Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by b-29-dzv View Post
    cu alte cuvinte multumit de rezultat si plimbat cu dezaxata galbena(DYZ)
    Maarfa rau masina, merge super super si mi-a dat Claudiu acceptul pentru soferii Low&Slow, nu am fost asa bomba)). Cum vedeam o groapa sau ceva suspect, hopa frana ca ma gandeam la ATS-uri, praguri, bara.. culmea ca iti scazuse consumul cu juma' de litru, merge super jos, ca o masina normala, nu subtureaza, nu "maraie" cu cutia de diesel si trage cursiv, i-am dat odata un 2 si 3 sa vedem cum trage, merge belea!

    Evacuarea imi placea la nebunie, vreau si eu evacuare sport)).

    Originally posted by GOLAN91 View Post
    Daca nu merg si eu 500m cu dezaAXAta asta galbenă nu sunt loganist.
    Mâine daca poti baga si conducta de servo in portbagaj.merci.
    Da da, bag ce conducte am si vezi maine seara.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Am pus rotile pe spate cu doua cauciucuri Marangoni Zeta Linea 195/50/R15 care mai merg 3 veri cumparate la un pret derizoriu (DOT 2011, ca si Toyo de pe fata, tot cu DOT 2011), o prelungire de Golf 3 (pusa mult mai bine de data aceasta, strict pentru imbunatatirea aerodinamicii si a consumului, am fost multumit si inainte) iar intermediara este in stare avansata de uzura reusind sa o distrug rau dupa ce am tinut masina blana cu bordul inchis pe A1 pana la kilometrul 23 ca in vremurile bune (fara prelungire fata).

      Sunt foarte multumit de aderenta masinii fata de clasicele baloane + DOT-ul ok si carnea suficienta de pe anvelope.

      De asemenea, bujiile au aproape 53.000 de kilometri iar kilometrii totali ai masinii au sarit de 250.000.

      Voi avea in vedere revizia motorului de 10.000 de kilometri de cand il am, la 253.000 km., de schimbat bujiile iar evacuarea mai are de asteptat, nu ma dau in vant dupa tobe sport, vreau silentioasa si foarte eficienta (probabil traseu complet de dCi fara catalizator si intermediara + toba normala sa aiba presiune a gazelor, rezultatul fiind sa zornaie la cox). Voi masura latimea tevii traseului de dCi de la intrarea in toba sa stiu cat are in final. As avea in plan si prezoane + distantieri spate.

      Totul cand vor fi finante. Paste frumos tuturor!!
      Attached Files
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Felicitari viteza pt locul 1 !!!!!!!!!!!!!!
        AG 16 Y M A

        Comment


        • Bravo dezmembrel !

          Comment


          • Am vazut ieri masina pe targu' din vale, mai erau doi forumisti, al!n si Lau parca. Am stat putin, m-am uitat la ele. Voiam sa dau un claxon, da' m-am abtinut)

            Comment


            • Eram la Nea' Ilie, bagam burta-n draci ))
              AG 16 Y M A

              Comment


              • Originally posted by al!n View Post
                Felicitari viteza pt locul 1 !!!!!!!!!!!!!!
                Mersi frumos mare barosan !!!

                Originally posted by CataFOF View Post
                Bravo dezmembrel !
                Hai sa fie Dorelee, multumesc frumos !!

                Originally posted by loloatevistul View Post
                Am vazut ieri masina pe targu' din vale, mai erau doi forumisti, al!n si Lau parca. Am stat putin, m-am uitat la ele. Voiam sa dau un claxon, da' m-am abtinut)
                Ai vazut foarte bine, ne bagase Alin la sabotaj sa ne ingreuneze fara sa stim )).

                Alaltaieri (ca e trecut de 00:00) am participat pentru prima oara la cursele legale de la Pitesti unde am obtinut un frumos loc 1. Daca nu erau Gogaie (Lau_911), Marius Nek, Alin YMA, si alti cativa care au contestat Honda CRX VTI de 160 cp. care la S1 care nu avea o treaba cu restul trupei eram multumit cu locul 2. Honda a fost incadrata la S2 dupa timpii scosi.

