MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adevărat a Înviat!
    Ţinând cont de ritmul de mers, consumul este unul foarte bun (ce înseamnă să ai filtre noi, respectiv ulei motor necontaminat).

    Comment


    • Un consum de invidiat!
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Originally posted by Ampt View Post
        Adevărat a Înviat!
        Ţinând cont de ritmul de mers, consumul este unul foarte bun (ce înseamnă să ai filtre noi, respectiv ulei motor necontaminat).
        Da, initial la plecare din Buc.am avut un 5,7 consum treptat am scazut...

        Mumus

        Mersi,
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Daca tot este cald afara am inceput sezonul de "bricolaj"la masina,mai exact am montat aparatorile de nori (multumesc colegului Midnight de la VS pentru aparatori), Sambata uremaza farurile si oglinzile in limita timpului disponibil....

          scuze pentru poze,masina este ff.f.f.f.f murdara
          Attached Files
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Una calda,alta rece!
            Daca se tot apropie week-end-ul ne apregatit si noi una spalata si coafata ,una de dauna totala
            Bine ca nu este mai rau!
            Pe scurt in drum spre CS in fata noasta a intrat un BMW care a depasit pe linie continua,a intrat in coloana si afranat brusc fix in fata
            Batranu era la volan frana si a tras dreapa unde a lovit un damb de pamant si hop de o parte dupa care tarasiiiii cca 2 m,
            eu putin zariat pe maine,batranu mana scoasa din umar(pus la loc la urgenta)21 de zile de "carpace" este intr-un corset nebun de gips
            Attached Files
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Bobita...ce huse sunt alea?! le-ai luat de pe huse.ro cumva?
              Keep walking...

              Comment


              • Bine ca nu a fost mai rău. Bănuiesc ca jigodia cu BMW a ajuns la politie
                My Ride sigpic

                Comment


                • mama... te-ai si rasturnat, urat rau.
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • Bine că sunteţi întregi!
                    Insănătoşire grabnică ţie şi mai ales tatălui tău!

                    Comment


                    • Originally posted by Madutzu25 View Post
                      Bine ca nu a fost mai rău. Bănuiesc ca jigodia cu BMW a ajuns la politie
                      NU a ajuns! nici macar nu a oprit .....stim doar numarul MH....+initiale ,se fac inca cercetari pentru depistarea individului.
                      Trebuiesc verificate camerele de pe drum asa ne-au spus de la politie chipurile la intranea in caransebes sun ceva camere de monitorizare trafic.

                      jonnie007

                      Dac chiar de acolo sunt achiztionate .....calitate superioara a materialelor,lucratura (si nu fac reclama, asta este adevarul).

                      Ampt

                      Multumesc mult!
                      Treaba este cam naspa ...probabil necesita o "mica" operatie ceva fragnete de os...vedem astazi la RMN.

                      ten

                      Doar 2m am mers pe lateral nu am avut viteza,deja a apucat sa franeze cca.70km/h.
                      Last edited by bobbyred; 22 May 2015, 15:22.
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • In 11 luni de cand o am am ajuns la 22022 km
                        Per ansamblu sa spun sunt multumit de ea cu toate peripetiile pe care le-am avut cu Dacia.

                        Maine la ora 8.00 programare la Nord pentru :

                        1.la inchiderea usilor spate (stg+dr ) vibreaza ceva, ba chiar face si rezonanta in caroserie....uneori si la haion

                        2. la schimbare din faza scurta in lunga (doar dupa o functionare masiva gen cca1 ora de scurta) raman orb mai exact taie tot...trebuie sa revii pe scurta .

                        3. trepidatii masive la rece respectiv cald(mers in coloana ) la plecare de pe loc, plus sunet ciudat cand urci cate o bordura sau vrei sa pleci din rampa.....ambreiajul ecologic nu face fata !

                        4.zgomot/trepidatii in volan la trecerea peste sine de tramvai/tren/denivelari ....probabil caseta !


                        Pozele promise cu farurile si oglinzile abia maine dupa ce vine de la constatare si remediere ce se poate pe loc
                        Nu le-am montat inca sa nu aiba motive sa ma enerveze mai rau la ei ma pot astepta la orice!
                        Sunt in stare sa imi spuna ca, blocul stricat din cauza farurilor de Sl10)!
                        Attached Files
                        Last edited by bobbyred; 27 May 2015, 13:14.
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Succes! Or sa aibe ceva de lucru la masina. Cam multe belele in 11 luni si la tine. ”Dacia, din ce in ce mai rau, cu fiecare masina fabricata”.

                          Comment


                          • Probabil ca,nu vor rezolva mare lucru maine decat zornait din usi spate......banuiesc/sigur pentru restu cer acord fabrica pentru bloc de lumina ,cat despre ambreiaj,caseta comisie

                            E bine si asa !
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Blocul de lumini mi l-au schimbat pe loc, fara comisie, al meu a picat la 8000 km.

                              Comment


                              • Macar de ar face asta !
                                Deci am avut noroc, cu cele 11 luni (22.000km) la blocul de lumini>?
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google