopsite auriu...
                Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                Comment


                • #53
                  Poate aveti dreptate cu capota ...ca ar trebui facuta in culoarea masinii....dar din pacate nu o sa mai dau inapoi... ramane sa-mi fac si portbagajul tot cu autocolant negru mat !!

                  toate bune.

                  Comment


                  • #54
                    Frumoasa culoarea masinii si e frumoasa toata.Spor la modificari in continuare!

                    Comment


                    • #55
                      culoare!

                      Multzam mult, si tu ai un verde superb !!

                      Comment


                      • #56
                        Ultimele modificari...

                        Telescop capota ( de NEXIA ) 15 lei in dezmembrari + leduri butoane consola
                        Attached Files

                        Comment


                        • #57
                          aeratoare pgt 308

                          Azi am reusit sa montez aeratoarele de pgt 308 , o sa le mai fac mici retusuri ... cam asa arata:
                          Attached Files

                          Comment


                          • #58
                            spor la lucru in continuare si mentine-te pe acest "tunning" cuminte.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              new photo's
                              Attached Files

                              Comment


                              • #60
                                Azi am pus folie negru mat peste cromu' de la grila fata + pleoape ( tot folie ) ...pe faruri sa acopere ledurile daylight , din punctu' meu de vedere erau taranesti !! ( impovizatii facute de fostu' proprietar al farurilor )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google