MY MCV Dci 105cai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    frumoasa masinuta,de la cati km ai facut remaparea si cati ai acum cu ea si daca ti so stricat cava,fum negru iti scoate,ca si eu vreau sa imi fac,cati mai multi km fara evenimente.

    Comment


    • #77
      Originally posted by petroman View Post
      185/55/16 e cu garda mai joasa si simti orice pietricica dar in nici un caz nu trage mai greu,sau zine tu diferenta simtita daca nu am dreptate. Oricum eu sunt foarte multumit de alegerea facuta si cred ca si masina
      pai daca nu simti nici o diferenta,atunci de ce la linii se aleg gume cu talon mic si pe 15?nu deaia ca pleaca mai usor masina???dar nha,daca tu nu simti e bine
      in fine,discutia asta se termina aici,ai masina de familie,eu nu prea de familie,deci unu intr-o parte,altu in alta parte,unu cu 1300 de kg dupa masina,altu usor ca pana!numa bine si drum bun pe off road
      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

      Comment


      • #78
        remaparea e facuta pe la 27 de mii si merge bine inca nu ma gandesc ca va soate fum negru sunt o fire optimista acum am 37 de mii
        Attached Files
        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

        Comment


        • #79
          vezi ca tu intinzi coarda cu motorasul, atat cu remaparea cat si cu anvelope, rulota, etc.
          sa nu fii f surprins intr-o zi cand te va lasa, ori motorul ori ambreiajul, ori amandoua pe rand!!
          oricat ai spune ca nu tragi de ea, dealurile de ex nu se urca singure ... si toate alea au un cuvant de spus in timp!
          VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

          Comment


          • #80
            eu nu sunt de principiul drobului de sare"daca o sa cada" imi place masina si sunt convins ca are parte de cea mai mare atentie,intr-o zi ....totul are un sfarsit dar io zic ca acea zi nu e aproape,si pana atunci MCV 1.5dcI 105cai 7 locuri is the best
            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

            Comment


            • #81
              super tare .lamureste-ma intr-o chestiune te rog .......sa ma exprim clar ..la capitolul: sa vaarat muschii in poza nr doi cea cu motorul am sesizatceva ...acele doua furtune din partea stanga cum privesti motorul din fata , trebuie sa fie pe deasupra capacului....cel mare sau pe dedesupt..eu m-am chinuit sa le inghesui sub acea capota mare si apasand foarte tare coltul a frecat furtunasul..am pus un carton .esti sigur ca aceasta este pozitia normala a capacului de la motor? doamne nu-mi gasesc deloc cuvintele.citeste te rog cu atentie vei intelege ce vreau sa intreb......astept raspuns

              Comment


              • #82
                cred ca te referi la cele doua conducte de aer conditionat.acolo trebuie sa fie ca doar nu le-am pus eu iar acum sunt izolate cu manson din spuma poleuritanica si nu freaca nicaieri ,am sa revin maine dinou cu poza motorului .daca nu sunt conductele alea la care te referi tu ,pune o poza si bifeaza pe ea neclaritatile
                Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                Comment


                • #83
                  Originally posted by petroman View Post
                  eu nu sunt de principiul drobului de sare"daca o sa cada" imi place masina si sunt convins ca are parte de cea mai mare atentie,intr-o zi ....totul are un sfarsit dar io zic ca acea zi nu e aproape,si pana atunci MCV 1.5dcI 105cai 7 locuri is the best
                  in opinia mea, cred ca mult mai potrivita pt "aplicatiile" si vacantele tale ar fi fost o dacia duster 4x4.
                  VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

                  Comment


                  • #84
                    Pe demaraj cum sta?
                    Domina ca sa nu fi dominat!

                    Comment


                    • #85
                      dacia duster e mai mica ca si volum decat un MCV si nici nu are 7 locuri ,doar ca e 4 ori 4 nu ma incanta si motorizarea de pe duster o am si eu, nu gasesc nici un avantaj in a da MCVul pe un duster,ca si sprint....daca are 105 cai ......
                      Attached Files
                      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                      Comment


                      • #86
                        Dezavantajul la MCV ar fi ca pe locurile din spate stai foarte rau, nu rau, ci foarte rau.
                        La drum lung e obositor.

                        4x4 e un avantaj major pt cei ce merg in conditii mai grele de drum.
                        Garda la sol de asemenea.

                        Comment


                        • #87
                          pe locurile din spate nu cred ca ai stat deoarece vad ca zici ca nu e confortabil(confortul e identic cu scaunele din fata),la mine cand plec la drum lung e bataie pe locurile 6 si 7 caci sunt forte confortabile fata de bancheta din spate,aseazate de curiozitate si dupa aia zii ,si eu m-am asezat si cei din logan club iasi s-au asezat(care au vrut sa testeze confortul )si au zis ca e super ok plus ca ai si cotiere si deoparte si de alta........iar garda la sol nu e mare ca si diferenta am pus cauciucuri mai mari si am ridicato cu cel putin 5 cm fata de standard ,de curiozitate am sa masor maine si iti zic cat e ca nu am fost curios in concluzie nici tu nu mai convins ca mi-ar trebui un duster,uitate pe caracteristici pe dacia.ro si fa comparatie intre MCV si Duster si vezi ca inafara de a fi 4 ori 4 nu ma convinge nimic schimbul ,poate daca puneau macar un motor de 1,9 dci..
                          Last edited by petroman; 27 March 2011, 22:19.
                          Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by petroman View Post
                            dacia duster e mai mica ca si volum decat un MCV si nici nu are 7 locuri ,doar ca e 4 ori 4 nu ma incanta si motorizarea de pe duster o am si eu, nu gasesc nici un avantaj in a da MCVul pe un duster,ca si sprint....daca are 105 cai ......
                            de unde ai aceiasi motorizare ca pe duster???


                            compari treapta 1 de duster cu aia de MCV?

                            Comment


                            • #89
                              daca citesti putin mai atent m-am referit la motorizare (1,5 dci) nu la cutia de viteze ,e o mare diferenta intre ele ,tocmai spuneam ca nu ma incanta la duster tractiunea doar un motor mai mare(1,9 dci)
                              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by petroman View Post
                                pe locurile din spate nu cred ca ai stat deoarece vad ca zici ca nu e confortabil(confortul e identic cu scaunele din fata),la mine cand plec la drum lung e bataie pe locurile 6 si 7 .........................
                                Nu cunosc locurile 6 si 7, n-am testat.
                                Dar comparativ cu berlina, in MCV stai rau in spate.
                                Daca la Logan e sus, la MCV e foarte sus.
                                Nu e critica, e constatare si trebuie luata ca atare.

                                In rest n-ai ce spune, masina mega-incapatoare la pret decent.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google