Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mersi Emy de sfat! Eu am Vogtland, cam aceeasi treaba cu Eibach. Nu numai ca nu sunt stralucite strazile la noi, ci eu inca ma mir cum au rezistat barele alea pe strada mea atata timp .

    Daca pana in primavara nu dau jantele ii trantesc niste distantiere .


    PS: astept poze cu albastrica ta
    sigpic

    Comment


    • distantiere pe ranciu asta ma? pt ce? sa nu-ti iei zboru in curbe de la prea multa forta gravitationala?? a scuze ai eleron si ai downforce )

      ps. mergi pe hr daca dai jos pragurile o sa fie bine
      Last edited by DeLuXe; 18 October 2010, 21:33.
      sigpicMy ride

      Comment


      • Vaaaai... s-a terminat intre noi gata ~x( ... pfffoaa... tu vrei sa-l intreci pe Loganu si sa ai mai mult timp ban ca el ? las' ca rezolv eu cumva si cu tine )))
        sigpic

        Comment


        • distantierele nu sunt numai ptr stabilitate, da si o alta fata masinii...
          "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

          Comment


          • Pana una alta, am reusit sa revopsesc eleronul. A fost home-made, a iesit bine, l-am dat si cu lac, si asta se pare ca a fost o greseala . Nu numai ca lacul pe care il cumparasem dadea o tenta de galbui, dar noi l-am vopsit la 10 grade, l-am lasat sa se usuce tot la rece. L-am pus pe masina, nu au fost probleme, dar cand a batut soarele in el s-a crapat lacul (au aparut niste crapaturi pe el, cred ca fibra e de vine), drept urmare, il voi tine momentan acolo doar ca sa nu ploua inauntra, caci in primavara voi scoate tot ce am pe portbagaj.

            Foarte curand voi da comanda de huse de scaune, voi face pe huse.ro (poate imi zice cineva cum li se par baietii) si inca ma gfandesc la ce culori sa aleg .
            sigpic

            Comment


            • Gicule....probleme?
              Oricum, sa sti ca si eu am avut aceeasi problema cu lacul "home made". Am impresia ca este de la faptul ca nu a fost uscata bine vopseaua inainte, caci, daca nu ma insel spay-urile se pot folosi pana la 5 sau 10 grade!
              Bafta si spor la treaba!

              PS. Ca si culori la huse, as merge pe alb-nebru!
              aham......Restul e LOGAN


              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

              Comment


              • Nu stiu daca voi lua alb la huse, dar sa vedem .

                Oricum, curand voi da pragurile jos, nu mai astept pana in primavara. Si tot curand voi aduce acasa un set de jante ATS CUP... momentan ele arata oribil (indoite, vechi etc). Voi incerca sa le repar si sa le pun pe masina. Daca nu, caut pe 16"
                sigpic

                Comment


                • nu pune huse deschise la culoare ca o sa iti para rau
                  sigpicMy ride

                  Comment


                  • Acum, ca am ramas fara jante de vara la masina, ce ma sfatuiti sa aleg? Ceva in multe spite, gen 7J si ETin jur de 35 sau sa pun 9J?


                    Masina a primit si un difuzor de bara spate, dar trebuie reconditionat si va fi pus .


                    PS: ar merge sa colantez in folie carbon 3D eleronul si eventual capota spate?
                    sigpic

                    Comment


                    • parerea mea! -niste jante la care sa tina drumurilor noastre si care sa nu-ti de bataie de cap
                      merg colantate, dar vezi ca e si pe culoare alba 3D
                      si negru da bine pe alb, asta daca vrei sa o pastrezi tot in 2 culori (si cu dungile)Black & White
                      in rest...drumuri de belea!
                      lipsa text

                      Comment


                      • Masina nu va mai avea dungi gen logan cup sau alte briz-brizuri. Voi incerca sa o fac cat mai simpla de data asta.

                        Bleizer, pe Black&White m-am axat de cand am luat masina, mai putin cand aveam barele Pilot .


                        Momentan, gasisi Brobet T 9J si Dezenturi in multe spite albe
                        sigpic

                        Comment


                        • nuuu...nu face eleronu si capota spate asa:|
                          mai bine...tranteste-i niste jante smechere...o vopsire completa a barilor si ai sa vezi ce bine o sa dea

                          Comment


                          • Originally posted by iamagi View Post
                            Masina nu va mai avea dungi gen logan cup sau alte briz-brizuri. Voi incerca sa o fac cat mai simpla de data asta.

                            Bleizer, pe Black&White m-am axat de cand am luat masina, mai putin cand aveam barele Pilot .


                            Momentan, gasisi Brobet T 9J si Dezenturi in multe spite albe
                            daca tot dai dungile jos, atunci incearca sa o faci alb complet, inclusiv jantele va arata exceptional...parerea mea!
                            lipsa text

                            Comment


                            • culoarea....alb perlat si jantele negre cu buza in culoarea masinii

                              Comment


                              • Mishule, fa-mi te rog niste VT-uri cu jante Borbet T si dezenturile lui Alex_MIU si cu spatele, desi nu stiu daca am poze recente, sa vad cum ar arata colantat doar eleronul si tot portbagajul (si desigur, fara sigle tot timpul). mersi! Cat despre alb perlat, mai dureaza pana vor fi bani de asa ceva, iar Borbet T, ma gandeam sa fac interiorul alb si buza polishata

                                Bleizere, dungile le-am dat jos de ceva timp. Nu se potriveau cu masina si nici nu voi mai pune .
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google