My 83 BLACK

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vyalli
    replied
    salut

    la linii de tramvai, tren, speedbumbs le iau cu maxim 20 la ora si se simte.S-a rigidizat suspensia. In fata nu am nici o problema dar am primit o reclamatie ca se simt denivelarile si trecerile peste liniile de tramvai mai tare in spate.
    Inainte cand aveam doar arcurile nu prea se simteau aceste denivelari

    Asta e dar cand sunt pe curbe e o placere

    P.S. o chestie misto care am observat-o. Cand urc sau cobor o borduda accesibila nu se mai balanseaza...cel putin la coborari nu mai am stresu ca ating cu bara sau aparatorile de noroi ca nu balanseaza
    Last edited by vyalli; 29 October 2012, 11:22.

    Leave a comment:


  • soboBN
    replied
    Salut
    Din cate am citit, am vazut ca la inceput ai avut doar arcurile si recent ti-ai pus si amortizoarele. Cum se simte masina cu rotile pe 17" si arcuri sport? Nu ma refer la stabilitate, franare si demaraje, ca asta stiu ca le are. La gropi, speedbump-uri, cale ferata, chestii de genu.

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    pai si ce daca la un motor stock ii pui o evacuare( serpi 4-2-1, traseu pe 50 si evacuare dubla ) o sa mearga mai prost masina?

    Stiam ca alex are la motor axa catcams 263, chiuloasa modificata,scaune supape rectificate

    Leave a comment:


  • FlorianYFL
    replied
    Originally posted by vyalli View Post
    @brady
    pai ce colegu miu are probleme cu masina? s-a plans de presiunea scazuta ?
    are modificari la motor?!

    Leave a comment:


  • RobertDH
    replied
    Originally posted by alessandro View Post
    P.S. la speed bumps pica fiindca s a asezat pe tampoanele de suprasarcina
    Vrem sa stim mai multe despre asta. Daca se poate .

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    @brady
    pai ce colegu miu are probleme cu masina? s-a plans de presiunea scazuta ?

    Aseara am avut in sfarsit o persoana pe bancheta din spate si l-a cam zguduit )))))). Nu stia ca mi-am schimbat amortizoarele si a zis din prima: ce ai facut ma ai schimbat amortizoarele ))))


    In fata nu se simte nimic (testat prietena nu tipa )

    Leave a comment:


  • brady
    replied
    Originally posted by vyalli View Post
    la motor e mai greu ca bagi multi bani in el si nu scoti prea mult....vrei ceva mai puternic alt motor dar nah finantele fug de mine

    Urmeaza la masina sa schimb in viitor:
    -arcuri sa o mai cobor putin
    -alte anvelope 17 45 205
    -evacuare completa sport cu 2 tobe
    Dupa aceea mai vedem

    P.S. pastrez piesele ca nu stie niciodata de ce ai nevoie
    Salut, tii neaparat sa ii pui evacuare dubla? eu din ce stiu nu prea e ok la noi asa ceva din motive de presiune scazuta pe evacuare si greutate in plus.

    Leave a comment:


  • bGy
    replied
    Originally posted by Drogas View Post
    Peste tot se plange lumea de fiabilitate la logan... vezi domne ca nu tin piesele stock cat tin la un SH adus din DE . Iata ca au dreptate, din ce se vede aici la tine :
    -amortizoare si arcuri schimbate pana in 50 de mii de km
    -toba finala schimbata
    -nici macar jantele ei originale nu au tinut 50 de mii de km

    Nashpa...
    Aici chiar am ras si vorbesc serios..

    vorba colegului de mai sus, uitete pe topicul lui KYS , la el nu a tinut nimic...nici vopseaua, nici arcurile, nici amortizoarele, s-au stricat manerele la usi.. tot tot s-a stricat si a trebuit sa schimbe... Pana nici farurile nu au rezistat 3 ani... URAT !


    ON: Foarte bine arata masina, tine-o tot asa colegu' si abia astept sa o vad lasata , tare mult mi-as dori sa o las si eu pe a mea

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    9-5 pe H&R
    ''la speedbumps spatele pica asa din pod pentru ca este prea usor''

    cel mai rau e in parcarile subterante cand faci stanga dreapta si spatele coboara de pe un speedbump


    Originally posted by alessandro View Post

    P.S. la speed bumps pica fiindca s a asezat pe tampoanele de suprasarcina
    neaparat trebuie sa te scot la un suc sa vorbim mai mult

    Leave a comment:


  • alessandro
    replied
    Tocmai ca se lasa cand e incarcat. Cand e masina goala sta bine.

    Cu masina plina sta mai bine la gropi pana la un punct. Cu masina goala ricoseasa din ele ca o mingie de pingpong.
    Din punctul meu de vedere masina este mai stabila cu hr si mai sigura cu suspensie stock.

    Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

    P.S. la speed bumps pica fiindca s a asezat pe tampoanele de suprasarcina
    Last edited by alessandro; 26 October 2012, 18:47.

    Leave a comment:


  • RobertDH
    replied
    H&R clar la speedbumps spatele pica asa din pod pentru ca este prea usor, pe fata mai ai motorul se mai lasa.

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    Originally posted by VlaD2803 View Post
    Frumoasa! Zic sa te multumesti cu atat la motor, si in modificari nici prea costisitoare ca nu prea ti le scoti cand vinzi masina:P.
    pai nu banii care ii scoti sunt problema, daca iti place ceva mergi pana la capat nu te gandesti sa mai scoti banii dupa

    Originally posted by B-64-MVP View Post
    Bravo, felicitari, ai facut treaba buna cu amortizoarele !!! Si cu piesele asa sa faci, nu le vinde pe nimic si pe urma sa ai nevoie de ele si sa cauti de nebun. Respect !!!
    adevarul ca sunt blana amortizoarele. chiar si cu arcurile mele se simte diferenta si chiar daca scutura imi place la nebunie

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    Bravo, felicitari, ai facut treaba buna cu amortizoarele !!! Si cu piesele asa sa faci, nu le vinde pe nimic si pe urma sa ai nevoie de ele si sa cauti de nebun. Respect !!!

    Leave a comment:


  • VlaD2803
    replied
    Frumoasa! Zic sa te multumesti cu atat la motor, si in modificari nici prea costisitoare ca nu prea ti le scoti cand vinzi masina:P.

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    la motor e mai greu ca bagi multi bani in el si nu scoti prea mult....vrei ceva mai puternic alt motor dar nah finantele fug de mine

    Urmeaza la masina sa schimb in viitor:
    -arcuri sa o mai cobor putin
    -alte anvelope 17 45 205
    -evacuare completa sport cu 2 tobe
    Dupa aceea mai vedem

    P.S. pastrez piesele ca nu stie niciodata de ce ai nevoie

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google