MY MCV Dci 105cai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    o sa renunt la chestiile de pe stergatoare de maine ,promit,daca nu ramane urma sub emblema cu turbo renunt si la aia
    merg pe la munte si nu as vrea sa vopsesc iar capota si chiar imi place husa
    Last edited by petroman; 21 May 2010, 19:16.
    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

    Comment


    • #17
      Remaparile cu cresterea puteri poate reduce durata de viata a ambreiajului , implicit poate plesni cind nu te astepti.

      Comment


      • #18
        si-n caz contrar stii cand iti va pica?
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #19
          Originally posted by cri307 View Post
          Remaparile cu cresterea puteri poate reduce durata de viata a ambreiajului , implicit poate plesni cind nu te astepti.
          Esti sigur???
          sigpicFast&Furious
          Team CSR
          Logan Club CLUJ

          Comment


          • #20
            Frumos MCV-ul,iar motorizarea este vis...cea mai buna optiune pentru gabaritul masinii,consum mic.
            Sa il stapanesti sanatos.

            Comment


            • #21
              petroman ai pus stage 2 ca resoft?cum se comporta? ms mult
              http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

              Comment


              • #22
                Frumoasa masina. Sa o stapaniti sanatosi. Cel mai mult imi plac jantele. Cit au costat... aproximativ.
                Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                Comment


                • #23
                  in legatura cu ambreajul nu-mi fac probleme, daca stii sal folosesti nu pica asa usor (plecari mai lente si demaraj in lung cand sunt cu rulota,nu trebuie sa tragi de el ca la F1...si va tine)
                  ----------------------------------------------
                  ca si putere "vana"se simte foarte bine cand fortez o depasire ca de altfel nu ma ambalez prea tare la sprinturi am remapat pentru a avea un as in mana cand doresc o depasire mai la limita sau rar pentru a da fum la ceilalti din aceasi categorie ..sunt super multumit...consumul nu scade in oras sub 6,7l/100km,in afara 5,8l si cu rulota in afara 6.6l/100km
                  -------------------------------------------------
                  jantele sunt de anul trecut parca din primavara si au ajuns 16 mil vechi.
                  ---------------------------------------------------------
                  multam fain de aprecieri !
                  Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                  Comment


                  • #24
                    Asa zic toti la inceput si dupa ce se obisnuiesc cu puterea ,apeleaza fregvent la ,, asul din maneca " si atunci ambreiajul cade mai repede.

                    Comment


                    • #25
                      am trecut de varsta respectiva
                      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                      Comment


                      • #26
                        Si eu tot asa zic , dar ma mai gidila cateodata ( mai des) talpa.

                        Comment


                        • #27
                          frumoasa ,sa o stapinesti sanatos

                          Comment


                          • #28
                            multam fain
                            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                            Comment


                            • #29
                              Frumos mcv, l-am apreciat de prima data de cand l-am vazut ! Eu am renuntat la husa de pe capota (am intins-o la maxim si tot se "plimba" pe capota si pe la 80 km/h), ornamentele de la stergatoare nu renunta la ele (doar alta culoare daca vrei sa-ti alegi) si pune si pleoape negre la faruri ... daca vrei doar ... bafta :-)
                              P.S. : abtibildul cu "turbo" din spatele masinii a disparut de ceva timp ... o informatie mai recenta pentru colegii ceilalti d-aici ...
                              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google