The Silver Bullet(MeCeVe-ul lui SoNyKeL)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    sonykel, cu ce cauciucuri ti-a venit masina?

    Comment


    • #47
      debica passion parca... si Floryn mi-a zis ca cica as avea si alte stergatoare el zicea ca-l mint si ca le-am schimbat , dar asa a venit...

      sigpic

      Comment


      • #48
        @sonykel...ca toti cei care si-au luat masina de noua ne dorim sa o pastram asa cat mai mult timp...eu am doi copii si a trebuit sa intervin drastic in protejarea interiorului masinii pentru a nu muncii foarte mult cand fac curatenie in ea...iei ce crezi tu de cuviinta din cele scrise mai jos...
        -in primul rand am pus protectii la praguri (poate tu ai din fabrica pe fata dar pe spate sigur nu ai),se poate folosi si autocolant
        -sub presurile de cauciuc am pus o alta mocheta care este mai mare decat presul (si se poate scoate si scutura) si protejeaza mocheta originala...la Praktiker "mocheta mercedes" costa 3.99 lei /mp,lat de 4 m si iti e suficient 4 mp
        -este bine sa se lipeasca pe fetele de usi pe interior autocolant apropiat de culoarea fetelor de usi pentru a proteja de urmele negre facuta de pantofi (vezi chenarul rosu)
        -aspirator ti-as recomanda B&D (cum am si eu)...la Praktiker e 79,99 lei...parca la Selgros este mai ieftin...dar sa nu te astepti sa faca minuni...e bun dar nu se compara cu cel de acasa...
        -huse de care iti doreste sufletelul...eu mi-as fi dorit Michael Schumacher din Metro dar nu avea la momentul respectiv...
        -pe bord ti-as recomanda sa nu dai cu silicon sau alte chestii,iar de curatat este in Selgros un produs de la Elf care am inteles ca e bun
        Sper sa iti fie de ajutor...
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • #49
          Pune o poza cu stergatoarele, din cate stiu stergatoarele sunt la fel la toate Loganurile din 2005 pana acum. Poate bratele sunt diferite.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #50
            da pe fata am protectii la praguri , ptr fetele de usi ma gandeam sami iau o solutie daia de spalat geamuri cu pulverizator D
            mersi mult ptr sfaturi , eu si mai rau am un caine nebun care topaie prin toata masina am avut o tentativa sa-l iau cu mine si sa-i fac culcuu in portbagaj dar a esuat D

            @andrei ploua acum afara o sa le fac poze , folryn zicea de lamele ca-s mai gri si mai moi parca sunt gen alea de silicon... o sa revin si cu poze

            sigpic

            Comment


            • #51
              Originally posted by sonykel
              voi nu stiti ca sambata seara un prieten si-a luat o shaworma sa manance...
              am tras pe dreapta l-am dat jos am stat cu el a mancat eu am fumat si dupaia neam urcat in masina... asa obsedat am devenit D
              Dupa mine e ceva normal. si eu as fi procedat la fel daca aveam masina noua...sonykel,ai procedat corect
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #52
                inca odata felicitari,sa te bucuri de masina si multi km. fara probleme.
                cred ca ar fi bun un topic privind curatenia in masina asa ca virgula creazal.

                Comment


                • #53
                  O sa fac acel topic...
                  Eu la 3000rot/min in viteaza a5a am 100km/h e bine?
                  Apropo nu v-am zis ce cadou extraordinar mi-a facut dealerul la livrarea masini , cand ies afara in curte sa iau in primire masina el era acolo pe bancheta , am pus si cateva poze cu cadoul si cu kilometrajul din seara asta...
                  PS.am primit cadou : 1pix , mouse pad , un snur de mobil , un odorizant gen bradut dar cu forma siglei dacia si un deodorant lichid...
                  Attached Files

                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    deci deja e prea tare rent-car asta ce so fi intamplat de da atatea cadouri ca inainte nu iti dadeau decat un breloc de chei dacia sau cum mi-a dat mie doar niste covorase(si asta la a doua masina ca la prima nu am primit nimic).

                    Comment


                    • #55
                      Nici nu vreau sa-mi amintesc! Nici macar nu a verificat nesimtitul ala daca merg toate la masina aia dar sa-mi mai si dea ceva. A fost primul Prestige diesel livrat de AMG si nici macar un breloc nu mi-au dat. Pe jos, la sofer, era punga de plastic de pe unul dintre scaune. Atat!

                      Comment


                      • #56
                        pai si la mine erao punga baieti presurile am dat 1.5mil pe ele...
                        voi vati uitat la poze??? ca am fost putin ironic , in legatura cu cadoul care ma astepta in masina

                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          am luat masina luna asta, in mod normal trebuia sa vina cu
                          1. Ia-ţi un Logan şi primeşti cadou un Bluetooth Parrot
                          Dacia are grijă de siguranţa ta la volan şi îţi oferă special în luna noiembrie pentru fiecare comandă de Logan şi Logan MCV un carkit Bluetooth Parrot cadou. Dispozitivul tip hands free îţi oferă posibilitatea de a avea o conversaţie de o claritate deosebită în timpul condusului. Este dotat cu o baterie cu o autonomie proprie de 10 ore în conversaţie şi mai mult de o saptamană în modul „stand by” şi cu un încărcător adaptat atât pentru priza cât şi pentru bricheta maşinii. Ofertă valabilă în perioada 30 octombrie - 3 decembrie.


                          si am primit ... pixul... nici macar ala...
                          http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                          Comment


                          • #58
                            Ce e aia din poze? Ca nu se vede prea bine. Cumva e kit-ul bluetooth?
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #59
                              Stii care mai e treaba pe la noi?Mai dispar si pe drum...
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • #60
                                da mai fac si maine poze...
                                e o manivela de geam care se alfa pe bacheta din spate
                                cred ca e sistem de over ride sau back up ca eu am toate geamurile electrice

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google