B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • of ce pomut ...

    de multa vreme citesc forumul asta
    si fara sa vreau citesc si mutle dintre replayurile domnului dsign ..
    replayuri de cele mai multe ori acide fata de modificarile aduse ...
    replayuri aduse de multe ori pe buna dreptate ... dar de cele mai multe ori cu iz de scandal si de misto ...

    am stat de vorba cu multi forumisti, printre alte subiecte am ajuns si la masina ta ... si mai ales la tine .. si modul tau acid de a "vorbi" pe forum

    concluziile au fost urmatoarele
    marea majoritate a persoanelor te apreciaza pentru munca depusa pentru modificarea loganului tau ...
    dar putini sunt cei care au ramas placut impresionati de ceea ce ai facut pentru masina
    iar cei mai multi nu te suporta ... si nu-ti agreeaza interventiile pe forum
    ( sunt sigur ca mi se vor urca multi in cap .... dar presupun ca mai mult conteaza o parere sincera .. decat niste pupaturi in fund )

    acum ... am vazut ca mereu ai de comentat despre prelungiri .. despre faruri, triple negre .. etc ...
    sincer... nici mie numi place nocturna romantica pe albastru din interiorul masinii tale, si nu inteleg rostul jantelor de "rally" pe o masina de"familie" ( ca sa nu spun mai rau ) ... precum si pretul lor+gume care fac cat juma din valoare totata a masinii ...
    in aceeasi ordine de idei ... la ce ai nevoie de scaune sport, schimbator taiat cu short shift , pedale aluminiu ... etc ... pe o saraca masina de `90cai ( vai mama lor ) ... o masina care te chinui sa ajungi la situatii in care sa ai nevoie de toate "imbunatatirile" aduse de tine ...

    am spus toate cele de mai sus ... in numele meu .. si in numele celor care "le este frik" sa vorbeasca ... pentru ca am inteles ca esti "protejatul" forumului ..

    cum din pacate atat am avut de zis ( toate celelalte fiind foarte multe si plictiritoare ) iti doresc in continuare spor in ce ti-ai propus ... si realizari pe masura nazuintelor ...
    LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
    LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
    LOCUL1 143.9dB (nCID)

    Comment


    • Moooaaaama, aici e iz de scandal. ma duc sa-mi demontez rotile, poate se ia cineva si de mine, si inchid calculatorul sa nu i se arda procesorul de la "scantei"...

      Comment


      • Asa gandeam si eu despre dsign pana cand l-am cunoscut ! ( atunci mi-am schimbat si mai in rau parerea despre el ) ( glumesc ) . Este modul lui de a comunica pe forum, slava domnului ca n-o face si in realitate . In alta ordine de idei, cred ca stii ca exista Dacia Logan de curse ( asa zisa CUP ). El s-a focusat pe stilul rally ( ptr ca exista asa ceva) cum altii s-au focusat pe un stil mai elegant,kitch sau a facut dintr-o masina de familie ( cum i-ai zis tu) o adevarata discoteca pe 4 roti ( + o rezerva) !
        Referitor la becele din interiorul masinii , daca ai fi fost atent la ceea ce-a spus el( mai demult ) aveai deja raspunsul : becele sunt acolo si ca prezentare ( in caz ca nu stii , dsign se mai numeste si ledtuning ) .
        Iar la faza cu investitul peste masura in autohtona, nu cred ca tu ai fi cel mai in masura sa vorbesti cand stii prea bine cat ai bagat in muzica .
        Deci..concluzia - ce naspa e masina ta Dany stai o data capra?
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • Thejock3r
          foarte mare dreptate in ceea ce spui despre investitie ...
          aceasta afirmatie am facuto cu adresare directa la dsing care ataca pe toti ca au bagat o caruta de bani in masina lor ...

          daca imi amintesc bine la un moment dat spunea ceva gen:
          "ai bagat jante pe X si gume de 20 mil lei
          ai pus faruri de x mil si dintralalalte de x mil
          toate acestea pe un logan chel ...
          in loc sa-ti cumparat din prima un logan dotat cu AC ... geame etc"

          adik ... in sens de ... nu fa tu ca fac eu
          dar lasa-ma pe mine sa te critic ...

          insfarsit nu vreau sa intru in discutii
          si nici sa creez dusmanii ...
          ma deranjeaza doar atitudinea lui ...
          pentru ca ataca forumisti pentru niste chestii care le face si el ...
          felul in care pune problema ... "daca ti-ai pus triple negre sa dea domnul sa se urce tirul pe tine ... " etc
          LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
          LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
          LOCUL1 143.9dB (nCID)

