B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iata cel mai nou membru al familiei :

    Dacia Duster Laureate 4x4, 1.6 16v, Gris Platine

    Nu are rost sa scriu aici ce dotari are, pentru ca oricine se poate uita pe site-ul Dacia.

    Ca optionale i-am luat MP3 (despre care am aflat abia la livrare ca nu are fata detasabila), vopsea metalizata si garantie extinsa la 4 ani.

    Mai puteam opta pentru Pack Look, o porcarie scumpa care presupunea sa aibe niste ornamente vopsite in Satin (un fel de gri metalizat) si geamuri fumurii, si mai exista Pachetul Piele, iarasi o porcarie, pentru ca aia este o imitatie ieftina de piele, pe care n-o vedeam bine dupa 2 ani.


    Am parcurs deja 150km cu masinuta, se comporta bine, consumul pentru acest kilometraj de oras a coborat la 10.2, in conditii de utilizare in rodaj (n-am fortat si nu am depasit 3200 rot/min)

    Ca la orice Dacia (Logan, Sandero, etc) izolatia fonica lasa de dorit. Se aud bine de tot trecerile peste denivelari, se aude motorul, se aude transmisia in 4x4 Lock.

    Cutia de viteze cu 6+1 trepte este etajata foparte scurt. Se recomanda sa pleci cu a2a de pe loc daca esti pe asfalt, cu masina goala, pe drept.



    Fiind vorba de o masina din familia lui Dsign, evident ca nu va scapa de tiganeala. De fapt, omul de la dealer nici nu inmanase bine cheia lui taica-miu, ca masina deja avea plafoniera full- led, cu 3 compartimente.

    La cateva ore de la livrare, SanduGolanu' a montat o alarma cu pager (ii multumesc enorm) iar DaciaShop a montat un set de lumini de pozitii cu LED.


    Sunt foarte incantat de trotineta, mai mult din cauza faptului ca observ ca am de lucru la ea (antifonat, schimbat instalatie sunet, montat pilot automat, etc)

    Urmeaza un set de protectii de aripi, folie anti UV Llumar pe toate geamurile, inca 2 sau 3 plafoniere, ceva led-tuning, eliminat rezonator de aer, un scut de aluminiu si poate niste gume M/T


    Am descoperit deja ceva mici defecte:
    1. periiile de geam interioare de la usile de spate arata dubios, de parca ar avea 10 ani vechime
    2. economie de material la mocheta, in zona schimbatorului se vede un pic tabla




    PS: Are un hectar de capac e rezervor.... mare uratenie
    Attached Files
    Last edited by dsign; 30 July 2010, 11:03.
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • sa o stapanesti sanatos si multi km cu ea fara probleme !!! ... de logan ce se mai aude ? ...cand este gata ?
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • Oooooo....s-o stapanesti sanatos. Ma bate gandul serios sa-mi iau si eu un Duster la un moment dat...dar Dci.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Mi-o fo frica de dCI. Multam de urari, va avea topic pe forumul dedicat

          Loganul e la vopsit
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Sa o stapanesti sanatos ... O surpriza placuta !
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • felicitari!

              sa o stapanesti sanatos!

              ii pui niste jante oz si kw ???

              bafta in continoare!
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • Felicitari pt achizitie. Sa o stapaniti sanatosi si multi km fara probleme. O sa-l vedem maine poimaine pe Dsign ca isi transforma Duster-ul in stil Rally ( Alain Prost ) . Numai bine
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • Felicitari pentru achizitie!!!
                  Astept cu nerabdare sa vad ce inbunatatiri noi vei aduce la Duster.
                  sigpicFast&Furious
                  Team CSR
                  Logan Club CLUJ

                  Comment


                  • Pentru posesorii de Duster ! Sper sa va placa !
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • felicitari Dani, sa o stapanesti sanatos! Trebuie sa recunosti ca e mai bine antofonatala decat un Lighean.
                      @Tudor, cred ca el a luat masina ca sa se dea la macadam, nu cred ii pune el KW ;)
                      @TM08MAT, nu cred ca o sa vezi la Dsign, faruri fumurii cu Angel Eyes si jante cromate.
                      Am facut si eu drive-test cu 1.6 16v 4x4 si ... da se misca bine pe off-road.
                      My Ride - Prestige 1.6 16v

                      Comment


                      • @C&S - te aprob ... la Dani sa fie "daaaaaa curse" si sa-l intrebe lumea pe strada " nenea , nenea cati cai are ?"

                        Dany , repede ti-ai bagat nasul si in asta ...

                        P.S. Ce cauta vecini "Nea' Flex" in curte la tine?

                        Comment


                        • Cosmine, are 5 degete acum se vede)?? Scuze Marius dar nu m-am mai putut abtine, o am promisa stiu)).

                          Sa o stapanesti sanatos nene Dani, eu zic sa o faci de offroad! E mai stabila ca un Logan normal?

                          Acum intrebari de cunoscator: cat baga?; e da' curse? are cip sau filtru sport? daca da, cat ai castigat?
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • daca te hotarasti sa-i pui filtru sport ..am eu o susta cu un filtru fara sistem de prindere , indreptat spre curele si in care vin 2 furnune din fata ...

                            Comment


                            • Bravo domnu`!!Sa o stapanesti sanatos.
                              E o culoarea care "da" foarte bine pe Duster!

                              Comment


                              • Felicitari ptr achizitie,sa ne spui cum se comporta si pe teren accidentat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google