                Adversari: Honda CRX VTI de 160cp. (incadrata la S2 ulterior), Suzuki Swift 1.3 16v 101 cp. model 1992 (traseu marit fara catalizator, 800 kg., usurata si fara scaun in dreapta), Peugeot 106 1.4 16v pregatit de liniute (urla, baraia, bara spate inexistenta), Honda Civic 1.5 V-Tec 115 cp, Dacia 1300 cu motor Alpine, carburatoare Dellorto dublu-corp, serpi etc., Dacia Logan Ph2 1.6 MPI cu admisie Pilot si evacuare dubla, Dacia Logan 1.4 MPI Laureate a lui Vampy, Skoda Fabia 1 1.6 16v, Renault Clio Symbol 1.4 MPI, Volkswagen Golf 3 1.6.

                Modificari noi: bujii de origine Renault cu 2 craci, prezoane cu piulita pentru roti. Urmeaza ulei, filtre, evacuare.

                Vadim (tata) a fost fericit de veste si cica "daca pentru asta ai modificat-o macar sa te tii de treaba" si eu "da tata dar trebuie sa ii modific si altele la motor pe viitor ca sa raman pe locurile bune" iar el "treaba ta, mie unul imi place o masina confortabila care accelereaza lin bla blaa blaaa...." )).

                Cateva poze de la legalele de pe 14 iunie .
                Attached Files
                Last edited by aleXpeed; 16 June 2014, 01:11.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Noroc ca am venit sa te sacap de "necaz"!
                  sigpic
                  Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                  Comment


                  • Ce timp ai avut?
                    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                    Comment


                    • 15.5xx sec a avut parca dar nu erau 400m .
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • Nu au rost timpii... A fost un haos cu fotocelula aia. La grupa lui dupa timpi trebuia sa castige un alt logan mai slab. Masina care a fost eliminata, il batea pe viteza cu un tir, avea al 3lea timp... Ma gandeam ca doar la legalracing nu se fac precizari despre cel care invinge dar si aici a fost haos. La inceput a spus ca departajarea se face dupa timpi, adica era un ceas si cursele plecau la secunda 00, acum daca erai nebun si nu voiai sa pleci la 00 plecai mai tarziu si la finish poate pierdeai cursa dar pe hartie aveai timpi mai buni si in clasament erai pe primul. La final sa vezi ca nu se mai tine cont de timpi ca erau toti varza si ca se ia dupa cine a batut....si tot calculul sa se duca dracu.

                        In fine, important e ca a luat cupa viteza.

                        Comment


                        • Ma asteptam la ce zici tu mai sus...
                          Asa e, bine ca a luat premiul, e munca lui, s-a distrat si cu asta basta
                          Felicitari man
                          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                          Comment


                          • Multumesc frumos !! La final a fost haos la toate grupele caci masinile care luau bataie erau pe primele locuri)). La fel si la mine, Loganul 1.4 era pe primul loc, Honda de n-avea o treaba cu noi era pe 3 iar eu pe 5... eu care stiam ca in afara de Honda nu ma batuse nimeni si ma asteptam la locul 2.

                            Cel cu Honda n-a avut nimic de obiectat riscand sa fie ori descalificat, ori sa i se mute timpii la S2, stia el ceva de a intrat la S1 cu 160 cp stock. si 1595 cmc. in loc de 1585cmc. . Treaba e ca eu am 1598 cmc. dar dupa atatea discutii intre Hondari si Loganari, stiu ca s-a convenit ca VTI-urile de 160 cp. sa intre la S2 iar Loganurile 1.6 90cp. / 105 cp. sa fie la S1, ceea ce le-am si precizat de la inceput ca am 1598 ..."da, intri la S1 tu".

                            M-am distrat mult, nu m-am dus sa iau ceva neaparat ca mi-era frica de Swiftul ala )). Honda era din alt film, toti au contestat-o, ce cauta VTI la S1.. in fine.

                            Doua filmulete:
                            videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

                            https://www.youtube.com/watch?v=T76-...st=WL&index=14 (Swiftul l-am recuperat pe 3 si i-am dat jumatate de masina, de-as fi avut aceeasi plecare ca a lui...)
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Bravo Alex,am fost si eu printre spectatori,te-am salutat intr-un timp dar nu ai avut nici o reactie
                              Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                              Comment


                              • Nu stiu cum se manifesta diferenta de greutate in minus, cu tot cu tine sunt pe putin 100 kg, dar in primele 2 trepte te cam tai, la plecarea de pe loc iti iei juma de masina sigur.

                                De ce mentii stilul asta cu sarcina partiala, astepti sa nu mai scartaie rotile, apoi dai cu pedala la podea, cand ai putea pleca direct cu pedala-n podea, fara sa scartai excesiv cum face Honda.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google