Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sigur ca ma intereseaza. Vreau sa vad toba pe masina
    sigpic

    Comment


    • ba da io nu ii inteleg pe astia....si eu stiu "meseriasi" destia....ce dracu ii asa greu sa tai toba veche si sa o sudezi pe aia noua sau o prinzi in colier....nu vad ce le e asa de greu...la mecanicii astia lenea e mareeee.....la toooti!!!
      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

      Comment


      • Pai, era in timpul serviciului ( soldat in post ), iar un prieten de-al meu ( cu functie superioara mmeseriasului) i-a zis sa imi faca toba. Si el si-a gasit scuze (desi il plateam si i-am zis de la inceput) ca se nu o faca si sa se duca sa se culce in post.

        Asta e... asteptam semne de la ruz .

        A mai auzit cineva pana acum de Kit Admisie cu turbina?

        Am gasit la un baiat are un filtru carbon + turbina + cele necesare insalarii = 400 ron. Oare merge la masina si da cum zice el mai mult de 5 cai?
        Last edited by iamagi; 28 August 2009, 13:37. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • sper ca ai primit numarul de telefon. sa auzim toba!!!!!
          MiNnRuZ

          Comment


          • Salut iamagi... frumoasa masina,imi place..bv!
            Am auzit de kit de admisie sport..dar treaba cu turbina stiu ca e separata.
            Bafta in continuare la modificat titiu...

            Comment


            • Mersi mersi ZIA.

              Cosmin, am vorbit cu tipul si nu poate decat peste 2 saptamani. Incerc miercuri la un atelier la un prieten poate am noroc . Mersi pentru numar ;).
              sigpic

              Comment


              • imi pare rau! stau cu urechile ciulite si daca mai aud ceva te anunt.
                MiNnRuZ

                Comment


                • sal.faina masinuta.sa ai grija de ea si ai ales o culoare super tare .sa iti pui o bara de break.arata mult mai fain

                  Comment


                  • am si eu o intrebare de om prost.....modificarile aduse masinii nu afecteaza garantia acesteia..ma refer la angel eyes, toba care va fi montata si toate alea?...astept un raspuns de la dumneavoastra..va multumesc...

                    Comment


                    • Originally posted by casillas123 View Post
                      am si eu o intrebare de om prost.....modificarile aduse masinii nu afecteaza garantia acesteia..ma refer la angel eyes, toba care va fi montata si toate alea?...astept un raspuns de la dumneavoastra..va multumesc...
                      nu este o intrebare de om prost.intrebarea este pusa de catre cineva incepator...vad ca este primul post. bine ai venit pe forum! cat despre garantie nu stiu ce sa-ti spun, doar ca depinde foarte mult de oamenii pe care ii gasesti la reprezentanta, dar cu o mica atentie, se rozolva toate problemele.

                      Comment


                      • Garantia nu o mai am de o luna . S-a terminat.

                        Dar cand aveam si faruri si stopuri schimbate, am fost la revizie, si tipii nu mi-au zis nimic mi le-au si reglat si mi-au si zis ca sunt frumoase .

                        Cat despre toba, de joi e montata, dar nu am avut cu ce sa ii fac o filmare. Am doar poze pe un telefon dar nu am timp acum sa le descarc.

                        Primele impresii: imi place cum se aude, sau cel putin la inceput, dar te cam omoara in interior, mai ales pana la 2500rpm face urat, apoi de la 3500 incepe un sunet racing. Se cam suapra sotia, dar mno... ii zic ca asta isi doreste copilul


                        Cat mai curand si filmarea
                        sigpic

                        Comment


                        • Toba ta nu are silancer?
                          Daca nu are, in timp o sa fii distrus!
                          Eu la a mea am, iar cand merg cu familia, il pun sus, iar cand sunt singur...........JOS CU EL!
                          Bafta si numa bine!
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • Al naibii net...


                            Nu, nu are silencer... Asta e problema... trebuie sa fac unul .

                            Scuze pentru dublu post, netul mi-a facut o faza naspa :|
                            sigpic

                            Comment


                            • Neaparat, caci, la drum lung, daca nu "suferi" de sunetul ala misto, esti praf!
                              Am fost la tara la unchiul meu cu taica-meu, fara silancer bineinteles, si....dupa 360 km....eu facem.....wrummm,wrummmmmm.....si taica-meu facea.....nu mai pooooooot, nu mai poooooot!
                              aham......Restul e LOGAN


                              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                              Comment


                              • Hai ca nu am mai postat de mult...


                                Inca nu am reusit sa fac acel clip cu toba pentru ca nu am gasit o camera pe masura.

                                Ca nouati:
                                1. am pus un fel de pasla in portbagaj ( daca stie cineva de acele paturi groase de armata - e la fel ca pasla ) pana cand voi ajunge sa cumpar si pasla. Poze cu asa ceva nu am.

                                2. am reusit sa fac si un silencer - atenueaza sunetul, dar inca se aude un sunet racing (am pus o teava de 55mm pe mijloc). Am gasit un om foarte bun - isi face treaba foarte bine (baiatul mi-a zis si ce sa fac sa fie mai joasa - sa tai o spira la arc si apoi el lipeste spira aceea de cea de mai jos sa nu bata si intareste si amortizoarele si altele in legatura cu modificari de motor - dar inca visez frumos la Eibach) - singura problema care o am acum: din cauza marginii de otel a tobei, a fost nevoi sa dea gaura pentru surubul de la silencer cu multa multa foarte si s-a sprijinit de buza tobei, pe care mi-a ciupit-o putin. Dar nu e grav.



                                Curand va veni si filtru sport - deja am discutat cu alexNeagu despre acesta - va fi o tubulatura by pilot + un filtru conic ( inca nu am luat filtrul, e la Cta, dar voi trimite pe cineva acolo sa mi-l aduca, asta daca nu se razgandeste alex).

                                Pentru regionala de la Bacau, nu am facut nimic special din cauza bugetului.
                                Deasemeni, va urma un set de praguri (nu conteaza de care, poate si cele de targ), pentru ca, din cauza 'atelajului meu' (cei care ma cunosc stiu la ce ma refer) am zgariat pragul din dreapta atat de rau, incat deja tabla incepe sa rugineasca - am pus acum niste lac de unghii care scoate mult in evidenta zgarieturile, de aceea vor urma pregurile din fibra (cred ca voi alege cele de la pilot, dar sa vedem).


                                Niste poze cu toba si cu silencerul. Un mic filmulet in format 3gpp Si cu tubulatura
                                Attached Files
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google