My Ride 1.4 - 03.2007 - DJ 86 B. P. M.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    nu am zis ca nu e indicat...am zis doar ca nu ma incanta ideea pt ca masina tot la fel de moale ramane cu arcurile originale taiate...pe cand cu unele sport se schimba total comportamentul masinii...

    Comment


    • #92
      Originally posted by io0onut View Post
      @ alexutzu1 : Care e diferenta? De ce din arcurile sport poti sa mai tai o spira fara probleme iar daca tai din cele originale nu este indicat?
      pentru ca arcurile sport au un numar de spire comprimate care nu se misca si nu fac nimic si poti sa tai din ele...la alea originale toate spirele sunt mobile si au o anumita constanta de elasticitate
      sigpic

      Comment


      • #93
        e chiar foarte CONTRAindicat
        sigpicMy ride

        Comment


        • #94
          Originally posted by alexutzu1 View Post
          nu am zis ca nu e indicat...am zis doar ca nu ma incanta ideea pt ca masina tot la fel de moale ramane cu arcurile originale taiate...pe cand cu unele sport se schimba total comportamentul masinii...
          Sincer sa fiu, simt o diferenta radicala ... in urma taierii din arcuri , este mult mai stabila / rigida !!

          Sunt pareri printre pareri... oricum cred eu ca se poate taia linistit pana la 1,5 spire fara nici un fel de problema pentru cele de pe spate si 1 spira pentru cele de pe fata !!
          Last edited by balacipaul; 6 July 2012, 16:14. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #95
            nu mai spune asta ca te cred si altii...e placebo, n are cum sa fie mai stabila, daca ai habar putin de fizica stii ca nu e asa...
            sigpic

            Comment


            • #96
              stabila oricum raman de parere ca nu e cu arcurile ei taiate,e doar un pik mai joasa si mai frumoasa fata decat una normala...stabilitate intradevar obtii cu niste arcuri sport...nu mai vorbim de o suspensie completa (arcuri+telescoape sport)

              sa nu te superi ca-ti zic...dar mie unu niciodata nu mi-a placut ideea asta cu taiatul arcurilor originale...

              Comment


              • #97
                http://www.tutorialelogan.ro/2010/01...nativa_17.html

                Am citit pe tutorialul de mai sus...


                1. Daca tai mai mult de o spira din arcuri exista posibilitatea ca atunci cand ai viteza si dai intr-o groapa sau intr-o denivelare ai toate sansele sa ramai fara arc .... dar daca folosesti masina doar pentru oras , asa cum fac eu ... nu vad nici un pericol, in plus nu car greutati cu ea sa atinga rotile in carenaj cum zicea baiatu' de mai sus.

                2. Cu toate legile fizicii ... mie totusi mi se pare mai rigida .. !!

                3. O sa vina si clipa cand o sa cumpar un kit cu suspensie sport.

                Pana atunci ma laud cu niste discuri noi BOSCH.

                Nici mie nu mi-a placut ideea cu arcurile taiate ... dar , ca si test am cumparat un set de arcuri stock si le-am taiat , pe cele ale masinii le am , asa ca le pot monta la loc oricand !
                Last edited by balacipaul; 7 July 2012, 12:23. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #98
                  Discurile si plachetii BOSCH
                  Attached Files

                  Comment


                  • #99
                    Cateva poze facute azi ..

                    Etrieri vopsiti ....
                    Attached Files

                    Comment


                    • Nice photo... BAD BOY
                      Attached Files

                      Comment


                      • pleoapele......cred ca nu mai trebuie sa zic daca vrei lasa-le dar ai facut degeaba bad boy...crede-ma ledurile acelea chiar nu se observa asa usor!
                        MY CLA

                        Comment


                        • Da.... am promis ca o sa le dau jos, chiar o sa fac asta maine...a fost doar o chestiune de timp...

                          Comment


                          • Incercarea moarte n'are !!


                            http://www.youtube.com/watch?v=sVvsW...layer_embedded

                            Comment


                            • In curand faruri stock cu lupa G1
                              Attached Files

                              Comment


                              • nEW look !

                                G1 bixenon - Black !
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google