Loganul cu care ma mandresc CJ 47 MRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vad ca tu o tii sus si tare ca trebuie sa accepti sfaturi numai de la cunoscatori...dar pentru aia e my ride...poti fii si criticat ...asa ca nu te mai da lovit!
    cine vrea sa iti dea sfaturi,iti da..cine nu vrea...nu-ti da!

    Comment


    • Originally posted by MishuRS View Post
      vad ca tu o tii sus si tare ca trebuie sa accepti sfaturi numai de la cunoscatori...dar pentru aia e my ride...poti fii si criticat ...asa ca nu te mai da lovit!
      cine vrea sa iti dea sfaturi,iti da..cine nu vrea...nu-ti da!
      Eu vad ca tu nu intelegi bine romaneste, ce sfaturi pot sa-mi dea unii care cred ca "tot ce zboara se mananca" si care nu au facut nimic la masinile lor, doar vorbesc ca sa-si rotunjeasca numarul de posturi pe forum.
      Citeste in ultimele pagini de aici de la mine ce scriu cunoscatorii, lucruri care de altfel sunt adevarate si demne de luat in seama si uita-te si citeste ce scriu cei care scriu doar de dragul de a scrie si se cred "cunoscatori".
      P.s.
      Nu am obligat pe nimeni sa-mi dea sfaturi, citeste mai atent si o sa te convingi.

      MishuRS - Vorbele astea("asa ca nu te mai da lovit!" foloseste-le te rog la tine in cartier cu pustii de varsta ta.
      Last edited by FastFurious; 6 October 2010, 17:54. Reason: Automerged Doublepost
      sigpicFast&Furious
      Team CSR
      Logan Club CLUJ

      Comment


      • ba frate adevarat increzut mai esti

        fara suparare dar mishu face vt-uri foarte tari si tind sa cred ca are habar despre ce vorbeste
        Last edited by c.vio; 6 October 2010, 19:28. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • domnu`...eu n`am doi ani sa nu stiu nimic despre masini...am si eu cateva cunostiinte...
          Dar nici nu mi`am batut capu` cu sfaturi...ca nu ma pricep la "sfaturi"
          eu doar mi`am exprimat parerea,dar in fine...se pare ca e greu sa intelegi!

          Comment


          • Radu, felul in care ai luat lucrurile este total gresit, chiar nu am vrut sa ma bag dar sincer aici chiar nu ai dreptate, baietii chiar au venit cu sfaturi bune si nu poti cataloga un om dupa modificarile pe care le are la masina proprie pentru ca stiu multi care detin o masina fara modificari majore dar au cunostinte vaste legate de lumea auto. Stiu ca acuma prioriteatea nr.1 este casa ta da pe termen lung daca tragi linie si calculezi investitia pe care ai facut-o la masina ai sa vezi ca ai iesit dublu la pret si rezultatul nu este nici pe aproape cel mai bun. Trebuie sa recunosc ca si eu am facut anumite alegeri din disperare si nerabdare dar sunt sigur ca toti dintre noi am facut asta macar o data ideea e sa incercam sa avansam, sa ne imbunatatim, sa nu continuam sa ne sapam si mai adanc in greseli. Primul lucru ce trebuie sa-l faci: sa schimbi doar arcurile, nu iti trebuie si telescoape pentru ca nu esti "racer" desi nu e chiar bine dar tinand cont ca nu vrei unele care sa se lase mai jos de 35mm sunt bune si telescoapele standard iar al2lea pas sunt gumele care asa dupa parearea ma ar fi 215/40 poate 45/17 maxim ! Cum zicea un prieten: Rabdare si tutun )
            Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

