- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As fi interesat de explicatiile tehnice pentru care un SLIM este considerat a fi mai bun decat un ridicator de tensiune clasic.

    Daca ar fi sa aleg EU acum, as alege Morimoto, iar in ele as monta becuri originale de la Mercedes sau BMW (D2S), cele fabricate de Osram sau Philips.

    De asemenea, m-as gandi de doua ori daca sa mai montez acel inel luminos sau nu (asa zisele angel eyes)


    Cat despre balasturi, eu folosesc pe ambele masini balasturi normale si vad ca n-au dat gres pana acum. Am aceleasi balasturi de 55w (cele clasice, tip caramida) inca de pe vremea cand aveam xenon H4 si schimbam la becuri intr-o veselie.

    Eu as avea cateva note tehnice de sustinut, insa imi racesc gura degeaba, ca sportul preferat al romanului tot aruncatul cu parerea ramane.


    Succes Manule, vezi pe ce dai banu'
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • @dani - eu am avut dalea clasice 2 luni pe masina (atat au tinut)

      Balastu slim se incarca mult mai repede decat cel clasic si are avantajul ca este mai mic si ai loc sa le amplasezi mai bine .
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • eu am tot balast normal, caramida, vorba lui dsign si deocamdata n.am avut probleme cu ele, bine, nu le am decat de jumatate de an...
        sigpic

        Comment


        • Cine a reparat de-astea stie ce vorbesc eu aici. Gata ca poluam taraba omului aici.


          @MVP, intotdeauna, ca sa faci o chestie slim, trebuie sa inghesui componente, sa le subdimensionezi, sa folosesti materiale mai bune pt disiparea caldurii, samd. Ori cum astea sunt facute in cala intunecata a unui vapor oarecare din Oceanul Pacific, sansele sa pice sunt muuult mai mari la echipamentele inghesuite.

          Vorbesc din perspectiva unui om care a invartit cateva sute de kituri de xenon de-a lungul timpului, a facut service in si post garantie la ele si a alcatuit un fel de statistica...
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • da mister Dani, exact genul asta de parere il vroiam, mercii esti mare om !!!!!!!! bani deja sunt, ma informez inca, ca e mai bine asa , si abia dupa ce termin cu licenta la facultate si vine vremea frumoasa ma bag la cumparaturi !!! Respect si va astept in continuare cu parerii si chiar propunerii !!!
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • Pe serban il recomand cum ti-am mai spus,alege calitatea si mentenanta, nu pretul si de ce nu, incearca g8 cu devil eye

              Comment


              • Da mister cosmin stiu, am mai colaborat cu serban, super multumit de marfa si de calitate, daca imi face rost de ceva cu devil eyes sigur iau de la el !!!!
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • Termometru Interior & Exterior ! ! !

                  MVP- ul a mai primit un update, un termometru care indica temperatura interioara si cea exterioara cu ajutorul celor 2 senzori ! ! ! El va veni montat in bord, sub computerul de bord, intre vitezometru si turometru exact ca in pozele atasate ! ! ! Este cu display-ul albastru si scris alb, asta era singura culoare mai interesanta, eu as fi vrut alb cu scris rosu ,dar nu se gasesc momentan acest tip de display-uri. Multumesc pe aceasta cale userului Taxdoru pentru promtitudine ! ! !
                  Attached Files
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • Super tare
                    sigpic
                    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                    Comment


                    • mistoo rau de tot, bravos !
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • Foarte smecher termometru si toata masina tineo tot asaD

                        Comment


                        • Destul de inoportuna pozitionarea respectivului display acolo, pe bord.

                          Dpdv ergonomic, este excelent, insa noaptea iti va fi greu sa conduci daca lumina lui nu se diminueaza.
                          Explicatie : noaptea, toata atentia iti este concentrata asupra a ceea ce lumineaza farurile in fata masinii; orice sursa de lumina care se interpune intre ochi si ceea ce lumineaza farurile (luminile bordului, ale casetofonului, displayul tau de temperatura, etc) nu face decat sa-ti diminueze din capacitatea de a distinge anumite lucruri in bataia farurilor.

                          Consider oportuna montarea displayului pe plafon sau undeva sub consola centrala, oricum nu este ceva ce trebuie sa privesti tot timpul (adica nu este vital conducerii).

                          Eu lucrez acum la o mica schema cu ajutorul careia sa pot diminua intensitatea displayului de computer bord in acelasi timp cu cadranele, astfel incat singurele chestii luminate de pe bord sa ramana acele indicatoare. Sunt unele chestii marunte care pot face deosebirea intre viata si moarte. Si sincer, displayul ala cat toate zilele de sarbatoare de lung nu prea se incadreaza in aspectul tabloului de bord.



                          Un astfel de display cu rosu si alb nu vei gasi in viitorul apropiat.
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • pentru mers noaptea ar fi interesanta luminarea strict a indicatoarelor tahografului. ac + scara de viteza. iar culoarea lor sa fie acel portocaliu de fabrica la o intensitate foarte redusa = confort vizual maxim
                            iar toata chestia asta sa fie independenta de luminarea multicolora pe timp de zi

                            Comment


                            • Pune`i o folie, ca sa il faci negativ,si nu o sa sara in ochi.

                              Comment


                              • masina este super!!

                                Originally posted by grecu_28golan View Post
                                ce masina frumoasa si criminala !!bv bv ai suit o in avion la baneasa? ) bafta si tot asa curata sa o ti
                                dar nu inteleg de ce trebuie sa dispara sigla dacia din fata cred ca tocmai asta ar trebui sa fie MANDRIA!!!
                                scuze asta e parerea mea!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google