          Comment


          • "protejatul forumului" , nici vb, priveste la sanctiuni sa vezi ca a fost articulat. (chiar de catre mine, ce ulterior am apelat la serviciile lui, si nu a strambat din nas, sau sa ma mustreze intr-un fel...spre deosebire de multi altii).
            Cat despre masina: atata timp cat a reusit sa-i imbunatateasca performantele tehnice, si a adus un plus de siguranta, eu nu am decat laude ai aduce. E acid cu cei ce fac kitch tuning, si bine face, caci uite asa ne castigam titulatura de "loganisti manelisti" " oameni cu prost gust" s.a.
            Pe langa faptul ca ledurile sunt ok, sunt si o modalitate de as promova mica lui afacere. Eu am vazut masina live, am mai si inspectat-o in absenta lui ( dsign: cand erai la Diham, si aveai masina parcata undeva pe dr ).
            Pana una alta eu zic sa ne calmam.

            Acum on topic: Dani, dar de frane nu zici nimic?

            Comment


            • iar cat sunt in masura sau nu sa comentez despre valoarea investitiilor ...

              eu spun ca atata timp cat niciodata nu am avut nimic de comentat cu privire la valoarea investitiilor pe care leau facult altii in design, in muzica, in performante, in confort etc ...
              iar altii (dsign) care mereu a avut de comentat asupra valorii investitiilor ... si ce ar fi fost mai bine sa se faca cu banii ...

              macar din punctele astea de vedere cred ca sunt putin mai in masura la investitii

              Cezar .. nu cred ca are rost sa catalogam toti indivizii dintro tara prin prisma celor care fura, violeaza si comit alte delicte prin alte tari ... la fel cum nu putem cataloga toti conducatorii de loganuri prin prisma celor care fac din "arta tuningului" o mizerie, asculta manele, ambaleaza motorul la semafor langa o alta masina in semn de superioaritate etc

              deci nu cred ca sarcasmul lui design o sa aibe vro rezolvre in acest sens
              si din cauza sarcasmului .. cei care ne cred manelisti or sasi schimbe parerea despre noi

              ( ps. : am auzit si din bmw uri manele ... si din alte masini ... )
              Last edited by shokaliptiku; 3 June 2009, 15:31.
              LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
              LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
              LOCUL1 143.9dB (nCID)

              Comment


              • Astea sunt jante scumpe, daca-si lua BBS-uri ce mai spuneai???Eu cred ca ,e cea mai frumoasa masina de pe forum .
                sigpic

                Comment


                • B-87-GBY stiu ca am scris foarte mult
                  dar te rog sa citesti putin mai atent

                  prin ceea ce am scris vis a vis de jante
                  am vrut sa subliniez faptul ca face exact ca cei pe care ii acuza ... pe care ii ataca ...

                  Eu cred ca ,e cea mai frumoasa masina de pe forum .
                  in mare parte sunt de parere cu tine ...
                  si oricum gusturile sunt diferite si nu se discuta ...
                  LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                  LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                  LOCUL1 143.9dB (nCID)

                  Comment


                  • Poze cu folia.Parca folia nu era de tine )?>
                    sigpic

                    Comment


                    • are folie cu nuanta albastra dar nu prea se observa decat foarte putin nu este inchisa
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • Ce refulari de prost gust, mai nea! Te-oi fi deranjat eu cu ceva prin trafic, sau poate pur si simplu azi esti deranjat la stomac.

                        O luam catinel, catre luminis. Fii atent acilea:

                        - mi-am luat 1.6 in loc de 1.4+AC, ca am zis ca e mai bine sa ai putere suplimentara (atit cit e) decit AC, am gandit ca pana atunci n-am murit fara AC. Ei, uite ca acum imi dau cu genunchii-n c.oae ca nu am luat auto cu AC, strangeam eu de un Laureate 1.6
                        - asa cum scrie si in revista aia de 2 lei in care a aparut masina, am vrut sa copiez stilul Rally. De ce? Pentru ca trebuia sa fac ceva cu troaca asta sa fie altfel decit celelalte. Si asa mi-a placut mie, stilul rally.
                        - pe de alta parte, asa cum ziceam de multe ori, am dat niste bani pe jante de curse (care se vand si pe piata larga) si acum va fac SIC cand trec pe linga vulcanizari si va vad la coada la indreptat jante (era o generalizare, nu ma refer la nimeni anume)
                        - stilul acid se afla doar in "scrieri"
                        - nu ma tine nimeni in brate, ca n-am facut nimic pe gratis lu' mama forumului si nici un dulap de 2/2 nu sunt ca sa se sperie cineva de mine. Ba chiar sunt pricajit
                        - asa cum eu am spus direct, in fata, celorlalti, tot ceea ce am gandit, asa ma astept sa faca si ei cu mine, deci te astept la Fulgere si Sapatamanale
                        - nu-ti dau dreptul sa ma judeci in felul asta, atit timp cat nu ma cunosti direct... Ca sa ma judeci si sa ma cunosti trebuie sa vii cu noi sa vezi cum ma tin astia in brate.


