Logan II PANA CORBULUI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Intreb si io, ca nu cunosc...bandourile alea de pe usi nu trebuia sa le ai aplicate pe masina in momentu' in care ai ridicat-o de la dealer?

    Comment


    • #77
      Kojak,acelea intra in categoria : accesorii.

      Sent from my Samsung Galaxy Ace+ using Forum Runner
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #78
        Pai bun, si nu se poate opta ptr. ele in momentu' cand configurezi masina?

        Comment


        • #79
          Originally posted by GFN View Post
          Ieri mi-am montat in sfarsit bandourile de la usi.
          Curiozitate: nu-mi dau seama din poze, bandourile sunt cele care ies in relief sau portiuni din fatza usii? Au si utilitate practica sau doar estetica?

          De ce intreb?

          Caz concret: cu toata atentia mea, usa mi-a fost zburata din mana de o rafala de vant si s-a oprit intr-o poarta de gard...
          Daca nu era acel bandou (care a disipat "energia de impact" pe toata lungimea sa) as fi vazut portiera ciufulita rau, dar asa...
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • #80
            Originally posted by Kojak View Post
            Pai bun, si nu se poate opta ptr. ele in momentu' cand configurezi masina?
            ÃŽn configuratorul Dacia nu apar, dar se pot comanda separat la dealer alături şi de alte repere ca de exemplu: alarmă, cârlig remorcare, covoraşe, etc.

            Comment


            • #81
              @77sky ... uite-te si la mine ca sa iti dai seama cum arata si unde vin plasate.
              Si da, au si rol de protectie. Si eu am patit ceva asemanator si usa nu a patit nimic. Functioneaza si ca bumper ...dar acum depinde si de unde anume loveste usa.
              Last edited by 77sky; 9 April 2014, 22:05. Reason: Undercover :)
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • #82
                M.FLORIN, merci de info
                Ma asteptam la acest raspuns, unele elemente chiar sunt gandite.
                In plus, eu am plasat pe muchia usii (unde se imbina cele 2 foi de tabla), cate un element de plastic-cauciuc (este subtire, discret), oricum s-ar lovi usa, se atinge prima data acolo.

                Cand ai un kinder energic, nu doar intr-o parcare stramta, te astepti la asa ceva...
                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                Comment


                • #83
                  @77sky,
                  poti sa faci o poza, te rog, cu elementele alea de pe masina ta si evenual mai multe detalii referitoare la achizitie.
                  Tot "din cauza de kinder" ma gandesc si io la o solutie de genu'.
                  Mersi.
                  Last edited by Kojak; 9 April 2014, 22:33.

                  Comment


                  • #84
                    Anvelopele alea Barum is venite cu masina de noi sau le aveai? Nu par a fi noi?

                    Comment


                    • #85
                      Kojak Sunt...banale si, repet, discrete.

                      Uite poza cu ele, cele de pe fata au cca 7-9 cm lungime (poate exagerez putin), cele pentru spate si mai scurte. Dar suficient, incat sa-si faca datoria.
                      Pret modic, banda dublu-adeziva (poza gasita la intamplare, pe net).
                      Cand ma uit la culoarea asta GFN, ma gandesc la a mea, cate zgarieturi si-a luat de la altii, stand in parcare. Eu mi-o spal, chiar si acum, dupa atatia ani de la venirea berzei, atunci cand vad cate o julitura noua, ma necajesc. Cat de neatenti sunt multi...

                      Sa o ai cat mai mult in starea actuala!
                      Attached Files
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • #86
                        Ok, am inteles. Imi imaginam ca sunt ceva mai lungi. Oricum isi fac treaba. Mersi.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Archangel80 View Post
                          Anvelopele alea Barum is venite cu masina de noi sau le aveai? Nu par a fi noi?
                          Anvelopele sunt de la masina veche, chiar mai devreme am fost la vulcanizare si le-am schimbat cu cele Continental care au venit initial cu masina.
                          Imi cer scuze ca nu am putut sa raspund la intrebarile din posturile de mai inainte dar am fost prins cu treaba si nu am mai apucat sa intru pe forum.
                          Captain of the black pearl

                          Comment


                          • #88
                            Te-am vazut azi prin trafic te duceai spre casa poporului, frumos arata cu dungile alea rosii, mai frumos decat in poze

                            Comment


                            • #89
                              Salut
                              Da bat zilnic drumul spre serviciu Ghencea- Pantelimon(capat tramvai 14)si tai Bucurestiul in doua
                              Vremea asta ma tine in loc ca trebuie sa vopsesc etrerii si butucii cu rosu , jantele negre cu dunga rosie pentru motociclete plus alte cateva chestii estetice.
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • #90
                                De cateva zile mi-am montat banda de leduri in portbagaj pentru a nu mai orbecai cand este intuneric, acum portbagajul arata ca o vitrina de magazin, iar de azi umblu cu etrierii vopsiti
                                Attached Files
                                Captain of the black pearl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google