Loganu Meu - OT.07.BKL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru toti carcotasii si toti prietenii mei o sa pun pozele cu consola, am dat jos colantu, am montat un spatiu de depozitare de PH1 si consola.
    Azi am terminat.
    A iesit bine fata de treaba cu colantul ala care il iubeau toti .
    Sper sa va placa, mie imi place deh e munca mea .
    Nu e complet finisata , dar zic ca e un inceput bun cu privire la finisare.
    Si inca o data multumesc pe aceasta cale lui Cipo care m-a sprijinit si m-a ajutat cu niste sfaturi.



    PS. de mutat consola in fata nu o sa o mut pentru ca vreau sa imi pastrez scrumiera de Laguna fara suparare mie mi se pare mult mai misto si mai utila decat aia de logan.
    Attached Files
    Last edited by Bogdan Ionut; 6 April 2012, 21:32. Reason: am uitat ceva sa scriu :)

    Comment


    • Apropo pentru critici colantu ala era un fel de Picasso nu multa lume il intelege , l-am vandut la licitatie dupa ce l-am dat jos.
      Astept CRITICI si pareri
      Urmatorul pas care vreau sa il fac e sa fac portbagajul clean.
      Last edited by Bogdan Ionut; 6 April 2012, 21:47.

      Comment


      • Imi permit sa mai fac o sugestie:sa te gindesti la o modalitate sa faci o continuare ceva in genul a ce ti-am desenat eu (sper ca se intelege)
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by cipo View Post
          Imi permit sa mai fac o sugestie:sa te gindesti la o modalitate sa faci o continuare ceva in genul a ce ti-am desenat eu (sper ca se intelege)
          Am facut ceva in genu ala dar nu a iesit prea bine in laterala, vezi pozele de mai sus, poza fara autocolant. (vezi pag.8)
          Daca ai o idee ce sa folosesc zi-mi.

          Comment


          • Gata rezolvat cu lumina la scrumiera, partial zic am montat neonu din pozele de mai sus exact in spatele scrumierei. Se vede , dar cred ca am nevoie de unu cu lumina mai puternica.
            O sa revin cu poze facute noaptea.

            Comment


            • Pozele promise cu neonu, problema e ca nu face asa multa lumina cum vreau eu , adica mai puternica. O sa il las asa pina fac rost de niste leduri sa le montez acolo.
              Attached Files

              Comment


              • e ok masina, incet incet o sa capete forma , singura pb ramane cotiera aia care pana la urma sper sa ii dai de cap(avem pe aici mai multi colegi care siau pus si a iesit bine, deci tre sa iasa si la tine, uitate la MY RIDE/MCV/Pick-up Leo Negrescu, el a montat asa o cotiera si a iesit bine...poate te inspira)

                bafta in continuare si numa bine
                Attached Files
                Last edited by bulgaru25; 9 April 2012, 22:00.

                Comment


                • Originally posted by bulgaru25 View Post
                  e ok masina, incet incet o sa capete forma , singura pb ramane cotiera aia care pana la urma sper sa ii dai de cap(avem pe aici mai multi colegi care siau pus si a iesit bine, deci tre sa iasa si la tine, uitate la MY RIDE/MCV/Pick-up Leo Negrescu, el a montat asa o cotiera si a iesit bine...poate te inspira)

                  bafta in continuare si numa bine
                  Multumesc, am vazut si o sa incerc sa iau legatura cu el sa vad care este treaba.

                  Comment


                  • golul ala dintre bord si cotiera poti sa il mai umpli si cu ceva cheder(vezi tutotialul de eliminat gaura dintre bara fata si far facut de Cristi Streulea pe www.tutorialelogan.ro) sau daca te stii cu fibra completeaza cu fibra doar pe piesa cotierei in asa fel incat sa dea bine sub consola centrala(numa ca nu stiu sigur daca adera fibra pe materialul ala sau crapa)
                    bafta

                    neonu ala dupa cum il vad in poza e cam acoperit de capacul scrumierei, daca o sa il pui mai in exterior sar putea sa te deranjeze noaptea
                    Last edited by bulgaru25; 10 April 2012, 11:37.

                    Comment


                    • Dc nu arunci chestia aia ???
                      http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                      Comment


                      • Originally posted by Mariusrs View Post
                        Dc nu arunci chestia aia ???
                        ca sa te miri TU

                        Comment


                        • Pe mine , acum nu ma mai mira nimic:-j
                          http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

                          Comment


                          • Sti eu nu sint Xzibit ce am facut la masina am facut eu cum m-am priceput eu si mai ales pentru confortul meu. Asa ca din astia care vorbesc doar sint satul pune mana si fa si tu ceva la masina nu o duci la tunning si mama ce misto ARATA facuta de altii.Si cu asta am inchis subiectul. Eu cer pareri si ideii cum pot face sau ce mai pot face.
                            Multumesc mult celor care m-au ajutat cu ideii si sfaturi, tot respectul pentru ei.

                            Comment


                            • bine ca ai scapat de colantul ala

                              Comment


                              • Originally posted by Mariusrs View Post
                                Dc nu arunci chestia aia ???
                                Dc nu-i dai o mina de ajutor, daca tot ai simtit nevoia sa spui ceva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google