            Comment


            • Originally posted by vgroza View Post
              Radu, felul in care ai luat lucrurile este total gresit, chiar nu am vrut sa ma bag dar sincer aici chiar nu ai dreptate, baietii chiar au venit cu sfaturi bune si nu poti cataloga un om dupa modificarile pe care le are la masina proprie pentru ca stiu multi care detin o masina fara modificari majore dar au cunostinte vaste legate de lumea auto. Stiu ca acuma prioriteatea nr.1 este casa ta da pe termen lung daca tragi linie si calculezi investitia pe care ai facut-o la masina ai sa vezi ca ai iesit dublu la pret si rezultatul nu este nici pe aproape cel mai bun. Trebuie sa recunosc ca si eu am facut anumite alegeri din disperare si nerabdare dar sunt sigur ca toti dintre noi am facut asta macar o data ideea e sa incercam sa avansam, sa ne imbunatatim, sa nu continuam sa ne sapam si mai adanc in greseli. Primul lucru ce trebuie sa-l faci: sa schimbi doar arcurile, nu iti trebuie si telescoape pentru ca nu esti "racer" desi nu e chiar bine dar tinand cont ca nu vrei unele care sa se lase mai jos de 35mm sunt bune si telescoapele standard iar al2lea pas sunt gumele care asa dupa parearea ma ar fi 215/40 poate 45/17 maxim ! Cum zicea un prieten: Rabdare si tutun )
              Victore am rasfoit tot topikul masinii si am gasit urmatoarele:
              -MishuRs a facut pentru mine cateva VT pe care le-am apreciat si m-au ajutat, dar pe langa asta de multe ori a scris doar sa-si mareasca numarul de posturi sau ca sa ma atace.
              -C.Vio a scros la mine pe therd de cateva ori numai sa atace.
              Ca sa te convingi si tu si altii se poat rasfoi paginile inapoi si se va vedea.
              -Sfauri reale, utile si demne de luat in seama am primit de la: vgroza, Sibianul, Cezar, Dsign, Detail(ei fiind ultimii care m-au sfatuit recent), si inca cativa in paginile mai vechi.
              Last edited by FastFurious; 7 October 2010, 05:48.
              sigpicFast&Furious
              Team CSR
              Logan Club CLUJ

              Comment


              • Bai baiatule..., dar vad ca esti un adevarat talent in a-ti atrage critici...si culmea..., aici nu cred ca este de vina atat de mult masina...
                Atata sensibilitate..., rar mi-a fost dat sa intalnesc...

                Anyway...frumoase jante, sa le stapanesti cu placere si sa ai grija de ele. Mare grija cu ce le incalti.
                LOGAN AMBITION 1.6 MPI ... putin nervozat ...sigpic

                Comment


                • crede-ma....nu ma intereseaza de posturi)parca zici ca iau bani daca am multe...nu sunt pus pe adunat posturi....si daca as vrea sa adun posturi....am cafeneaua...acolo pot face sute de posturi ;)

                  Comment


                  • Nu e frumos ce ai spus despre Mishu, mai ales acuma cand mi-ai zis ca si-a pierdut de cateva ori timpul sa-ti arate niste VT asta arata ca omu chiar era interesat si binevoitor sa te ajute in a lua o decizie buna.
                    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                    Comment


                    • Inca o mica inbunatatire:Filtru de aer sport in carcasa de la K&N.
                      Attached Files
                      sigpicFast&Furious
                      Team CSR
                      Logan Club CLUJ

                      Comment


                      • Inca 10CP ... mai ales pe timp rece cand este recomandat filtru stoc

                        Comment


                        • nu face nimic filtru ala...doar sa zici ca merita daca e cu intretinere
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by xxxgeoxxx View Post
                            nu face nimic filtru ala...doar sa zici ca merita daca e cu intretinere
                            Nu trebuie sa faca decat treaba pe care trebuie sa o faca un filtru de aer, dar acesta este ultimul filtru de aer cumparat la masina, deoarece nu trebuie schimbat, el se spala si se curata cu o solutie speciala.

                            Originally posted by GGI78 View Post
                            Inca 10CP ... mai ales pe timp rece cand este recomandat filtru stoc
                            Am suficienti Cp.
                            Last edited by FastFurious; 8 October 2010, 17:13. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpicFast&Furious
                            Team CSR
                            Logan Club CLUJ

                            Comment


                            • asta si ziceam..macar e cu intretinere sa merite banii..
                              sigpic

                              Comment


                              • Orice filtru sport ajuta ....nu foarte mult dar ajuta
                                In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google