My 83 BLACK

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vyalli
    replied
    @mvp

    o sa verific suporti de la motor sau bucsa aia de sub masina poate s-a dus ca m-am vazut cu userul nimeni astazi si a avut idei bune. te rog consumu e mai mic iarna decat vara cand merg cu jantele pe 17

    culmea ca nu face tot timpul ...oricum de urmarit

    @nimeni
    ti-am lasat un pm cu detalii nu vazusem ca mi-ai scris si aici.....ma bucur ca am putut sa te ajut si sper sa iasa cum trebuie cotiera si sa nu se mai strice

    drumuri bune

    Leave a comment:


  • Nimeni
    replied
    Om de nota 20 . Multumesc mult pentru cotiera . Am facut din 2 una , maine o "urc" pe masina

    Leave a comment:


  • B-64-MVP
    replied
    Din cauza uzurii placii de presiune si a jocului prea mare al arcurilor de pe placa de ambreiaj, ori din cauza duritatii arcurilor cum e la mine de cand am montat Sachs cu niste arcuri mai groase, mai rigide. Acum eu nu recomand schimbarea ambreiajului original la benzinare, decat dupa 120k, daca nu patineaza sau nu consuma mult.

    STR8 =»»HTC =»» Forum Runner

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    nici a mea nu facea, pana a facut.
    Oricum, nu face des. cel putin eu suspectez plecarile in tromba.
    daca pica asta, pe urmatorul il voi menaja. zic eu....

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    eu am 65.000 si nu facea inainte...oricum din ce am citit aceste vibratii apar din cauza arcurilor de pe disc...asta e daca pica pica

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    cred ca e ambreiajul. si la mine face uneori, nu foarte des, dar ma pregatesc de o nenorocire. am 75 de mii cu el.

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    ca vb de probleme.....

    cand plec de pe loc(nu tot timpul) simt o vibratie in pedala de ambreiaj. Asta a aparut acum dupa vro 200 de km de cand am schimbat lichidu din cutie.

    Posibil sa fie pe duca ambreiajul sau sa fie de la altceva????

    Leave a comment:


  • rudy_grf
    replied
    Da, aici ai maxima dreptate.

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    lasati zgarieturile....sa mearga masina fara probleme

    Leave a comment:


  • rudy_grf
    replied
    Stiu cum este, dar nu mai pun nimic la suflet .

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    te rog ndl nu imi spune mie de zgarieturi pe masina neagra..am zgarieturi pe masina de si acum ma intreb cum naiba au reusit sa faca zgarietura

    solutia odata la 2 ani un polish si mai scapi de ele cat de cat+ ceara la greu

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    sunt sigur ca nu asa. ar trebui sa stii cum e vopseaua nemetalizata. daca am unghiile mai lungi si nu sunt atent, deja o zgarii.

    Leave a comment:


  • rudy_grf
    replied
    Originally posted by B997NDL View Post
    si am prins boala pe masina ca tot apar zgarieturi de nicaieri.
    imi ramane sa sper ca voi avea vreodata bani pentru ceva mai bun.
    Pe ''ceva-ul'' ala mai bun, nu o sa mai apara zgarieturi?

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    cred, dar si doar coboratul din bloc e o problema, ca n-am lift.
    si am prins boala pe masina ca tot apar zgarieturi de nicaieri. am ajuns la concluzia ca nu mai merita sa faci imbunatatiri. tot o troaca ramane.
    imi ramane sa sper ca voi avea vreodata bani pentru ceva mai bun.

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    pai daca ai gaurile deja date e usor...prima oara mi-a luat o ora sa o montez cu un prieten acum ca aveam gaurile date a mers in 20 min imediat

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google