B997ndl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Cel mai ieftin iesi cu o rola de colant la 20-30 lei pentru a vedea daca iti place sau nu.
    Daca te ajuta cumva pozele cum am avut/am eu pe masina e ok.
    PS. Mie nu mi se pare tiganeala si de aceea o sa am pe masina pana cand voi face ceva mai costisitor;)
    Attached Files

    Comment


    • #47
      multumesc. care e varianta finala la tine ? prima sau ultima poza ?
      problema e ca a ta e neagra, iarcolantul care sa aiba exact culoarea masinii mele se gaseste mai greu.

      Comment


      • #48
        Acum am ca in prima poza pentru ca nu am mai avut timp sa bibilesc la prima varianta.
        Pai nu o sa gasesti colant exact culoare masinii tale , dar ceva asemanator, sa nu iasa mult in evidenta s-ar putea sa gasesti.
        Eu colantul l-am luat de la Praktiker sau Obi (15-20 lei parca). Colantul de pe crom il am de aproximativ 2 ani fara sa imi faca vreo bula sau altceva, iar pleoapele dupa trecerea ierni au trebuit schimbate pentru ca nu au fost bine lipite si au aparut bulele.
        Eu zic ca merita sa incerci sa cauti un colant cat de cat asemanator cu vopseaua ta si incerci sa vezi daca iti place cum vine daca nu treci la vopsit.

        Comment


        • #49
          ce mai era de bibilit la prima varianta ?

          Comment


          • #50
            Originally posted by Cristyano View Post
            Acum am ca in prima poza pentru ca nu am mai avut timp sa bibilesc la prima varianta.
            Pai nu o sa gasesti colant exact culoare masinii tale , dar ceva asemanator, sa nu iasa mult in evidenta s-ar putea sa gasesti.
            Eu colantul l-am luat de la Praktiker sau Obi (15-20 lei parca). Colantul de pe crom il am de aproximativ 2 ani fara sa imi faca vreo bula sau altceva, iar pleoapele dupa trecerea ierni au trebuit schimbate pentru ca nu au fost bine lipite si au aparut bulele.
            Eu zic ca merita sa incerci sa cauti un colant cat de cat asemanator cu vopseaua ta si incerci sa vezi daca iti place cum vine daca nu treci la vopsit.
            Imi permit sa te contrazic . Defapt pe amandoi . Colant exact pe culoarea masinii lui se gaseste , trebuie doar sa cauti . Exista firme specializate care printeaza colant in orice culoare iti vrea sufletelul . Orice model , desen , pictograma , etc . Si culmea e ca nu e asa scump . Si eu am o culoare aparte si am gasit colant exact ca si culoarea masinii . Culoarea mea este : Beige Tundra - ceva in genul acesta dar mai perlata : http://www.logan-infos.de/images/far...ndra_beige.jpg
            sigpic

            Comment


            • #51
              Autocolantul pe fata il poti pune negru ca da bine, iar pe spate iti recomand vopsirea deoarece autocolantul se aseaza cam greu pe la colturile de jos. Il poti vopsii daca matuiesti cu un smirghel partea cromata.
              Eu am pus autocolant pe spate dar vreau s-o vopsesc.
              Attached Files
              "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

              Comment


              • #52
                eu voiam pe fata in culoarea masinii pentru ca impreuna cu pleoapele (pe care le am deja dar care mi se par o idee cam late ) sa de aparenta de badboy, ca in linkul de mai sus si ca in poza a doua a colegului Crystiano. pe fata ar fi usor sa cumpar o grila ca la Loganurile mai ieftine, adica numai din plastic, fara crom. si as pastra-o si pe asta in caz ca ma razgandesc vreodata. deja masina e dusa pentru niste retusuri si am vorbit sa-mi vopseasca si ornamentele alea de la proiectoare. cu rosu da bine negru, dar cu blu navy nu prea..
                Last edited by B997NDL; 20 August 2013, 23:46.

                Comment


                • #53
                  TM80MAT: Eu nu cunosc aceasta/aceste firme ,nici nu am cautat mult pentru ca la mine se asorteaza cu negru, dar este bine ca am aflat si acum stiu .Multumesc!

                  B997NDL : Pai trebuie sa bibilesti la semnalizare pentru ca se curbeaza farul si trebuie sa il tai drept. Daca il pui fara sa mai tai o sa vina mai in jos. Nu stiu exact cum sa-ti explic. Daca o sa pui asa, o sa vezi la ce ma refer. Cerei pe PM lui TM80MAT site-ul sa vorbesti cu baietii de acolo daca iti pot face si un pret.

                  Mmkelemen: Colantul trebuie pus ori cu un pistol cu aer cald ori cu un feon mai "potent" ca sa il modelezi la colturi. Daca iti mai ies cateva bule le poti scoate cu un ac cu varful foarte subtire si pe urma intinzi.
                  Asa si mie prima data cand l-am pus pe spate mi-a iesit colturos. A doua oara l-am luat in casa si cu un feon l-am incalzit si am tras frumos peste colturi.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Cristyano View Post
                    Mmkelemen: Colantul trebuie pus ori cu un pistol cu aer cald ori cu un feon mai "potent" ca sa il modelezi la colturi. Daca iti mai ies cateva bule le poti scoate cu un ac cu varful foarte subtire si pe urma intinzi.
                    Asa si mie prima data cand l-am pus pe spate mi-a iesit colturos. A doua oara l-am luat in casa si cu un feon l-am incalzit si am tras frumos peste colturi.
                    Multumiri pentru sfat, o sa incerc cu un feon.
                    Dupa ce se raceste, autocolantul ramane pe pozitie, nu se "trage" sau strange in vreun fel?
                    "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                    Comment


                    • #55
                      am o problema. mi s-a intamplat sa bag itntr-a treia ( nu mai stiu daca dintr-a doua sau a patra ) si trepideaza si parca nu trage. am dat un exemplu, nu stiu daca se intampla doar intr-a treia. nu se intampla prea des, dar se intampla.
                      o fi ambreiajul ? are cineva idee ?

                      Comment


                      • #56
                        nimic nou colegu la masina?

                        Comment


                        • #57
                          din pacate, inca nu. am vopsit doar ornamentele de la proiectoare in culoarea masinii. n-am considerat ca merita sa fac un post. as vrea sa vopsesc electro... tablele sau sa mai iau un rand de jante de aliaj.

                          Comment


                          • #58
                            pentru iarna daca vrei sa vopsesti jantele de tabla cred ca vor arata urat.mai bine un alt set de aliaje daca ai posibilitatea am vazut ca au scazut preturile.

                            Comment


                            • #59
                              mie imi plac jantele mai simple. am facut o intrebare aici, sa vad cat vrea pe ele.


                              sincer, as fi luat Rial Milano, dar finantele nu ma ajuta deocamdata.
                              Last edited by B997NDL; 9 February 2014, 21:02.

                              Comment


                              • #60
                                sunt frumoase borbeturile alea,sunt simple.Ma uit si eu dupa jante pentru vara dar am bugetul cam subtire si daca tot imi cumpar,vreau ceva sa-mi placa nu se le vand anul urmator..sunt convins ca alegerea ta in materie de jante va fi super!bafta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google