My Ride 1.4 - 03.2007 - DJ 86 B. P. M.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    poze

    Originally posted by 77sky View Post
    Pentru pozele viitoare pe care le vei atasa, te rog sa folosesti doar functia forumului de Gestiunea Atasamentelor. 2 din primul post am reusit sa ti le editez. Merci!
    scuze, este prima data cand atasez poze! pe acest forum...n-am stiut!!

    Cu frana de mana pe zapada...

    http://www.youtube.com/watch?v=cRoSPThcn0A
    Last edited by balacipaul; 8 May 2011, 04:10. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #17
      frumoasa culoarea,arata bine masina,pune poze cu ea si din fata dar sa le putem vedea mai bine,bafta in continuare...

      Comment


      • #18
        poze..

        Originally posted by dorupopa2006 View Post
        frumoasa culoarea,arata bine masina,pune poze cu ea si din fata dar sa le putem vedea mai bine,bafta in continuare...
        [ATTACH]291388[/ATTACH]

        [ATTACH]291389[/ATTACH]

        [ATTACH]291390[/ATTACH]

        Comment


        • #19
          e ok masina dar ar da mai bine cu capota albastra stima!
          AdY_JmL_2015

          Comment


          • #20
            frumoasa masinuta !! simpla si cu gust ! referitor la ceea ce ai zis tu cu foliile .....ca ti se ia certificatu de inmatriculare....chiar daca e omologata ....ceea ce nu prea cred....
            Ai precizat mai sus ca vrei sa pui bixenon ...+ folie 3m cu o tenta fumurie .....
            Pentru instalatie normala de bixenon + ca mai adaugi si folie cu tenta fumurie pe faruri .....ai sanse mult mai mari sa ti se ridice talonul ...decat cand ai avea folie pe geamuri ....

            In rest ...esti pe drumul cel bun ....foarte buna ideea cu folie de protectie pt praguri ...
            sigpic

            Comment


            • #21
              Tm80mat

              Multzam mult de sfaturi... o sa ma mai gandesc la folia ptr faruri ....sa auzim de bine!! ceao

              Comment


              • #22
                imi pare bine ca ne-am cunoscut astazi la intalnire

                cat mai repede cu sonorizarea aia
                Dacia Logan MCV 1.6MPI agitat
                http://img174.imageshack.us/img174/4...atartrovz7.gif

                Comment


                • #23
                  frumusica masinuta..bv'o!!imi plac in mod special emblemele)1 sfat, vopseste tot la culoare masinii..succes la tunareala....
                  Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

                  Comment


                  • #24
                    mULtumesc mult pentru sfaturi !!

                    ;)

                    Aduc cateva modificari :

                    1. Faruri STREET STORM - ANGEL EYES

                    2. Sistem audio - HERTZ (4 BOXE 16 CM + TWEETERE )




                    3. SUBWOOFER - PASIV BLAUPUNKT - DIAMETRU DIFUZOR 30 CM - 250 W



                    4. AMPLIFICATOR MAC 2500



                    5. DVD PLAYER - AUDIOLA

                    6. Becuri proiectoare - 102 smd / buc - white 6000

                    Intentionez sa-i vopsesc jentile in culoarea " auriu subaru" !
                    Attached Files
                    Last edited by balacipaul; 24 March 2012, 23:21.

                    Comment


                    • #25
                      Nu fa asta, NU!... I se spune auriu Subaru, pentru ca este pe jantele (nu jentile, nu geantele, nu genti) de pe Subaru Impreza WRX, tu ai Logan nu WRX... mai bine vopseste bara spate, bandourile si manerele in culoarea caroseriei, eventual niste oglinzi de Prestige/PH2(tot aia...).

                      PS. In rest frumoasa masina, propun sa ii lasi sigla asa cum era din fabrica, nu da bine cu Scary Movie Face-ul ala pe ea.
                      My Ride - Prestige 1.6 16v

                      Comment


                      • #26
                        merci de indicatii!!

                        Scary Movie Face-ul ...a fost placerea mea, oricum este cam vechi si s-a deteriorat pe alocuri de la pietricele ..etc, intentionez sa-l schimb cu altceva.. dar pana ma hotarasc, ramane tot asa!!

                        Bandourile vopsite ??!?! Cred eu ca este cea mai mare prostie, mai bine eliminate (clean) decat vopsite!!

                        Cat despre spoiler spate...mda, mai e timp mai am ceva retusuri (elemente de vopsit) de facut pe la ea care sunt prioritare !

                        Pai si ce conteaza ca jantele alea sunt pe subaru wrx, pe logan nu se poate folosi auriul acela ? )
                        Eu cred ca o sa dea foarte bine, pentru ca se apropie la culoare cu albastru de la subaru ...si in viitorul apropiat am s-o las si putin mai jos ( doar putin ) !!

                        Toate bune!

                        Comment


                        • #27
                          elimina si literele alea chinezesti
                          sigpic
                          Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by balacipaul View Post
                            merci de indicatii!!

                            Scary Movie Face-ul ...a fost placerea mea, oricum este cam vechi si s-a deteriorat pe alocuri de la pietricele ..etc, intentionez sa-l schimb cu altceva.. dar pana ma hotarasc, ramane tot asa!!

                            Bandourile vopsite ??!?! Cred eu ca este cea mai mare prostie, mai bine eliminate (clean) decat vopsite!!

                            Cat despre spoiler spate...mda, mai e timp mai am ceva retusuri (elemente de vopsit) de facut pe la ea care sunt prioritare !

                            Pai si ce conteaza ca jantele alea sunt pe subaru wrx, pe logan nu se poate folosi auriul acela ? )
                            Eu cred ca o sa dea foarte bine, pentru ca se apropie la culoare cu albastru de la subaru ...si in viitorul apropiat am s-o las si putin mai jos ( doar putin ) !!

                            Toate bune!
                            De unde vroiai sa stiu eu ca vrtei sa abordezi clean, cand ai o gramada de stickere pe masina, si ai toate siglele pe portbagaj.
                            Uita-te pe forum sa vezi cati au jante aurii... in general e bine sa accepti sfaturile nu sa ai de comentat sau sa le intorci pe fiecare.
                            My Ride - Prestige 1.6 16v

                            Comment


                            • #29
                              Am eliminat literele chinezesti, am facut clean in grila fata ... urmeaza sa-i fac clean si la portbagaj ...

                              Da, ai dreptate ... ideea cu vopsitul tuturor elementelor este super ok, mai putin bandourile... pe care o sa le elimin in viitorul apropiat !!

                              bafta si voua si multumesc de sfaturi
                              Last edited by balacipaul; 11 April 2012, 23:46.

                              Comment


                              • #30
                                Frumoasa masina......Succes mai departe cu modificarile....Daca nu ma insel si @B97NDL(sper ca am scris bine) a vrut sa-si faca jantele in aceeasi culoare....Si parca le-a si facut...:-?? Ia legatura cu el.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google