B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Felicitari Dani!

    Sent from SM-G920F using Tapatalk

    Comment


    • Felicitări Dani!!
      I-ai rupt frânilii )
      My turbo lag, give your MPI, a chance

      Comment


      • Bravooo !!! La mai mare !
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Etapa a3a a Promo Rally s-a sfarsit nefericit pentru noi. O iesire in zapada a intarziat cronometrul mult prea mult si am terminat pe ultimul loc la clasa (7).

          Pozele au iesit bine insa iar distractia a fost ca de obicei, maxima.

          Multumesc Adiel pt prezenta si ajutor, multumesc AutoHut si DaciaShop pentru intretinere.


          Din pacate, incep sa renunt la B48CUP, masinuta care mi-a adus atatea bucurii, care m-a invatat tot ceea ce stiu acum despre frane, motoare, cutii de viteze, etc.

          Asadar, pt cei interesati, sa vand urmatoarele :

          - motor 1.6 MPI cu axa cu came 273gr Catcams, serpisori Supersprint si galerie admisie Megane - 2000 lei
          - doar axa - 800 lei
          - doar galerie evacuare (serpisori) - 800 lei
          - doar galerie admisie cu clapeta marita, gata de pus pe masina - 300lei
          - doar motor cu chiulasa, fara axa - 400 lei
          - aprindere (bobina + fise Magnecor + bujii Denso Iridium) - 200 lei
          - geamuri usi spate + luneta cu folie Llumar albastra - raritate - 150 lei
          - capota motor usurata + priza racire R19 montata profesional - 300 lei
          - faruri stock 200 lei perechea
          - faruri cu lupe Morimoto - complet cu becuri si drosere, instalatie electrica profi - 300 lei
          - bara fata MCV cu proiectoare 200 lei
          - bara fata MCV fara proiectoare 150 lei
          - capota spate normala, 2007, simpla - 100 lei
          - aripi fata, 100 lei / buc
          - punte spate cu frane pe disc - 1000 lei
          - pompa de frana 22mm - 200 lei, se da cu tot cu servo

          Toata masina pleaca cu 1000 euro, imi pastrez din ea scaune, volan, centuri, roti si suspensie.
          O dau cu jante de tabla si suspensie stock

          Raspund pe forum, facebook, si la 0725524207
          Attached Files
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • salut dsign

            sunt interesat de fisele Magnecor, ti-am lasat si sms..... sa imi spui te rog daca mai sunt valabile

            multumesc
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • Am uitat sa specific : Piese anexe de la motor se vor vinde dupa ce dau motorul. Am nevoie de ele pt ca sa probez viitorului client ca masina functioneaza.

              Aprinderea se vinde exact asa cum am zis : bobina, fise, bujii (bujiile sunt noi, au max 1000km, montate inainte de etapa 2)
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • iau tot pachetul doar sa il rezervi pentru mine( o poza se poate cu fisele si bobina)

                astept si pana cand dai motorul nu e panica


                ti-am lasat un mesaj pe telefon, cand vinzi motorul astept un mesaj sa vin sa le iau


                Multumesc anticipat
                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                Comment


                • Ok, am notat

                  Uitasem sa zic : asta e masina care are 205/45/17 in acte, cine e interesat de ea, primeste bonus !
                  Last edited by dsign; 9 February 2017, 13:24. Reason: Automerged Doublepost
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Bun, dupa 12 ani si 5 luni si peste 200 000 km, Zambilica, Ligheanul Agitat, sau cum am mai denumit-o eu, pleaca din posesia mea.

                    Nu imi pare rau, deoarece ajunge in grija unui om pasionat, care are puterea si convingerea sa o readuca pe circuite si apoi pe podiumuri.

                    Parca ieri am fost la Meridian Sud, cand am condus-o pt prima oara. I-am facut plinul si m-am mirat ca dupa app 100 km inca nu disparuse nici o liniuta de la carburant!


                    Povestea de aici de pe forum continua, sper sa apuc sa o pilotez dupa ce iese de la reparatiile care sunt in plan.
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Iubita mea masinuta se odihneste acum in raiul fiarelor. Promisiunea rpimului cumparator de a o pastra pe strazi nu a fost respectata.
                      Motorul, cutia de viteze si multe piese din trenul de rulare se gasesc acum pe o masina de strada, atent ingrijita de proprietarul ei.

                      M-a purtat peste tot, m-a invatat tot ce stiu acum despre mecanica si pilotaj, v-a oferit voua, prietenilor si membrilor acestei comunitati, idei de imbunatatiri si modificari.
                      Intr-o zi voi avea din nou una la fel, nu ma las.

                      Momentan ne jucam cu un Clio foarte sugubat si cu un Logan 1.6 RS133
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 3 photos.
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google