sunt mandru cu golanul meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 10tav: am acoperit toata sigla cu folie neagra dupa care am lipit folie modelul siglei dacia cu folie rosie.
    adimrv: bfgoodrich de iarna 185/65/15. fata de 205/55/16 sunt naspa, scartie rotile la plecarea de pe loc, scartie la franare, masina instabila la viteza...
    Last edited by crististreulea; 19 October 2010, 12:29.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • ha, misto! in garajul ala a intrat si masina mea si tot ceea ce faci este de belea!
      ............
      lipsa text

      Comment


      • ms ms,
        folia respectiva cu dacia de unde ai luat-o?
        piese auto sau ceva magazie cu specific tuning?

        ps, sa-ti uzezi sanatos si fara evenimente noile gume

        Comment


        • folia e de la cel care ne face stickerele LoganClub in timisoara.
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • am renuntat la parciul ala de lampa din portbagaj si am pus un mic far de la Constanta.
            2 baghete a cate 30 leduri alb cald achizitionate de pe www.zexstar.ro, erau la reducere, cum sa-i rezisti ofertei de 18lei bucata?
            prima poza este facuta fara blitz intr-o bezna totala.
            le-am pozitiontat in asa fel incat daca sunt parcat pe dreapta, e noapte si circula masini, sa nu ii deranjeze deloc pe soferi.
            Attached Files
            Last edited by crististreulea; 3 November 2010, 22:10.
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • foarte bine dotata si intretinuta masian domnu Cristi sa o stapanesti sanatos cu multi km fara incidente ;) bafta la modificari si tutoriale
              sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

              Comment


              • lumineaza frumos.....foarte buna ideea.... iar mi-ai dat de lucru..
                sigpic

                Comment


                • nu ma'nebuni, te-am uimit, ha?
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • pardon...iar ne-a dat de lucru )

                    Comment


                    • bine nu la modul....waaaaaw.... dar e util "ciuningul"......sigur aia mai lipsea din portbagaj si te asteptam cu niste detalii deunde ai luat curent..

                      singura dilema e ca in postul tau scrie ca ai luat doua baghete si in poza vad 3....iar ne duci in eroare..
                      sigpic

                      Comment


                      • he he, bagheta aia se poate taia in bucati mici de cate 3 smd-uri
                        eu am taiat-o in doua. daca ai rabdare sa le numeri, ai sa vezi ca sunt cate 15 pe fiecare parte.
                        alimentarea e trasa de la mufa lampei din portbagaj. am pus si poze sa vezi cum am tras firele.
                        poza 1 - am pus o mufa ca sa pot deconecta in caz de nevoie.
                        poza 2 - cu verde am trasat pe unde am tras alimentarea baghetei din "fundul" portbagajului
                        poza 3 - cu galben am trasat pe unde am tras firele de la baghetele de pe capota. firele sunt prin spatele mochetei, am trecut firul prin bratul patrat al capotei de portbagaj si am iesit la un moment dat printr-o gaura ca s ama leg la firul principal de alimentare

                        baghetele erau careva din astea de aici
                        Attached Files
                        Last edited by crististreulea; 3 November 2010, 23:07.
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • cam anevoios locul de lucrat acolo.....nu e mai usor de facut legatura undeva pe traseu?...de ex in spatele banchetei...daca dai spataru la bancheta jos dai de ele
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • asta insemna sa dau jos si bancheta spate. pai cum sa fie mai usor? )
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • man, fa rost de alea si fa tutorialul ala promis, ca daca o faci si pe asta....esti tare
                              si inca ceva, nu ai aflat inca cum se face pentru a se aprinde martorul "usi deschise" in bord?
                              ps, sti cumva, ambianceul are traseul pentru proiectoare tras, sau pentru oricine stie, ca am vazut ca am si releu, care am aflat ca e pentru proiectoare (cel in dreapta bateriei) si siguranta.
                              pls help!
                              Last edited by nicu_rcn; 4 November 2010, 22:54.
                              sigpic

                              Comment


                              • sa vina banu si ocazi si o sa fac si acel tutorial.
                                cat despre martorul de usi deschise in bord mi se pare o porcarie. la mine daca o usa nu e inchisa cum trebuie se aude sunetul de afara, nebun sa fi sa nu-l auzi. deci la ce bun acel martor? bani aiurea in plus
                                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google