Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu zic sa pui kitul de la dacia, si sa il integrezi sa nu se vada ca e pus deasupra ;)

    bafta
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • Gicule...iar te apuci de prostii?
      aham......Restul e LOGAN


      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

      Comment


      • Salut,frumoasa masina...,parerea mea ar fi sa-i pastrezi barile astia,e un kit frumos si de bun gust...,BAFTA in cont.!

        Comment


        • Se mai gaseste kitul dacia pe undeva?

          Ma gandeam sa trec iar pe stock in speranta sa mai tai o spira din arcuri si sa o facem mai sport :p... si desigur, m-am mai plictisit de ele
          sigpic

          Comment


          • 123

            Am revenit la stock .

            Barele sunt acum pe un alt Logan Alb, KOZ . Am luat bara lui spate si cea fata este doar provizorie. Inca ma gandesc daca sa iau de MCV sau berlina (Daca stiti vreo bara fata alba la cineva, ca rog cautati-ma, urgent). Pe spate voi pune un difuzor de bara.


            Aseara am trecut si pe echiparea de iarna (tot imi luasem cauciucuri noi, am zis daca tot le pun pe jante sa le pun si pe masina). Deci pana in primavara va arata ceva in genul asta.


            Mai nou, mi s-a dus vopseaua de pe eleron, asa ca va rog sa-mi spuneti daca e bine sa-l colantez in carbon reliefat sau negru mat .
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • Da da da da da da da da da da

              Mie imi place asa !!! De n-ori da !!!
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Mersi Jane!!!
                sigpic

                Comment


                • Nici una nici alta ! revopsit profesional la culoarea masinii ! Sau sa-l dai jos si sa treci la unul tip zender , sau dacia.. ;)
                  Ai cum sa inlaturi si pragurile?? !
                  PS parerea mea e sa lasi bara stock. majoritatea au de mcv...
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • Legat de bara, da, si mie a inceput sa-mi placa de berlina. Sa gasesc una sa arate bine si se rezolva.

                    Pragurile sunt lipite cu silicon, iar siliconul este lipit de autoclantul de pe prag. Deci da, se pot inlatura fara prea mari probleme (ce naiba, doar tu mi-ai zis cum sa le pun ).

                    Alte eleroane nu am cum sa pun ca am eleron integrat in portbagaj din fabrica . O sa ma interesez unde il pot vopsi profesional (adica in camp electro-static, nu? )
                    sigpic

                    Comment


                    • iar tiganesti ma? un eleron nu iti pui? )

                      ps. am facut comanda la fan
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • Tu sa nu te legi de eleronul meu. Mai pun vo 2 unul peste altul, ca atunci cand mai vin pe la voi sa am uscator de sutiene si ata de chilotei ))


                        PS: degeaba ai facut tu comanda, ca acum daca te-ai legat de eleron, ii clar ca ii dau retur ))
                        sigpic

                        Comment


                        • pragurile nu mai sunt in ton cu barele stoc...jos cu ele!
                          sigpic

                          Comment


                          • La primavara voi da jos pragurile .
                            sigpic

                            Comment


                            • Nu prea mai intereseaza topicul pe nimeni

                              Dar hai ca eu continui . Azi am revopsit eleronul (nu a iesit profi, dar e mai bine ca pana acum, ca i-am dat si o mana de lac si l-am intepenit bine).

                              Saptamana asta asteptam o bara de fata de MCV, reconditionam si vedem ce iese . Si pentru spate mai astept saptamana asta un difuzor... sa vedem ce si cum .


                              PS: ce ziceti? sa dau arcurile mele cu vreo 300-350 ron si sa-mi pun H&R? De fapt, arcurile H&R vor veni daca dau jantele + o ddiferenta de bani de la cumparator
                              sigpic

                              Comment


                              • io zic sa ramai la eibach, strazile din braila nu le vad destul de stalucite.
                                h&r puteam sa-mi iau si io da, am optat pentru eibach si un talon mai mic la cauciuce
                                205 50 R15 fata de 205 60 R15, si se aseaza perfect +distantiere.
                                eventual revin cu poze pe topicul meu .....
                                "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google