Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Frumoase si alea care le-ai dat dar si astea . Daca vrei sa o lasi asa adica sa nu o mai cobori dadeau mai bine dezenturile...

    ps: vopseste partea de sub prag in negru o sa dea bine ;)
    Y!M: alexut.style

    Comment


    • Dupa ce am privit pozele mai cu atentie...vreau sa spun ca ar arata bine si cu niste distantiere pe spate
      Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

      Comment


      • La cine au ajuns jantele ?Chiar ma gandeam sa le iau eu daca erau de vanzare dar nu am stiut.Cu ce pret le-ai dat?
        p.s. Am loganul de culoare alba si se portiveau de minune.
        Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

        Comment


        • salut
          sunt ok si astea, dar trebuie gume mai late
          "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

          Comment


          • @Thejock3r, rezolvat cu capacul... Vedem cum facem cu restul

            @Alex_MIU, eu zic ca baiatul caruia i le-am dat o sa aiba grija de ele . Daca le vinde si el, punem jumi-juma si le luam inapoi . Arcurile nu o sa le tai, dar vedem cum rezolvam cu cauciucurile.

            @lau911, loganele nu prea sunt de curse in general .

            @retro 590, fiecare janta are farmecul ei

            @amg, sincer, nici nu ma gandeam sa le vand. Doar am vazut pe cineva pe 4ciuning ca vroia jante cu anvelope ca ale mele si i-am dat un pm... a doua zi le-am vandut

            @VanDiesel, gume mai late... o sa primeasca cel mai devreme in primavara


            Weekendul acesta am scos ligheanul la plimbare. Am plecat vineri pe Transalpina. Drumul a fost nemaipomenit. Masina nu a avut nici cea mai mica problema pe curbe (s-a tinut foarte bine, cauciucurile nu au dat nici un semn ca pot pierde aderenta, fapt pentru care s-a tras cat se poate pe urcare). Singurul inconvenient a fost ca nu am respectat traseul initial, adica am facut un popas la Pestera Muierilor(intalnit Andy cu Dusterul ), apoi am mers direct la Novaci. Astfel, nu am mai trect prin centrul Novaci, deci nu am ajuns la benzinarie, si am urcat cu 13 litri de benzina. Dupa Transalpina, cea mai apropiata benzinarie a fost la Sugag (in jur de 70km). Pana la Obarsia Lotrului drumul a fost superb. Apoi, catre Sebes, drumul nu era asfaltat complet si jumatate din drum am mers pe piatra. Fireste, am atins scutul si catalizatorul, dar bara e ok.

            Sambata am fost in Sibiu. Spre nerusinarea mea, nu am ajuns la intalnire (am catat cazare toata ziua).

            Duminica, am urcat pe transfagarasan si mi-am blestemat zilele. Pana la intrarea in jud. Arges drumul a fost acceptabil. Dupa, numai cratere de intra jumatate de masina in ele. Faceam 2 km in 10 minute . Oricum, pe coborare, vazut B xx SCF (ce bine i-o fi fost cu arcuri stock ). Spre uimirea mea, jantele au scapat intregi, buzele lor la fel si la fel si restul masinii.
            Spre Curtea de Arges, vazut AG - 20 - MCA (mi-a facut flash-uri, eu nu ca nu eram eu la volan si soferul nu intelesese ce-i ceream ). Foarte low masina .
            M-am intors spre casa pe A1 si A2. Nu s-a simtit nici o bataie in volan, deci jantele sunt inca drepte .


            In total, am mers in jur de 1300-1400 de km. Consumul... Nu stiu exact. Mi s-a resetat computerul de bord inainte de Novaci (imi explica cineva de ce? ). De acolo, am facut 950 km, consum mediu 6.2% (inclus transalpina si transfagarasan). Pana la Novaci cred ca aveam consum pe la 6%, sau 5.9%.

            Am rezolvat joi si partea cu rugina de langa luneta. S-a lucrat binisor. Problema este ca acum am descoperit rugina pe spate, mai jos de luneta (santul acela de sub capota) si am eu o vaga impresie ca si capota fata are punctulete de rugina (nu inteleg de ce).
            De la coborarea pe Transfagarasan au inceput sa scartaie usa dreapta fata si usa stanga spate. Ce pot sa ii fac?

            Si cateva poze de pe drum
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • Frumoasa masina Iamagi

              P.S. la vidraru ai avuto parcata exact unde am avuto si eu

              Comment


              • meserie concediul ! masina arata bestial, ai putea sa vopsesti pragul(partea de jos) cu negru , pana ce pui praguri false sau cum s-or numi.. ( daca pui)

                in legatura cu calc de bord si mie mi s-a resetat o data, dar de atunci ( anu trecut ) nu a mai facut asa...
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • foarte frumoase peisajele, dar si masina, sper sa ajung si eu sambata pe Transalpina
                  "PH-66-SIX"
                  Dacia Golan 1.4

                  Comment


                  • ce cur sexy are asa cracanat

                    Comment


                    • ce marime e janta spate stiu ca e 4x100 da ce J are si ce cauciuc e montat pe el?
                      sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

                      Comment


                      • Originally posted by Al3x View Post
                        Frumoasa masina Iamagi

                        P.S. la vidraru ai avuto parcata exact unde am avuto si eu
                        Daca stiam ca vii la Vidraru mai stateam pe acolo . Oricum, mi-ai dat de gandit cand ti-am vazut masina... Parca arata bine cu barele complet albe

                        Originally posted by Tudor View Post
                        meserie concediul ! masina arata bestial, ai putea sa vopsesti pragul(partea de jos) cu negru , pana ce pui praguri false sau cum s-or numi.. ( daca pui)

                        in legatura cu calc de bord si mie mi s-a resetat o data, dar de atunci ( anu trecut ) nu a mai facut asa...
                        La praguri e ceva de munca. Cel de pe dreapta este julit foarte tare iar dedesub e indoit. O sa ma apuc si de ele. Vor veni la anu, dupa revizie niste praguri.

                        Originally posted by Ph.66.SIX View Post
                        foarte frumoase peisajele, dar si masina, sper sa ajung si eu sambata pe Transalpina
                        Ai grija sa nu nimeresti pe Obarsia Lotrului - Sebes. E foarte prost drumul.
                        Originally posted by Mishu View Post
                        ce cur sexy are asa cracanat
                        Si mie imi place cum da din spate
                        Originally posted by dodolorand View Post
                        ce marime e janta spate stiu ca e 4x100 da ce J are si ce cauciuc e montat pe el?
                        9J cu 195/45 .
                        sigpic

                        Comment


                        • salut

                          Am si eu o intrebare daca nu este cu suparare...am citit mai mult printre randuri si nu am inteles...tu ai doar arcuri sport ? sau si amortizoare ?

                          sti cumva daca afecteaza cu ceva doar arcurile sport? trebuie musai si amortizoare sport ? Merci

                          p.s : masina arata demential

                          Comment


                          • Uh...e enorma diferenta dintre anvelopele stock si astea. Nu stiu daca e bine. Totusi sunt peste 6cm diferenta de inaltime intre cele doua plus ca mai sta si strech din cauza jantelor. Hmm-hmmm. Sa nu ai probleme la franare!

                            Comment


                            • @bgd_b92, am amortizoare stoc. Nu am probleme si stau asa de 2 ani.

                              @DaniD, acum au fost schimbate anvelopele. De fapt, de 2 saptamani sunt incaltat pentru iarna. Pentru vara am acum 215/40, Pirelli. N-o sa mai fie asa strech si asa mare diferenta .
                              sigpic

                              Comment


                              • Pe 50, nu ar merge?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google