The Silver Bullet(MeCeVe-ul lui SoNyKeL)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    am dat un mail la vocea clientului... va tin la curent... cu carkitul si ce a mai facut picioruse..de s-au pierdut pe drum.
    http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

    Comment


    • #62
      Originally posted by sonykel
      ...
      e o manivela de geam care se alfa pe bacheta din spate
      cred ca e sistem de over ride sau back up ca eu am toate geamurile electrice
      Cine stie de pe unde a fost subtilizata si aia,vreo comanda,ceva...
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #63
        o sa fac anunt... cine a primit masina fara o manivela la geam sa ma contacteze... ca manivela lui e la mine

        sigpic

        Comment


        • #64
          pai tu ai geamuri electrice...ce iti mai trebuia si manivela aia )

          Comment


          • #65
            Sonykel... un sfat. Monteaza-ti aparatori de noroi macar pe spate! O sa ai mari probleme pe timp ploios sau pe mazga, tot noroiul de la roti ti-l arunca pe geamurile spate. Eu mi le-am montat la dealer, de fapt le-am spus sa mi le monteze pana sa ridic masina. Au costat cu manopera cu tot ~150 lei toate patru.

            Apropos... Cum e cu gaurile pt numarul spate?
            Last edited by Sp!ke; 20 November 2007, 11:54.

            Comment


            • #66
              nu am verificat cu gaurile la a mea dar cele de la dealer avea gaurile date din fabrica... si eu vrea aparatori cat mai repede

              sigpic

              Comment


              • #67
                Originally posted by sonykel
                e o manivela de geam care se alfa pe bacheta din spate
                Asta e nimic, altii au primit "cadou" si bobine de inductie prin portbagaj, la livrare.)
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #68
                  Pai dealerul nu se uita prin masina cand ti-o da? Sau sunt atat de cinstiti ca-ti lasa "cadourile"?
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #69
                    Pai hai sa-ti zic eu cum sta treaba. Lucratorii din fabrica cauta si ei sa mai subtilizeze cate ceva de acolo si le baga prin portbagajul masinilor, pe sub mocheta ca sa le ia dupa ce scot masina de pe linia de fabricatie. Cateodata se mai intampla se le uite pe acolo...
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #70
                      Felicitari ptr masina si sa ai grija de ea.Ti-am raspuns la intrebare ca la 3000 de ture,acu e intre 100 si 110 km/h.Eu iti recomand sa speli masina de fiecare data cand e murdara si de bun la inceput sa o ceruiesti(cu produse de la mafra.ro sau sonax).Si eu am gri platine si culoarea e bestiala.Si inca o chestie?cum a venit incaltata cu debica?!?cand trebuia doar conti sau miche!!!

                      Comment


                      • #71
                        eu la 3000 de ture am putin sub 100 cam 96-98
                        a mea a venit cu debica
                        si unde fac eu ceruirea ca singur nu cred ca ma descurc

                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          ma lamureste cineva e normal sa am putin sub 100km la 3000de ture in a5a?

                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            ma, nu te mai stresa atata, sigur cat ai tu, atata au toate masinile cu acelasi motor si aceeasi cutie de viteze.Altfel e putin ilogic. Baga piciorul in pedala si nu mai sta sa faci atatea analize, masina e sanatoasa tun )
                            Si daca cumva nu ti-am spus pana acuma, sa o stapanesti sanatos si fara incidente. Si sa-i pui senzori de parcare, just in case
                            Last edited by crististreulea; 21 November 2007, 23:04.

                            Comment


                            • #74
                              stiu ca e sanatoasa in tun...
                              dar mai am cateva dubii la drum lung in afara orasului adica cam 25km cat fac eu pan la firma consumul nu scade foarte mult adica de la 9.6 sa zicem ca ajunge la 9 partea buna e ca nu mai vad consumuri de 13 asa cum vedeam la inceput

                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                oricum mai ai pana sa se lase motorul ... eu deja dupa ~1700 km incep sa simt ca merge mai frumos ... si inca e loc de mai bine

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google