                        Apropo: ba, animalilor, daca va prind ca ziceti ceva, adio Sticlarie, adio tips&tricks, adio tot, muma voastra de netoti. Nu ma mai tineti in brate, ca va pun capra!


                        Revenim:

                        - ca venea vorba de banuti : cu banutii pe care altii i-au aruncat pe bazaconii, prietenul nostru Dsign a cumparat lucruri fine, utile, lucruri pe care altadata le consideram vise pentru o Dacie.
                        - prietenul vostru Dsign nu a avut niciodata pretentia sa-i ridice cineva o statuie
                        - singurul lucru pe care mi-l reprosez acum este acela ca nu sunt in stare sa-mi iau alta masina de strada sa pot s-o fac pe asta asa cum vreau. Oricum, si de-ar avea 500CP, tot vor fi comentaci d-astia de tusa care vor spune ca tot Logan e.
                        - @shokalipticule, daca te-am deranjat cu ceva, spune taticu' clar, nu o lua intoarsa pe la Ploiesti, ca nu e bine asa. Daca nu te-am deranjat cu ceva concret, atunci dau o bere si stai tu capra, NA!
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • esti foarte amuzant nenea design

                          pe mine nu mai deranjat cu nimic ... ca nu ai comentan nimic
                          nici de muzica de pe (fosta) mea masina ... nici despre folie ... nici despre nimic ce am avut pe ea ...

                          era vorba doar depre ce fac altii
                          tu de de comentat contra lor
                          dar faci la fel ca ei ...

                          iar dupa cum am zis in posturile anterioare
                          sunt multi care au avut de zis ceva
                          ( unii au ziso si leau sarit toti pe cap
                          altii au preferat sa taca .. si sa tina pentru ei ... )

                          pana la urma cred co sa bem amandoi o bere
                          iar de stat capra ori stam amandoi ...
                          dar nu stiu cum o sa se rezolve ...
                          ori nu mai sta nici unul
                          LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                          LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                          LOCUL1 143.9dB (nCID)

                          Comment


                          • no, hai ca ma bag si eu
                            ne vedem toti trei sa bem o bere. una, nu mai multe...
                            ahh si uite cum am ratat ocazia, ca am fost sambata si duminica in bucale. damn it!
                            sigpic

                            Comment


                            • Sunt 2 cazuri celebre pe aici: contrele cu Felix, pana in momentul in care l-am vazut "la lucru" si cazul general de stopuri negre/faruri colorate cu folie. Cu Felix pot purta intotdeauna o discutie contradictorie, insa care va avea rezultate pozitive la final.

                              Criticile mele sunt de foarte multe ori in scop constructiv numai ca unii nu le vad asa.

                              As fi tare bucuros sa imi indici punctual ce anume critic si fac (in afara de folie si AC)


                              Cat despre cei care nu sufla : n-au motiv, am pierdut nopti intregi cu Jocker&Co la Sticlarie, complet dezinteresat, am reparat, am stricat, am surubarit, am imbunatatit, am slefuit, am curatat, ne-am murdarit, ne-am distrat, ne-am enervat... Am legat prietenii durabile zic eu. Gen, daca il sun pe Jenica la miezul noptii si-i zic ca am probleme cu o punga de seminte, sunt sigur ca nu ma injura.



                              PS: mare hahalera esti
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • E clar ca unii oameni judeca doar dupa o imagine pe care si-o formeaza un urma unor posturi de pe forum, dar toti acestia ar trebui sa ia in calcul faptul ca totusi aici este un forum, unde sunt scrise niste idei, care pot fi fff usor interpretate.

                                Daca ma suni la 12 noaptea, prima data ma sparii ca ai patit ceva, dupa care, cand aflu ca e vb despre probleme cu o punga de seminte, ce mai.....se rezolva, ce naiba....doar suntem oameni, ne intelegem.....trainingul pe pungile de seminte, jokerul mi l-a facut

                                Intr-adevar, in comunitatea asta a noastra, intre cei care am ajuns sa ne cunoastem personal destul de bine, s-au format niste legaturi ff frumoase, lipsite de interes, adevarate prietenii. Acest aspect conteaza fff mult!!!

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google