Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina a fost remediata, am schimbat amortizoarele, unul nu mai avea ulei deloc iar celalalt avea tija putin stramba + un capat de bara pe stanga, de la ala imi juca mie roata, in rest nu mai joaca/danseaza absolut nimic. I-am facut si geometria cu 70 Ron si acum merge perfect drept cand tin volanul drept, il intrebasem pe cel de la geometrie dupa ce terminase inainte sa-mi ceara banii daca mai are vreo problema si cica "crezi ca nu-ti spuneam? era interesul meu sa te chem inapoi"). Ce sa mai zic, sunt foarte fericit ca nu mai am probleme deloc, cat va fi frig si asfaltul va fi nasol voi merge mai cu grija cu cauciucurile astea pana la primavara. Nu voi imbunatati franele pana nu voi avea cauciucuri pe masura. Multumesc pe aceasta cale lui GGI pentru ajutorul acordat si cand voi mai avea vreo nedumerire sau voi dori sa modific ceva ma voi consulta cu el. Asfalt curat si atentie la borduri ca Videanu' nu a dat bani pe ele ca sa le incalecam noi)).
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • nepoate sunt amortiozoare stock,sau sunt speciale pt arcurile tale mai tepene?
      imi pare bine pt remedierile facute,tine-o tot asa
      sigpic
      Poate pentru lume ești o singură personă,dar
      pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

      Comment


      • Traiasca unchiuuu' Nyt! GGI stie mai bine cum sunt, la o prima vedere astea noi sunt mai scurte decat alea normale pe ulei, astea noi fiind pe gaz. Masina este mai tare de fata, mai dura ceea ce e foarte bine. Chestia e ca nu e mai inalta decat era inainte desi mi s-a spus ca s-ar putea sa se mai ridice, culmea, parca e mai joasa de fata decat inainte si nu am repozitionat bucsele inca. Vin diseara la fulgerica sa o vezi, sunt foarte foarte multumit de cum merge acum stimabila!!
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Am si eu o ''blonda'' a mea din 2006 de care sunt super multumit ;) o am de la 0 km si acum are 86000 km fara probleme..doar un scartiit in usi ;( deocamdata nu am bagat nici un ban in plus fata de revizii..mai nou am montat o instalatie gpl si merge fara probleme..sper sa o tina tot asa ..cine zice ca dacia logan nu este o masina buna ori nu are ori este invidios ca e mai rezistenta decat a lui ) vorba aia '' alti moare si asa n-are '' ;)
          Pentru orice realizare , primul pas este curajul

          Comment


          • @motan: asa e, vad ca ai rezolvat problema cu scartaitul usilor, sa ne prezinti masina ta la my ride.

            M-au prins, m-au legat, mi-au dat verdict si m-au pozat...
            Attached Files
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Originally posted by aleXpeed View Post
              @motan: asa e, vad ca ai rezolvat problema cu scartaitul usilor, sa ne prezinti masina ta la my ride.

              M-au prins, m-au legat, mi-au dat verdict si m-au pozat...
              Da o sa fac o scurta prezentare dar vreau sa vin si cu niste poze cu ultimile mele 'imbunatatiri' dar s-a bulit aparatu foto..il repar eu
              Pentru orice realizare , primul pas este curajul

              Comment


              • Pa la li laaa... Mai multe poze maine.
                Attached Files
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Acum trebuie un tips mai mare
                  sigpic
                  Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                  Comment


                  • acum trebuie vopsita bara partial...
                    sigpic

                    Comment


                    • @fane: Mie cand imi spui de alt tips ma injuri.
                      @bogdan: barile vor ramane negre. Multe taxiuri au barile vopsite integral galben si sunt urate, de-aia mi-am si luat difuzor ca arata foarte bine cu barile negre. Barile nu se vor vopsi!
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • E fumos dar negru cu negru nu merge fai si tu ceva fa difuzoru galben
                        vopsitorie preturi bune

                        Comment


                        • Nimic nu va fi galben, punct. Trebuie spalata. Mai multe poze maine.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Mie unu imi place cum arata asa....nu trebuie neaparat sa iasa in evidenta foarte mult, cine are ochi il vede si pe negru

                            Comment


                            • Inca 3 poze mai pe zi.
                              Attached Files
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • gpl da cu portbagajul ce ai avut de l-ai strambat??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google