Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AHA. Amma idiscutat cu niste baieti si cica e posibil sa fi intrat aer in ele sau are lipsa niste silicon. Dati-mi si mie o idee ce sa ii pun sa reziste in timp. Adica o sa il dau jos apoi il pun pe celelalt
    sigpic

    Comment


    • Si la mine se aburesc ti-am zis...daca rezolvi sa imi dai si mie un semn sa imi zici ce si cum sa fac,ca nu prea am timp acum sa ma ocup de ele. Nu e de intrat in panica,doar ca nu e destul silicon acolo,altceva nu are ce sa aiba.
      P.S. Cum le-ai reglat?
      1 point 6 litre 8 vsigpic

      Comment


      • De reglat la service, am vorbit cu un baietas si a pus chestia aia in fata farului sa vada cum bate si l-a reglat, cu farul pus pe masina. La orice service iti ia cam 15-20 de RON si ti le face ca celelalte.
        sigpic

        Comment


        • Mda,trebuie neaparat sa dau si eu o fuga sa mi le regleze ca am o impresie ca bat cam sus.
          Dar am mai fost la service sa mi le monteze si au zis aia de acolo ca nu se baga pentru ca e greu si ca nu se regleaza si ca o sa regret dupa...la care eu le-am zis ca n-au ei treaba doar le vreau montate si degeaba,nu s-au bagat. Sper sa rezolv cu montatul macar... :|
          1 point 6 litre 8 vsigpic

          Comment


          • Am facut-o si pe asta: am desfacut farurile, am pus alt silicon si tot imi intra abur - dar nu cred ca e abur, se vede ca un fum sau un gaz, ceva de genul asta.

            Multumita lui Marius (mcm022006) - caruia ii multumesc cu ocazia asta - le-am desfacut, am schimbat siliconul , le-am sters, nu stiu ce sa le mai fac.


            Mai dati-mi idei...
            sigpic

            Comment


            • Si a venit astazi si prea asteptata remapare de la Dimsport.

              Se simte diferenta, mai ales la 100 km/h, cand, inainte de remapare aveam 3000 rpm si motorul se tura aiurea si se auzea urat, iar acum, la aceeasi viteza, in aceleasi conditii, am 2600-2700 rpm, iar motorul se aude altfel, nemaifiind turat aiurea.

              Ca fapt divers, sunetul motorului s-a shcimbat, este mai gros, iar diferenta de cuplu se sime mai ale sin treapta a doua.
              sigpic

              Comment


              • sa stapanesti sanatos si ceilalti "ŞASĂ CAI FRUMOŞI" :P

                mai trebuie arcuri H&R si filtru sport, ca sa fie tot tacamul.

                bafta in continuare!
                sigpic

                Comment


                • momentan trebuie bani, xenon, filtru si apoi abia niste arcuri, fie ele eibach sau h&r.

                  pana atunci, sa castig la loto si vedem...
                  sigpic

                  Comment


                  • frumusica masina.sa o stapanesti sanatos.iar problema cu farurile nu stiu ce sa zic eu le am de un an si nu au avut nimi..ba chiar eu o spal si la motor ,,nu stiu ce sa zic...bafta in continuare si multi km fara incidente.
                    sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Comment


                    • mersi mersi florin
                      sigpic

                      Comment


                      • sa ma salveze cineva inainte sa fac vreo prostie:

                        vreau sa vand farurile stock, dar cineva a zis ca nu ma primeste la rar si imi ia talonul.

                        e posibil sa ma opreasca rar-ul in trafic si s aimi ceara omologare pentru ele?


                        tot nu am mai postat de mult pe aici. poate ma ajuta cineva care stie. daca nu sunt omologate le fac vant...
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu stiu cat de omologate sunt , dar eu cu astea ma duc la ITP,le am ca pe ale tale.
                          Plus de asta ei zic de "orice schimbare adusa instalatiei de lumini" si farurile sunt doar exterior cum ar veni,zic eu...la cabluri nu am schimbat nimic,cat despre farurile stock eu le tin si pe celelalte ptr orice eventualitate.
                          P.S. sper sa gasesti raspuns de la cei care au angel de mai mult timp...
                          1 point 6 litre 8 vsigpic

                          Comment


                          • nu la cei cu angeluri din seria negre sau cu pleoape mari. ca ale noastre. sa vezi cum le expediez pe astea daca nu imi raspunde nimeni.

                            stiam de certificatul TUV, dar pe asta nu mi-l da nici la cele stock din turcia...


                            daca alea din turcia nu au belele, nici noi nu am avea... cred
                            sigpic

                            Comment


                            • ai putea sa incerci sa le omologhezi ;)

                              am vazut la cineva pe forum, ca si-a omologat jentile de 17'(parca)
                              sigpic

                              Comment


                              • dap. sa vad cum fac sa le omologhez sa ma asigur. dar oricum, am vorbit cu dan.gutu si m-a linistit. urmatorul pas: sa vad cat costa omologareasi poate le omologhez.


                                sa vedem poate o s aii punem si un eleron la kissu' de gheata... dar sa vedem
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google