Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa te bat de-o sa te stric si o sa-i dai foc, cu 1.4))).
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • http://www.autovit.ro/fiat-coupe-C24777220.html + 500euro BG. )))
      sau un G3 VR6 + turbo + BG am vazut pe site-uri din jermania

      Comment


      • ce s au incins spiritele pe aici ... cred ca o sa se lase cu plansete

        @ alexpeed ia cinciu' ala si gata

        Comment


        • ce cinci ma ...nimic nu se compara cu o dacie care "fuge"
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • eu nu vad cum 1.4 ala putea fi facut sa fuga.
            bagi 30 40 milioane in el, ai noxe ilegale, gume ilegale, zgomot in masina de la toba, e moarta pe ture joase, sa nu mai vorbim de comfort ( AC ABS servo ca atarna greu rau si trebuie date jos by default ) si ti o furi de la un 16v stock ( no offence intended ) care este alta coaja ce abia isi taraie rotile. deci iti dai seama ce vierme impotent e 1.4
            din punctul meu de vedere motorizarea minima pe Logan pentru fuga decenta este un 2.0 140 cai. de aici incepe performanta de la 140-150 cai pe tona

            poftim.... uite la ce bani se gaseste un 197 http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-CL...d#ht_500wt_969 daca vrei Dacie care fuge

            6000 km duc intors din Norwich Marea Britanie. 1500 lei cu GPL u. 50 milioane motoru si drumu. mancare si ceva pe acolo ne descurcam.
            Last edited by alessandro; 1 July 2012, 10:44.

            Comment


            • Deci fara sa modifici internele poti sa faci 1.4 sa traga ceva mai bine decat un 1.6 mpi.
              Ce vrei mai mult de atat??

              Uite Loganu ala rosu, imi scapa cum il cheama...matura pe jos cu 1.6 mpi.

              Alex Viteza, cum stai cu compresia?

              Comment


              • @alessandro: parerea mea este ca nu merita nimic investit intr-o Dacie. Forma aerodinamica, tabla proasta (sa nu spun foarte), limitarile legale, calitatea si multe altele nu duc la o masina performanta. Acuma regret ca mi-am luat Logan. Alex te sustin

                Comment


                • eu as vedea distrigazul cu motorul ala a lu sgm 2.8 vr6.incearca sa vorbesti cu robert poarte faci vreo combinatie.parerea mea,si atunci nu-ti mai sta nimic in fata. http://www.youtube.com/watch?v=NPQ9Hzvf8J8 la asta 2.8 vr6 daca-i punea si turbo robert chiar ca nu-i mai statea nimic in fata.am auzit pe aici pe forum ca in acest weekend scoate motorul de pe masina.n-ar fi rau daca ai vorbi cu el.sunt sigur ca ti l-ar monta si pe masina in banii pe care-i vrea el pe toate alea.
                  Last edited by leopardu; 1 July 2012, 12:24.

                  Comment


                  • Ma gandesc. Am bani pentru Vr6-le ala dar nu am inca 500 de euro pentru montaj, asta e, iar in rest nu prea imi place ideea de motor sustinut si pe cadrul motor, nu-mi inspira incredere chiar daca e intarit, tot mi se pare fragil, insa m-as risca ce sa zic, bani sa fie si de montaj probabil. Nu cred ca o sa rezist sa nu umblu iar la 1.4, am gasit o chestie misto sa ii fac. Ideea e ca o fac "da' curse" dupa ce o trec pe numele meu, asta insemnand sa trec pe la Rar cu tablele pe ea. Apoi mi-a spus si tata, "poti sa ii pui si V12 pe Logan ca te sustin", asta mi-a placut tare.

                    Este foarte trista masina, n-are niciun haz mecanic.. stock.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Originally posted by razvanamza View Post
                      cand termin cu axa si admisia, n-o sa ma mai bata nici un 1.4, fie el si cel mai chel. cred ca distrigazul mai bine face interne si serpi decat axe, si scapa de a/c si servo.
                      Uau ce periculos suna.Te astept eu cand o sa termini masina.
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • 1.4 nu reprezinta ceva benefic.
                        Ia atunci 2.8-ul si mai incolo o sa poti sa ii pui si un turbo, si o sa treci cu modificari serioase lejer de 250cp.

                        Comment


                        • ce usor dati cu caii din tastatura la fiecare apasare de tasta mai sar la intarval 100 cai.
                          stage 1 200 cai, stage 2 300, stage 4 5 6 7 sute de cai visati

                          Comment


                          • Nu iau 2.8-ul ca sta pe cadrul motor si e foarte greu motorul parerea mea + ca pentru turbo nu prea ai spatiu mai deloc, trebuie taiat din caroserie pe la peretele de foc parca... ma uitasem eu. Ma sfatuiesc acum, tot o modific.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • La 2.8 ar mai fi si taxele(daca vrei sa o omologhezi) care sunt gigantice + consumul monstruos...
                              I changed her oil , she changed my life
                              sigpic

                              Comment


                              • 1.2 turbo, il duci la 130 cp, mic, usor, taxe mici, ala-i ))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google