MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai un Pm de la mine .
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Am scapat si de "datorie"la Crs.Sandel
      led (stg) vs. bec (dr)

      cristi....

      Fisa ulei Dacia Oil (enicma deslusita partial) am primit raspuns ?!
      Attached Files
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • Multumesc!

        Comment


        • Originally posted by bobbyred View Post
          Am scapat si de "datorie"la Crs.Sandel
          led (stg) vs. bec (dr)

          cristi....

          Fisa ulei Dacia Oil (enicma deslusita partial) am primit raspuns ?!
          E foarte slaba vascozitatea uleiului la cald. 9.9 e o valoare slaba.
          Majoritatea 5w40 urilor mai spalate au in jur de 13 la cald.
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • sa mai zica acu careva ca dacia oil nu e acelasi lucru cu elf. au fise identice

            Comment


            • In fisa de intretine, imi scrie de Elf nu Dacia Oil ....si 5w40 nu 5w30 cum baga ei!
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • adevarul s-ar putea sa fie un pic pe invers!

                fiindca ai 1.5dci euro 5, implicit cu filtru de particule, ai nevoie de un ulei low saps, 5w40-u neputand satisface aceasta cerinta. deci, ai nevoie de 5w30, c3, low saps. 5w40 e full saps si nu face bine la filtru de particule



                de asa ceva ai nevoie

                Comment


                • Mersi,
                  Stiu ce am nevoie ...era vorba de cum se contrazic singuri "in acte"!
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • ca se contrazic ei, e una, dar sa nu faca experimente pe motorul tau si dupa aia tot ei sa zica ca nu stiu ce.... )

                    Comment


                    • Pai tocmai asta fac, experientie pe motoarele si pe banii nostri ! Daca strudiezi bine fisele tehnice intre Elf 5w30 si Dacia Oil 5w30 ,fabricate amandoua de Total diferenta se vede clar dar ce te faci cand servisul agreat de fabrica vine si ati baga Castrol EDGE, Mobil 1 ........... asta se parctica pe la Campina si Ploiesti (am sunat pentru revizie, avand drum pe acolo).
                      Le-am comunicat Dacia nu agreaza asa ceva, mi-au spus ca sunt liberi pentru a folosi ce uleiuri vor ei ) "Dacia ne-a impus doar ora de manopera,nu si restu pieselor!"
                      Last edited by bobbyred; 2 April 2015, 02:02.
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • pai adevarul este cam cum spun ei in sensul ca nu esti obligat de nimeni sa folosesti dacia oil. constructorul ti-a pus niste norme pe care uleiul trebuie sa le respecte si sa le indeplineasca. de aici incolo esti liber sa pui ce vrei tu; nu conteaza ca e dacia oil, elf, q8, motul sau mobil 1 atat timp cat toate indeplinesc cerintele minime impuse de constructor. in plus, e putiin nefiresc sa compari dacia oil cu mobil 1 sau cu alte uleiuri mai rasarite

                        din fisa tehnica pe care ai pus-o, dacia oil 5w30 are exact aceeasi fisa tehnica cu cea a lui elf evo sxr 5w30, inainte de a deveni elf 900. mai mult ca sigur ca acum e la acelasi nivel cu elf 900 5w30, fiind operate cateva schimbari la vascozitate si pct de aprindere

                        dacia, pt ca foloseste motoare renault, e normal sa foloseasca ce foloseste si renault, adica elf, dar asta nu e un ulei batut in cuie
                        Last edited by cristi....; 2 April 2015, 16:50.

                        Comment


                        • Gata si revizia de 20.000km (19.000 la mine) pret total revizie 450 ron (maine vin si pozele cu factura in sectiunea revizii logan 2)facuta in Calarasi (filtre + ulei+ test ) la ora 8.00 am fost programat la ora 7.50 masian era deja pe rampa la 9.10 era gata

                          Daca tot a venit caldura ne-am echipat cu incaltari de vara (datorie Crs.Sandel, Aris86) cateva poze de pe drum Bucuresti-Calarasi si retur

                          Restul de poze maine
                          Attached Files
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Ce mai pret...unul foarte bun!

                            Multumesc pt poze! Arata foarte bine!

                            Comment


                            • Un pret corect zic eu .....fata de japca din Bucuresti.
                              Dacta tot am iesit pe A2 am si forjat nitel la ea ( 15 km am mers pe 150-160)
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Originally posted by bobbyred View Post
                                Un pret corect zic eu .....fata de japca din Bucuresti.
                                Bravo lor, acest preţ demonstrează că mai sunt Service-uri care s-au adaptat şi au învăţat cum să-şi câştige clienţii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google